×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изслушват единствения кандидат за член на КПК
  • САЩ забраниха пътуванията на американци от ДР Конго
  • Мащабна евакуация заради бурята "Бави" в Китай, стихията застрашава и Корейския полуостров
  • Няма желаещи да учат за електромонтьори и за сладкари
  • Откриха злато за 75 000 евро в тайник на турски автобус
  • Съветът на ЕС отложи решението за новите санкции срещу Русия
  • Майки излизат на протест за по-високо обезщетение
  • Премахнаха незаконна постройка, съществувала 20 години в Борисовата градина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо се стигна до ужасната трагедия край Локорско?


Защо се стигна до ужасната трагедия край Локорско?
Експерти с коментар за фаталния инцидент
16 Януари 2025, Четвъртък, 09:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

"При подобен удар, ако влаковете бяха пътнически, вероятно жертвите щяха да са стотици, заяви експертът по управление в железопътния транспорт Людмил Иванов

Защо се стигна до челната влакова катастрофа край Локорско, при която загинаха двама души, а други шест бяха ранени? Сработила ли е системата против инцидента на НКЖИ или има човешка грешка? Темата в ефира на НОВА анализираха председателят на Синдиката на железничарите към КНСБ Петър Бунев, проф. Симеон Ананиев, който е представител на Асоциацията на железопътните предприятия и експертът по управление и цифровизация в железопътния транспорт Людмил Иванов.

"Тук има поне няколко грешки. С една грешка не може да стане катастрофа. Има поне едно действие против правилата", каза Бунев. Той е категоричен, че е невъзможно машинистът да е тръгнал на червен светофар. По-скоро влакът е тръгнал от коловоз без светлинна сигнализация.

Припомняме, че два товарни влака се удариха челно край Локорско в сряда. От властите съобщиха, че при инцидента има двама загинали. Става въпрос за машиниста на единия влак и за служител на БДЖ. Едната от композициите е дерайлирала.

Експертите обясниха, че най-вероятно единият от влаковете е тръгнал от коловоз на гара Кремиковци, който е невидим за системата за сигурност. Той се използва за претоварване. Композициите се прегарирали на един от коловозите със светофари, за да бъде сигнализирано на другата гара, че влак по трасето в обратна посока не може да тръгне.

"По нашите земи има балкански синдром. Ние смятаме, че правилата не са за нас и сме по-умни от другите. При подобен удар, ако влаковете бяха пътнически, вероятно жертвите щяха да са стотици", каза Иванов.

Целия разговор гледайте във видеото:


В категории: Разследване


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пътен абсурд: 13-годишен шофира край Варна Пътен абсурд: 13-годишен шофира край Варна 14/07/2026, Вторник 09:00 5
4
Коментара по темата
4.
А
16.01.2025 10:29:43
0
5
А частния влак ли е бил претоварения от гара Кремиковци- за един приятел питам.
3.
Бай Митко
16.01.2025 10:21:42
0
7
"... единият от влаковете е тръгнал от коловоз на гара Кремиковци, който е невидим за системата за сигурност."
Смешници, голяма държава сме! Коловоз, фантом и тогава въобще за каква система за сигурност говорите? То такава няма! Влаковете не от вчера се блъскат, дерайлират, горят, повреждат, закъсняват!
2.
хах
16.01.2025 09:24:32
0
17
Стигна се и се стига и ще се стига защото в България е пълно с некадърни, лишени от мисъл до степен данямат инстинкт за самосъхранение калинки. Специално в БДЖ и НКЖИ газенето и тъпченето на какви ли не технически правила е съвсем обичайна практика. Резултата е видим. Жалко за хората. Добре, че влаковете не са били пътнически.
1.
Аз
16.01.2025 09:08:11
7
29
Защото за 1000лв. няма да работят мотивирани кадри в НКЖИ .ЗА ТОВА КРЕТЕНИ СЕ СТИГНА ДО ТОЗИ СБЛЪСЪК ,ЗАЩПТО НЯМА КАК ДА ДАВАШ ЗАПЛАТА ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ И ДА ОЧАКВАШ ЧОВЕК ДА Е СЪВЕСТЕН И ПОСВЕТЕН НА РАБОТАТА СИ.ЩЕ СТАВА И ПО-ЗЛЕ ,СПОКО
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко Проверяват две големи търговски вериги за натиск върху производители, а сигналите към антимонополния орган са скочили в пъти Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Връщането на бившия банков шеф поставя прокуратурата пред трудната задача да докаже престъпна схема, а не само лошо и рисково кредитиране Нов ужас на лобното място на Филип: Пиян шофьор във верижно меле, двама са ранени Нов ужас на лобното място на Филип: Пиян шофьор във верижно меле, двама са ранени Три автомобила се удариха на кръстовището на улиците Ген. Гурко и Цар Иван Шишман, където през 2023 г. беше прегазено 14-годишното момче Държавата абдикира от пътищата: Уморени тираджии, фалшиви прегледи и мантинели за коли Държавата абдикира от пътищата: Уморени тираджии, фалшиви прегледи и мантинели за коли Тежките трагедии на АМ Тракия разкриха провала на контрола върху камионите, техническите прегледи и режима за почивка на професионалните водачи 18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас 18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас Смразяващият инцидент се случи в комплекс "Славейков" Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП Тя дори не подозирала, че "рекламира" регенериращ крем Пътен абсурд: 13-годишен шофира край Варна Пътен абсурд: 13-годишен шофира край Варна От полицията със спешни мерки Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите Престоят във властта топи подкрепата на „Прогресивна България“, коментира политолог Димитър Николов: Емоцията е неописуема, Бургас отива на финал за Евровизия! Бангаранга Димитър Николов: Емоцията е неописуема, Бургас отива на финал за Евровизия! Бангаранга Той е сигурен, че морският град може да представи България на световно ниво Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Флагман е амбициран да я разплете докрай и да отговори на най-важния въпрос - кой е създател на този обществен тумор и стои в сянката му
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Апелативният съд отмени постоянния арест на двамата обвиняеми, служителят по инвеститорски контрол ще бъде под домашен арест Европа плати кървава цена за рекордните жеги Европа плати кървава цена за рекордните жеги Над 9000 от допълнителните смъртни случаи са сред хора на и над 65 години, а Франция и Белгия отчетоха изключително високи стойности
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Защо е трудно да се работи в женски колектив?
- Защото ако им обръщаш внимание си женкар, ако ли пък не - си педал...
Виц на деня Виц на деня В едно канибалско племе седят около огъня. Един от тях пита:
- Е, как ви се струва жена ми?
Останалите:
- Идеална!
Той:
- Тогава, някой да иска допълнително?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж е като от стомана! Не може да бъде пречупен. Затова, на жената и остава само едно нещо - да пили!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори