18-годишният баскетболист Йоан спаси кръста в Айтос
11-класникът извади кръста от река „Славеева“
18-годищният Йоан Георгиев Николов спаси кръста на Богоявление в Айтос. Йоан скача за кръста за втора поредна година, щастлив е, че за първи път го хваща. Ученик е в 11 клас на Средно училище „Никола Йонков Вапцаров“. Баскетболист е в мъжкия отбор на БК „Вихър“ – Айтос.
„Пожелавам на айтозлии здраве и успешна нова година“, бяха първите думи на младежа, веднага щом излезе от бента на река „Славеева“, където от 2016 г. се извършва ритуала за спасяването на Св. Кръст. „Още успехи в спорта и здраве!“ си пожела спасителят на кръста.
Преди хвърлянето на кръста, о. Иван, Архиерейски наместник от Карнобат отслужи Велик Богоявленски Водосвет.
По-късно в Етнографски комплекс „Генгер“ кметът Васил Едрев поздрави именниците, айтозлии и 18-те смелчаци, които скочиха в ледените води на река „Славеева“. Най-възрастният сред тях беше 72-годишният Стефан Проданов. На общоградския празник, на „мегдана“ в „Генгер“ имаше и наздравици, и мезета и дълги хора. Пожелания имаше и към протойерей Ромил Георгиев за бързо оздравяване, за здрава и успешна година.
„Ако те елиминира Парагвай, вече не си отбор от световна класа“
Безценният тракийски нагръдник от "Цвяткова" могила гостува в Царево
Безпрецедентен атентат в Монако: Нападнато е семейството на украински олигарх
Чудесно време за плаж
30/06/2026, Вторник 07:30
0
Дневен хороскоп за 30 юни 2026: Нови възможности за Телец и Близнаци, Скорпионът да не прибързва
Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос
Българи окупират челните места в индивидуалните класации на Лигата
Борис Бекер с разтърсваща изповед за кошмара зад решетките
Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта
Удариха колата на депутат, тя не е лъскава
Убийство във фен зона на Световното, мястото почерня от полиция
Неописуема трагедия: Жената и двете малки деца на футболист са намерени мъртви
