Тайната на този сочен кекс е... горещата вода!
Непременно трябва да го опитате
Невероятно нежен и вкусен кекс – крекъх, сочен, мекичък като дунапрен и много, много вкусен! Приготвя се много бързо и просто, няма как да сбъркате с тази рецепта. Ето необходимите продукти за Мек и сочен кекс с гореща вода :
4 яйца
200 г захар
100 мл олио
100 мл гореща вода
½ бакпулвер
200 г брашно
1 ванилова захар
1 лимонова кора
2 лъжици какао.
Начин на приготвяне:
Разделете белтъците от жълтъците.
Разбийте белтъците на твърд сняг. В друга купа разбъркайте 150 г захар с 4 жълтъка до получаване на гъста, светла и пенлива смес.
След това постепенно се добавя гореща вода и ванилова захар – сместа трябва да остане пенлива. С лъжица добавете брашното, предварително смесено с бакпулвера, настърганата лимонова кора, олиото и разбъркайте внимателно. Накрая с внимателно обръщане на лъжицата се смесват разбитите белтъци.
Отделете една трета от сместа и добавете какаото и 50 гр. захар, разбийте с миксер или с тел да се смесят добре. Ще получите тъмна смес. Редувайте светла и тъмна смес в намазнена и набрашнена форма за кекс. Или първо изсипете светлата смес, след това изсипете тъмната смес, след което разбъркайте леко с вилица, за да направите шарки.
Загрейте фурната на 180 градуса и печете кекса за около 40 минути. След като изпеченият сладкиш изстине малко, извадете го от формата и го поръсете обилно с пудра захар или направете шоколадова глазура, след което залейте охладения кекс и по желание го поръсете със смлени орехи.
Неделя на Всички български светии, ето кой има имен ден
Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки
Времето ви изтича, имате само още няколко дни: Ако сте сред тези 3 зодии, ви се открива реален шанс за богатство
Всяка година в сезона на черешите правя този обърнат сладкиш - сочен, ароматен и толкова вкусен, че не остава и троха
Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма
Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро
Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол
Тръмп на 80: Превръща Белия дом в арена за зрелищни ММА битки
Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта
Зачестяват случаите на ухапвания от кърлежи, как да се предпазим от лаймска болест
С този трик ще се отървете завинаги от досадните мравки, не са нужни силни препарати!
Голяма опасност във водите на Егейско море край Атина и Централна Гърция
