Извънредна новина от МВР за пирамидата BETL, задава се кошмар
МВР проверява случая с BETL, от вчера има постъпили над 20 сигнала в дирекция „Киберсигурност“ като Главна дирекция „Национална полиция“ извършва проверка по тях.
Това съобщи служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков на пресконференция.
Преди това е имало само един сигнал, свързан с BETL, който е докладван на Софийска градска прокуратура, но преписката е върната с допълнителни указания във връзка с разследването.
Най-вероятно става дума за пирамидална структура, насочена към престъпна дейност, свързана с измами, каза министърът.
Потърсено е съдействието на Европол и други служби, ще се търси паралелна престъпна дейност в България и други държави. Разследването все още е на ранен етап.
Министър Атанас Илков призова гражданите, които са въвлечени в схемата, да подадат сигнали, за да може да се установи цялостната престъпна дейност.
Директорът на Националната агенция по приходите Румен Спецов коментира, че са постъпили сигнали от физически лица, че са въвлечени в измама и са започнали проверки. Ще се проверяват юридически и физически лица, както и как е осъществявана дейността на компанията.
Брутално: Мъж изрита в челюстта 13-годишно дете
Колко са работещите бедни в Европа
Гръцките власти заловиха българи трафиканти... на овце
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха
Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия
04/02/2026, Сряда 19:20
2
Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието
Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София
Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър
Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо"
Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване, решиха в НС
