×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Турски бизнесмен загина при престрелка по време на сафари в Етиопия
  • Кран падна върху влак в Тайланд, 22 души загинаха
  • Днес е Банго Васил - празник на ромите в България
  • Седем са кандидатите за поста европейски прокурор от България
  • Средният осигурителен доход за ноември е 1933 лева
  • Едното платно в участък от пътя Пловдив – Рудозем е под вода заради авария
  • ВАС потвърди решение за конфликт на интереси на кмета на Община Кубрат Алкин Неби
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разбиха престъпна група от 10 души за трафик на мигранти, тарторът - 30-годишен осъждан мъж от Средец


Разбиха престъпна група от 10 души за трафик на мигранти, тарторът - 30-годишен осъждан мъж от Средец
Окръжният прокурор на Бургас - Георги Чинев (в средата), старши комисар Стоян Мандажиев - зам.-директор на ГД "Гранична полиция" (вляво) и Ангел Ангелов - началник отдел в ТД "НС"
03 Декември 2024, Вторник, 15:18 ч.
Автор: Флагман.бг

Прокуратурата и гранична полиция изнасят подробности на извънреден брифинг

Неутрализираха престъпна група от 10 лица, свързана с трафик на мигранти. Трима души са с повдигнати обвинения за престъпно сдружение, с цел подпомагане на чужденци да преминават и пребивават в страната нелегално. Касае се за тежко умишлено престъпление и ги грози до 6 години затвор.

 В брифинга участват окръжният прокурор на Бургас - Георги Чинев, старши комисар Стоян Мандажиев - зам.-директор на ГД "Гранична полиция" и Ангел Ангелов - началник отдел в ТД "НС".

Организаторът е 30-годишен осъждан мъж от Средец, той се е укривал, бил е обявен за общодържавно издирване и тази сутрин е арестуван. При задържането му е имало съпротива и се налага да бъде наутрализиран. 

Срещу тях са образувани 20 досъдебни производства, цяла година групата е била следена. Използвали са всички способи за извършване на дейността - през зелена граница, през граничните пунктове с фалшиви и предотстъпени документи, чрез тайници в МПС-а.

Прекарвали са сирийци и афганистанци в посока Западна Европа - Нидерландия, Австрия, Франция и Германия. Услугите им стрували между 2 хиляди и 8 хиляди евро на човек, а групата е генерирала оборот между 500 хиляди и 800 хиляди лева на годишна база. 

Проведени са 15 претърсвания в цялата страна, повечето от които са в Бургаска област. 

Флагман.бг предава на живо




В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Голям пожар избухна в текстилно предприятие в Троян Голям пожар избухна в текстилно предприятие в Троян 14/01/2026, Сряда 11:03 0
Тервел ИЛИЕВ Актуална пътна обстановка на 14 януари Актуална пътна обстановка на 14 януари 14/01/2026, Сряда 07:27 0
17
Коментара по темата
17.
Пешо курс
04.12.2024 11:45:00
1
2
И защо не ги удариха още след първия месец или тогава още ченгета са били на хранилката а сега ни лук яли ни лук мирисали тези за една година сигурно са прекарали 1000 човека
16.
Иван
04.12.2024 04:18:43
0
3
Браво на полицаите сега ези до живот без право на замяна,а мигрантите екстрадация...
15.
prosta rabota
04.12.2024 01:28:35
0
2
ko vi praqt horata minavat i zaminavat i granichnite i shefovete i policaite ste v igrata korumpirana durjava te ako imat takuv
kesh za kakuvto pishete mislite li che shte vleze v zatvora s 20 bona na prokurora daje shte mu se izvinqt shmatki prosti otivaite da arestuvate teq v parlamenta ne samo da vi hranim ot danucite prosti policai i granichari
14.
Един
03.12.2024 23:17:12
0
1
Извинявайте , то вече някой ви е направил сметката по-долу в коментарите .
13.
Един
03.12.2024 23:15:17
1
1
Амчи то според сметките на Флегман хорицата са прекарвали само 50-60 човека на година , бахти насраните мафиози :(
12.
Граничния
03.12.2024 22:53:11
2
2
С тоя цепихме добри пари 1 година. Спря да дава и началника го изпя и от там така стана.
11.
Не сте в час
03.12.2024 21:44:34
0
5
Услугите им стрували между 2 хиляди и 8 хиляди евро на човек, а групата е генерирала оборот между 500 хиляди и 800 хиляди лева на годишна база.
------
Сумите са поне по 10. За една година няма начина да са изкарали само 500-800 хилки. Вие ще изкарате че са превели около 100 човека за година като са им взели жълти стотинки?
10.
Гошо тъпото
03.12.2024 21:25:33
0
1
На една от снимките гипсокартона не е монтиран правилно
9.
Шиши
03.12.2024 19:17:11
3
16
Тези ги издирвате под кол и въже , но не намерихте виновниците за източването на КТБ !
8.
от свинарника
03.12.2024 16:52:26
3
35
Прасчо, прасчо , кажи колко парички даде и на кого, да те пазят толкова време
7.
местен
03.12.2024 16:23:44
8
35
Докато цяла година са си следелте от гранична полиция са си прибирали комисионната .Исега старши комисарина от Граничната полиция ще си пише заслуги за пред Шенгеската комисия Явижте колко сме готови за сухопътен Шенген Пущайте ни .
6.
.......
03.12.2024 16:18:03
5
21
Далавероимпекс,
a co кepec ?
Внос и износ ?!
"Бушон" гръмна днес.
Касичка стана
гранична ограда,
многото пачки
носят наслада.
5.
Грудовски глиган
03.12.2024 16:16:04
13
10
Ще ме хванете за к... ра, 24 ка и излизам, галиба ще ме дерете да има кеш за изб....те
4.
Изкарва пари
03.12.2024 16:01:08
4
22
А живее в копттор битер цигани
3.
nemmesis
03.12.2024 15:45:53
3
59
"Цяла година групата е била следена"!Ти да видиш!И за една година що хора са прекарани и що кинти са делнати!
2.
Р.Р
03.12.2024 15:43:51
1
12
Браво герой !
1.
daa
03.12.2024 15:23:52
7
31
чудо на чудесата ала бала
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Яворовите дни в Бургас започнаха с първи междуучилищен конкурс за рецитация Яворовите дни в Бургас започнаха с първи междуучилищен конкурс за рецитация Ученици от областта участват в културна програма, посветена на 148 години от рождението на поета Голям пожар избухна в текстилно предприятие в Троян Голям пожар избухна в текстилно предприятие в Троян Гъст черен дим покри града, пет екипа на пожарната гасят огъня Шофьорка блъсна дете на пешеходна пътека в Пазарджик и избяга Шофьорка блъсна дете на пешеходна пътека в Пазарджик и избяга Инцидентът е станал до Математическата гимназия, детето е с травма на крака Тези 4 зодии трябва да работят малко по-усилено от повечето през годината Тези 4 зодии трябва да работят малко по-усилено от повечето през годината През 2026 г. звездите правят невъзможно тези знаци да игнорират това, което трябва да се промени в живота им КЗП отчита 1600 сигнала за нарушения при въвеждането на еврото за седмица КЗП отчита 1600 сигнала за нарушения при въвеждането на еврото за седмица Масови проверки за неправилно превалутиране, ресто в левове и некоректни условия към потребителите Отиде си един от големите строители на съвременен Бургас Отиде си един от големите строители на съвременен Бургас Инж. Жечко Славов издъхна внезапно след масивен инфаркт Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Парите са възстановени в сметката, казали от ДСК Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Според опозицията, на бюлетината ще има само един печат и това ще отвори врата за злоупотреби Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Хармоничният инструмент като символ на музикалната история на Бургас Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Те са амбициозни и ученолюбиви, а тяхната целеустременост в академичните среди ги отвежда до престижната класация
Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Благородните метали поскъпват на фона на по-слаба инфлация в САЩ и очаквания за понижение на лихвите Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Решението идва след публични изявления на майката Ашли Сейнт Клер в подкрепа на ЛГБТИ общността Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Инцидентът е станал по време на строеж на нова бърза железопътна линия, десетки са ранени Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Комбинацията е от шест букви и/или цифри по желание Полугола клиентка изуми във варненски магазин Полугола клиентка изуми във варненски магазин Жената е украинка, изявява се като инфлуенсър Дневен хороскоп за 14 януари: Време е за смели решения и повече търпение Дневен хороскоп за 14 януари: Време е за смели решения и повече търпение Звездите насърчават за действия, но предупреждават да не се бърза в любовта, да се внимава с парите и с важните разговори Клане в Иран: 12 000 убити, Тръмп: Помощта е на път Клане в Иран: 12 000 убити, Тръмп: Помощта е на път Американският президент наложи 25% мита на търговските партньори на Техеран Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Парите са възстановени в сметката, казали от ДСК Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Според опозицията, на бюлетината ще има само един печат и това ще отвори врата за злоупотреби Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден История, религия и астрология превръщат датата в символ на лош късмет в гръцката култура
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - По какво си приличат индианците и жените?
- Почнат ли много да се гримират, голям лов ще падне.
Виц на деня Виц на деня - Господине, това "Обичам те" не беше за вас!
- Късно е вече, жена ми те търси... за всеки случай напусни града...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е егоист? Това е човек, който мисли повече за себе си, вместо за мен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори