Спортистите в Айтос получиха нови бази за тренировки
Общината е предоставила безвъзмездно терени за клубовете по волейбол, баскетбол, футбол и акробатика
Спортистите в Айтос ликуват, след като стана ясно, че вече ще могат да тренират в модерните бази на Общината. С решение на Общинския съвет в Айтос местните волейболистите, баскетболистите, футболистите и акробатисти ще провеждат тренировъчно-състезателните си дейности в нови игрища.
Общинските съветници одобриха доклад, с която клубовете ще получат безвъзмездно право на ползване на залите за срок от 5 години.
Сдружение „Волейболен клуб Айтос” ще ползва част от „Закрита зала за спортни игри”, със застроена площ 1168,55 кв.м, по-известна като Спортна зала „Аетос“. На клуба се предоставя фоайе, спортна зала, две съблекални, две стаи за треньори, два санитарни възела и две складови помещения. Условието е - съвместно ползване на спортната база с баскетболен клуб „Вихър”-Айтос, по предварително съгласуван помежду им график.
Общинският съвет реши, че за футболен клуб ”Вихър“ най-подходящия терен е в Спортния комплекс „Крум Делчев”- Айтос. На футболния клуб се предоставя градския стадион с прекрасно затревено игрище с обща площ 18 320 кв.м и първия етаж от масивната спортна зала със застроена площ 377 кв.м, с четири съблекални, зала за фитнес, три складови помещения, три броя сервизни помещения и сауна.
Клубът по спортна акробатика „Орел” пък ще ползва другата част от комплекса - втория етаж, който е със застроена площ 377 кв.м, включващ: спортна зала, складово помещение и надстройка със застроена площ 43 кв.м.
Имотите се предоставят на спортните клубове за провеждане на тренировъчно-състезателна дейност. На кмета на Айтос Васил Едрев е възложено да сключи договори за безвъзмездно право на ползване, при условията описани в проектите за договори, утвърдени от ОбС-Айтос.

Линейка се преобърна при катастрофа на ключово кръстовище в София
Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект
Какво означава рефинансиране на кредит?
Демерджиев и Янкулов влязоха в спор за начина за отстраняване на Сарафов
Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
С бомба в раницата: Арестуваха германка в Русия за предполагаем опит за атентат
Силно земетресение разлюля Източна Индонезия
Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
Немскоезични издания за Радев: „Разбирач на Путин“, „Приятел на Русия“, „Троянски кон“
Заловиха 1,5 тона незаконно пилешко без документи
Убита е канадка, а много са ранени след стрелба край пирамидите в Мексико
Затварят бул. „Иван Вазов“ в Бургас на 21 април, променят се маршрутите на градския транспорт
