×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протест пред НС срещу участието на България в Съвета за мир на Тръмп
  • Американският самолетоносач пристигна в Близкия изток. Тръмп: Иран иска сделка
  • Границите ни със Сърбия и с РСМ втори ден блокирани за камиони
  • Италия обяви извънредно положение заради циклона ''Хари''
  • Най-малко 26 души са загинали в САЩ заради зверския студ
  • Марк Рюте отхвърли призивите за създаване на европейска армия
  • Наемите в центъра на София надхвърлят 1000 евро на месец
  • Тодор Кантарджиев: Микробната резистентност вече е сериозен проблем и у нас
  • Окончателно: ЕС забрани напълно вноса на руски газ от 2027 г.
  • Камион се вряза в чакащи тирове на "Капитан Андреево", шофьорът загина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бягайте към магазина за 1-2 продукта, за да направите още днес тази сочна, пухкава и вкусна торта


Бягайте към магазина за 1-2 продукта, за да направите още днес тази сочна, пухкава и вкусна торта
Ключови думи: торта, рецепта, флагман
13 Ноември 2024, Сряда, 17:40 ч.
Автор: Флагман.бг

С малко продукти, но достъпни, ще направите чуден десерт

Днес ви представяме вкусна и лесна рецепта за торта.

Необходими продукти:
За блата:

3 яйца
щипка сол
200 грама захар
120 милилитра растително масло
140 милилитра прясно краве мляко
280 грама брашно
10 грама бакпулвер
За млечния пълнеж:

2 яйца
90 грама захар
1 чаена лъжичка ванилова захар
45 грама царевично нишесте
600 милилитра прясно мляко
За шоколадовия ганаш:

50 грама захар
1 чаена лъжичка разтворимо кафе
1 супена лъжица какао на прах
200 милилитра прясно мляко
30 грама краве масло
100 грама шоколад
1 супена лъжица царевично нишесте
50 милилитра вода
Начин на приготвяне:
Направете блата, като в купа разбийте яйцата с шипка сол. Бийте до разпенване и след това прибавете захарта. Бъркайте до побеляване. Сипете олиото и прясното мляко и комбинирайте. Пресейте брашното и бакпулвера и добавете към сместа. Бийте до получаване на еднородна смес.

Вземете правоъгълна форма за печене и намажете с малко мазнина. Сипете тестото, загладете и сложете в предварително загрята до 180 градуса фурна. Печете за 20-25 минути или докато клечката, с която тествате, започне да излиза суха. Щом това стане, извадете и оставете да се охлади.

Пригответе млечния пълнеж, като в тенджера разбиете яйцата заедно с обикновената и ваниловата захар. Прибавете нишестето и смесете. Налайте прясното мляко и бъркайте до получаване на гладка смес. Сложете на котлона и бъркайте гответе като бъркате до сгъстяване. Когато това стане, свалете и напълнете в торбичка за шприцоване.

Вземете блата и с малка чаша или дръжка на нож направете дупки в десерта. След това всяка напълнете с млечния крем.

Пригответе ганаша, като в купа сипете разтворимото кафе и какаото. Налейте топлото прясно мляко и бъркайте до смесване. Добавете кравето масло и начупения шоколад и сложете на котлона. Гответе като бъркайте до получаване на еднородна смес.

В отделна купа разтворете нишестето с малко вода. Разбъркайте до смесване и след това сипете при какаовата смес. Бъркайте до получаване на гъста смес. Когато това стане, свалете от огъня и полейте десерта. Загладете и оставете да стегне. След това поръсете с кокосови стърготини. Нарежете и поднесете.


В категории: Вкусно


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Високо напрежение между Зеленски и Орбан Високо напрежение между Зеленски и Орбан 27/01/2026, Вторник 21:33 1
Флагман.БГ Колко българи взимат пенсия и работят? Колко българи взимат пенсия и работят? 27/01/2026, Вторник 21:18 0
Флагман.БГ Отива ли си БСП? Отива ли си БСП? 27/01/2026, Вторник 20:17 1
Флагман.БГ Почина уважаван лекар от Несебър Почина уважаван лекар от Несебър 27/01/2026, Вторник 19:50 0
Флагман.БГ Колко често трябва да се къпем? Колко често трябва да се къпем? 27/01/2026, Вторник 18:40 0
2
Коментара по темата
2.
Някой си
14.11.2024 07:34:48
1
0
Добре, че са само 1-2 продукта..
1.
русев
13.11.2024 19:01:55
0
2
да , има тъпи но този изби рибата със заглавието
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Той свързва рисковете с Марсово-Плутонов съвпад и призовава за повишено внимание  Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Жена от Стара Загора остава без средства, след като машината с депозитна функция задържа внесените пари, без да отчете транзакцията Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Каква е реалността зад еуфоричните изявления онзи ден около най-перспективното туристическо място на древния морски град - полуостровът Св.св. Кирик и Юлита Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Отряд „Кобра“ е по следите на имотна мафия Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нови свидетелства от пра-праплемениците на автстриеца поставят под съмнение версията за конфликт на борда на парахода Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Според него правителството е паднало, защото управляващите се скарали за пари, а не заради протестите Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Ипотечните заеми достигат близо 33 млрд. лева към края на 2025 г., показват данни на БНБ В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) Ако не бъдем чути, започваме с протести, първият ще е към „Меден рудник“  Сливенският митрополит Арсений дари 5000 евро за каузата "Нов роял за талантите на Бургас" Сливенският митрополит Арсений дари 5000 евро за каузата "Нов роял за талантите на Бургас" Училището получи и духовен дар – света икона Човек с 40 000 лв. месечен доход е ползвал общинско жилище Човек с 40 000 лв. месечен доход е ползвал общинско жилище Столичният район „Искър“ освобождава апартаменти от хора с високи доходи, за да ги предостави на реално нуждаещи се
Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Тихи чистки, „сърдечни пристъпи", взрив в тунел и изтрита новина – сигналите за борба за власт в Пекин Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Португалски медии свързват церемонията с края на Световното първенство по футбол и родното място на футболиста Мадейра Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Опасенията от възможни военни действия и продължаващият натиск от страна на САЩ, принуждават иранците масово да купуват чуждестранна валута Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Жак и Джесика Морети твърдят, че фаталният пожар е причинен от нейно „шоу“ с бенгалски огън Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Мярката ще важи за определени зони в града, включително централния парк, където движението става опасно Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Студената вълна остави над половин милион домакинства без електричество, а пътуванията в много щати бяха парализирани   Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Мярката може да влезе в сила още от новата учебна година, ако бъде намерено работещо техническо решение Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Едно е сигурно и то е, че модата на 90 години определено се завръща  Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Коментар на Янош Лазар предизвика силна реакция сред ромската общност и опозицията и постави под риск електоралната подкрепа за Виктор Орбан Шефът на имиграционната служба ще напусне Минеаполис Шефът на имиграционната служба ще напусне Минеаполис Той е в центъра на репресиите на Тръмп
Любен Дилов - син Любен Дилов - син Преди 36 години закука кукувицата и от тогава не ни е пускала
Виц на деня Виц на деня - Защо съседа псува така?
- Или кучето му е избягало или жена му се е върнала.
Виц на деня Виц на деня - Тичам на работа, като се прибера готвя, чистя, пера... а ти седиш на дивана и чакаш да ти донеса ракия. Какъв мъж си ти бе?!?
- Търпелив!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Промоция! Гледам деца на Сейшелите, Бахамите и други подобни дестинации! Не вземам скъпо!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори