Всички ме мислят за майстор пекар, след като приготвих тази македонска суканица
Рецептата е елементарна, дори и начинаещите биха се справили с нея
Споделям и с вас любимата рецепта вкъщи за македонска суканица. Първия път, след като я приготвих, всички бяха шашнати, а гостите ме помислиха за майстор пекар.
Необходими продукти:
600 гр. брашно + още малко за месене
3 яйца
250 мл студена вода
1 ч. л. сол
1 ч. л. захар
10 гр. прясна мая
За плънката:
500 г овче сирене
100 г разтопено масло или маргарин
За заливката:
3 яйца
200 мл прясно мляко
1 супена лъжица захар
Начин на приготвяне:
Сложете натрошената мая, солта и захарта в купа за смесване. Добавете вода малко по малко и бъркайте, докато маята се разтвори напълно, след което накрая добавете цялата вода.
Яйцата се разбиват настрани и се слагат в сместа. След това малко по малко добавете брашното и бъркайте до получаване на лепкаво тесто.
Поставете тестото върху добре набрашнена повърхност (ако е необходимо добавете още брашно) и месете около 5-6 минути, докато се получи гладко, еластично тесто.
Поставете тестото в намазнена купа и покрийте с кухненска кърпа да почине за 40 минути. След това разделете на 5 топки.
Всяка топка се разточва на кора с диаметър 25см. Намазваме с разтопено масло и слагаме натрошено сирене. Кората се навива като руло.
След това малко разтягаме рулото и го усукваме като при изцеждане на кърпа.
В намаслена тава с диаметър 30 см нареждаме спираловидно рулата, като започваме от средата, правим кръг и където свършва едната кора слагаме друга и така редим до края. Оставяме малко разстояние между корите, защото ще нараснат при втасването. Баницата се оставя покрита на топло да престои още 15-20 минути.
Загрейте фурната на 180 градуса, пригответе заливката отделно. Разбийте яйцата с вилица или телена бъркалка. Към тях добавете млякото и захарта, разбъркайте добре и залейте баницата.
Пече се около 40-45 минути, като когато е готово се покрива с кърпа и се оставя да изстине за 10-15 минути.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Ми това си е чиста,БЪЛГАРСКА ВИТА БАНИЦА СЪС СИРЕНЕ бе.....баш пък македонска.......???
вашта мама.....
ай сиктир...