×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефът на JP Morgan: Третата световна война вече е започнала


30 Октомври 2024, Сряда, 20:30 ч.

Заплахата от Русия като ядрена сила е една от основните тревоги на Джейми Даймън

Главният изпълнителен директор на JP Morgan алармира за началото на Третата световна война, но експерт каза пред "Нюзуик", че все още не е време за паника. В своя скорошна реч в Института за международни финанси топ банкерът Джейми Даймън каза, че настоящият конфликт в Украйна и Близкия изток вече е началото на трета световна война.

По-рано той нарече Русия, Северна Корея и Иран "ос на злото", която заедно с Китай ще навреди на институции като НАТО. "И те говорят да го направят сега", подчерта Даймън на събитието. "Те не говорят за 20 години изчакване. Така че рискът е изключителен, ако четете историята", предупреди той.

Поради това един по-голям световен конфликт може да не е въпрос дали, а кога. "Третата световна война вече започна. Вече имате битки на земята, които се координират в множество страни", каза Даймън.

Даймън подчерта, че Съединените щати трябва "да избягват да бъдат наивни и да позволяват по-големи глобални събития да се разиграят без никаква намеса". "Това, за което трябва да мислим, е, че не можем да рискуваме това да се реши от само себе си. Трябва да сме сигурни, че участваме в правенето на правилните неща, за да го разрешим по правилен начин", добави той.

Все пак банковият лидер уточни, че има шанс заплахата от Втората световна война да намалее с времето, но последиците може да са ужасни, ако нещата продължават така.

"Говоря за риска за нас, ако тези неща тръгнат на юг", каза шефът на JP Morgan. "Правим сценарии, които биха ви шокирали. Дори не искам да ги споменавам", не конкретизира банкерът.

Заплахата от Русия като ядрена сила е една от основните тревоги на Даймън. Според него разпространението на ядрени оръжия е "най-големият риск, пред който е изправено човечеството". "Това не е изменение на климата, а разпространение на ядрени оръжия. Трябва да бъдем много внимателни относно това, което се опитваме да постигнем през следващите няколко години", заяви той.

След като повече държави имат ядрена енергия в свои ръце, цели градове могат да бъдат унищожени, обясни милиардерът.

"Въпрос на време е тези неща да започнат да се случват в големите градове по света", смята Даймън. "Мисля, че просто трябва да имаме яснота и да подчиним много неща, за да сме сигурни, че всичко ще завърши както трябва".

Професорът по политически науки в Държавния университет на Охайо Пол Бек заяви, че има известна "заслуга" в твърденията на Даймън, въпреки че не би признал, че трета световна война е неизбежна.

"След края на Студената война през 1991 г. имаше относителен мир между Съединените щати и Русия, но ситуацията може да се обърне", каза професорът.

"Сега нещата изглежда отново са се нажежили с Русия относно Украйна и руските усилия да повлияят на американските избори", каза Бек пред Newsweek.

"И разбира се, има продължаваща "студена война" с Иран, която се нажежава от Израел, както и китайските заплахи за Тайван. Може би това е началото на Трета световна война, въпреки че все още не съм готов да се примиря с този крайъгълен камък", уточни професорът.

Преди около месец бившият президент и основен кандидат на Републиканската партия Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати са "много близо до глобална катастрофа", след като Иран изстреля около 200 балистични ракети срещу Израел.

"Отдавна говоря за Трета световна война и не искам да правя прогнози, защото прогнозите винаги се сбъдват", каза Тръмп на митинг в Уисконсин. "Но те са много близо до глобалната катастрофа".

Преди това администрацията на Тръмп наложи санкции срещу Иран и прекрати ядрената сделка, която първоначално беше подписана от администрацията на Обама.

"Когато бях президент, Иран беше под тотален контрол", каза Тръмп. "Иранците изпитваха глад за пари. Никой не купуваше петрола им. Но оттогава Иран изнася терор по целия свят и просто се разпада. Целият Близък изток се разпада", констатира републиканецът.

 


В категории: Политика


1
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 0
1
Коментара по темата
1.
Дернев
30.10.2024 21:21:12
2
13
Спрете да се занимавате с Русия и погледнете календара. 2СВ отдавна е отминала и настъпиха промени като разпадането на СССР и вакуума който се създаде от това. Там агресивно се вмъква Китай и ако не оставите Русия на спокойствие и не я привличете за съюзник, жизнено важен за Европа, Китай ще сложи ръка на суровини с които ще изгради мощ, която трудно ще бъде озъптена. Гледайте в бъдещето. Там има само един враг и той не е Русия.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Правителството готви нов механизъм за изчисляването ѝ от 2027 година Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Общината няма да проверява цените на частния бизнес, но започва постоянен и безкомпромисен контрол за спазването на правилата Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Жанет Немет е загинала тази сутрин в столичния спортен комплекс "Диана" САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София Иван Демерджиев постави въпроса пред представител на Департамента по вътрешна сигурност на САЩ Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Опакована като борба със спекулата, новата данъчна идея рискува да оскъпи наемите на младите семейства и да вдигне цените на ежедневните стоки и услуги Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Ароматен и идеален за кафе Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Вицепремиерът Гълъб Донев изпрати указания за Бюджет 2026, които предвиждат лични вноски за чиновници и магистрати, но изключват МВР и армията Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Момчетата на 2 и 4 години са открити мъртви в автомобил в двора на баба им Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Изтекъл чат разкрива как се набира персонал за луксозни партита по Черноморието Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Максималният осигурителен доход скача, а хиляди чиновници ще поемат част от вноските си
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори