×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българският рок осиротя след кончината на Маричков, Слави Трифонов и Орлин Горанов плачат за него


Българският рок осиротя след кончината на Маричков, Слави Трифонов и Орлин Горанов плачат за него
Живя и ни напусна като истински рицар! До края! Ти си вечен, приятелю, пише шоуменът в свой пост
Тема в развитие
виж още
скрий
11 Октомври 2024, Петък, 21:01 ч.
Автор: Флагман.бг

Един абсолютен диамант, който ни кара да настръхваме всеки път, когато чуем неговия глас, неговата музика, написа Орлин Горанов 

Минути след новината за трагичната кончина на Кирил Маричков заваляха и първите съболезнования. "Той беше истински мъж", пише шоуменът Слави Трифонов в свой пост.

"Днес си отиде Кирил Маричков. Отиде си внезапно и ужасно рано. Той беше истински мъж. Беше бунтар и символ по времето на комунизма. Беше вкусът на времето за цяло едно поколение. Живя и ни напусна като истински рицар! До края! Ти си вечен, приятелю!"

"Българският рок осиротя.  Един от бащите му си отиде", пише в своя публикация Венци Мицоф. "Отиде си така, както трябва да си отиде всеки рок герой - на сцената! На сцената сме родени и на сцената ще умрем! Сцената е нашата майка, тя е нашата жена, тя е нашата благословия и проклятие! Светъл път на Кирил Маричков! Каквото и да говорите, той бе и ще бъде завинаги доайенът на българската рок сцена!!! На небето ще се съберат с Петър Гюзелев и с Георги Минчев и ще засвирят отново рамо до рамо - оня състав на Щурците, който като дете слушах на стария си грамофон..."

"С неописуема болка разбрах, че ни е напуснал Кирил Маричков. Един абсолютен диамант, който ни кара да настръхваме всеки път, когато чуем неговия глас, неговата музика.  Авторитет, личност и абсолютна икона за всички възможни времена. Ех, друже.... Ще ни липсваш. Нека ти е леко там, сред памуковите облаци.  Искрени съболезнования към неговите близки. Мъчно ми е, когато героите ни изоставят! Дълбок поклон", написа музикантът Орилн Горанов.

"Цял ден не можеш да вдигнеш глава от работа, а като го сториш - да разбереш, че е починал при инцидент Кирил Маричков, е повече от тъжно... Бог да го прости! Епоха в българския рок. И символ на едно време, в което да си различен от уравнивиловката, беше дори наказуемо. Неговата музика беше различна. Да почетем паметта му с легендарната негова песен "Клетва"!, написа Борислав Цеков.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи 14/03/2026, Събота 21:27 4
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА 14/03/2026, Събота 20:40 0
19
Коментара по темата
19.
До 16
12.10.2024 23:14:36
6
2
Замълчи ве, олиго.........ен! Когато си отиде такъв велик певец и музикант, символ на езна цяла епоха в рока в България, дори и такива олиго........ени не трябва да се обаждат с олиго.......енски коментари! Бил неизвестен музикант за света! За мен беше най-големия рокаджия на най-известната рок група в България! А ти си смотан олиго......ен!
18.
Коко и Софка
12.10.2024 13:06:40
5
6
Ами хората са казали, гледай си пенсията и рахатлъка, те искат до 100 да свирят и пеят, тая Лили е същата
17.
Флагман
12.10.2024 11:13:28
11
1
изтрийте нелепите коментари на 5,7 и 16 номер!
16.
Жестоката истина.
12.10.2024 09:07:35
9
14
Казано е - "За мъртвите или добро, или нищо. Но, все пак нека да си кажем истината, а тя е, че "пресоляваме манджата". Починал е един СВЕТОВНО НЕИЗВЕСТЕН музикант, който сега едва ли не ще изкараме национален герой. По всички телевизии и радиостанции до втръсване се пускат песни на СВЕТОВНО НЕИЗВЕСТНИЯ БГ- соц музикант Маричков. По време на СОЦ-а мнозина музиканти бяха репресирани и някои платиха с живота си, докато "щуреца" пееше под покровителството на Партията-майка. След дворцовия преврат на 10.11. 1989 година Маричков "обърна палачинката", стана седесар - депутат и злобно клеймеше "лошите". После изчезна от медийното пространство, и защо ли? Ами защото уби човек с автомобила си и не му се случи нищо, защото Партията не оставя своите хора. Някой да е чул Маричков да е пострадал? Навсякъде му се даваше трибуна по радия и ТВ-студия. И той - 80 годишен дядка не миряса, докато не се претрепа на сцената. Накрая ще кажа - Бог да го прости! Но нека клакьорите малко да "успокоят топката"!
15.
Съдба ли е
12.10.2024 08:25:21
4
7
Нелепо - първо Чочо, след това Гарелов, а сега и Маричков!
Почивай в мир, Кралю на българския рок!!
14.
Поклон
12.10.2024 08:05:33
8
12
Израсъл съм с музиката на Щурците която обожавам .
Моля Ви , не плюйте по и без това вече отиващите си много малко ИСТИНСКИ Българи ! Горди , достойни , докоснати от Бога хора , какъвто безспорно беше Кирил Маричков ! Голям творец музикант и човек . Великан !!! Почивай в Мир бате Киро ! Ти никога няма да бъдеш забравен ...
13.
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
12.10.2024 04:10:20
2
12
Бог да го прости....Почивай в мир ,маестро...!!!
12.
до 10
12.10.2024 00:51:17
4
12
Holy shit! Тоя Марин Райков е роден във Вашингтон, САЩ. Ако не е дете на дипломати (в този случай може би има изключение), той си е гражданин на САЩ! Разбира се, всички БГ политици са паднали от небето - никаква информация за техния етнически произход, техните родители, деца, често и родни места... Може и да има още някоя такава гнусна продънена клоака по света, но ако има, на мен не ми е позната. В САЩ поне Wiki много държи да информира раята по тези въпроси и на повечето хора им е ясно, че "техните" политици са също граждани на цирея на тази планета.
11.
до 10
12.10.2024 00:30:44
1
10
Каква ирония относно Мони... Всъщност той е единственият чийто произход е известен на абсолютно всички!
10.
До 9
12.10.2024 00:23:51
7
16
Рядко.
Българският етнос е пренебрегван в тази територия.
Още един, случаен факт.
Всичките ни външни минстри са все от еврейският етнос.
Единственият, който не е, е Соломон Паси. Майка му е българка. И това кара Соломон, да се старае двойно повече от един Марин Райков или Надежда Михайлова-Нейски например.
9.
Често се научават
11.10.2024 23:49:19
6
17
нови неща покрай некролозите... За така наречения "инцидент" не знаех, тъй като не живеех тук, но произходът му е по-интересната новина! Има ли изобщо някакъв българин сред известните и дерибействащите по тези прокълнати земи?!
8.
Да говорим истината
11.10.2024 23:34:24
18
20
Какви са тези глупости на Слави Трифонов ? Маричков бил си отишъл ужасно рано на 80 години. Та до 100 години ли трябваше да живее. Според другият ревльо Орлин Горанов, Маричков бил абсолютен диамант. И този не се чува какви ги говори.
7.
Ник Щайн
11.10.2024 23:24:58
15
48
Безспорно голям музикант, но рядко лайно като човек и след промените не спря да плюе по соца, колко бил дискримиринан, колко бил онеправдан, ама как ги спирали да творят.Щото много ги тормозиха през соца, затова създадоха всичките си велики песни по онова време и по времето на голямата свобода нито една песничка не можаха да измислят.Ама защо така бе, господа демократи?
6.
Ник Щайн
11.10.2024 22:04:13
8
5
Ник Щайн
5.
Рицарка
11.10.2024 21:37:34
11
41
Този "Рицар" уби пешеходка в Пловдив, но остана неосъден, защото не беше случаен човек, макар че прегазената жена беше известна музикантка от Пловдив!
4.
Смърф
11.10.2024 21:34:23
4
47
Израстнах в дом,където се слушаше много музика на магнетофон,плочи,касетофон и т.н.От ранна възраст съм фен.Едно лято работих в Сл. Бряг и в хотела беше отседнал Кирил Маричков с други музиканти- 2007.Срам не срам го заговорих.Беше много земен.Даде ми автограф,даже ме разпита за тази наша музикална семейна страст.Един от любимите ми гласове.Светъл да е пътят му!
3.
Мда
11.10.2024 21:24:50
13
65
Слави, този мръсен чалгар, който успя да опростачи няколко поколения, с чалга и бело, плаче за Маричков, е това е лицемерие по учебник.
2.
Младостта е една мечта
11.10.2024 21:13:15
2
40
Съболезнование на близките на починалия. Легендарна група "ЩУРЦИТЕ".
1.
шшш
11.10.2024 21:11:38
11
40
Флегмани, заключете коментарите по темата!!!!
Жалко е да се четат гнусни такива, за починал човек от хора, които още се напикават нощем!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Лекарите не пускали никого при прочутата пациентка, дори снаха й, която се грижела предано за нея "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица Всякакво родеене на "Прогресивна България" с ПП-ДБ е токсично, защото те измамиха надеждите на хората и сключи т.нар. сглобка, смята един от най-близките до Румен Радев ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас Припомняме, че листата на ПП-ДБ в Бургаска област ще се води от Мирослав Иванов, втори е Димитър Найденов Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век И тогава, както и сега, беше започнала мощна медийна кампания в полза на "новите спасители", носители на промяната Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Пострадалите са транспортирани в болница в критично състояние Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Двама души бяха арестувани в столичния квартал „Орландовци“ при полицейска операция, при която бяха открити над 55 килограма наркотици Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Пътуването през границата не е спряло, но е станало по-целенасочено, главно за гориво и определени дрехи, и по-малко за продуктите от ежедневната кошница, гласи изводът на "The Opinion" Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Божанков заяви, че няма да критикува лидера на ПП Асен Василев, защото е убеден, че няма друга формация, която да представлява демократичната общност Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда На място на протакането и вечното отлагане, се появяват мотивация, увереност и желание за действие
Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Според Тръмп медиите разпространяват невярна информация и не съобщават за постиженията на американските сили, но Иран е напълно победен Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Не можем да говорим за признаци на охлаждане, докато банките продължават агресивно да финансират имотните сделки, казват брокери  Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Щетите са нанесени по хранилища в емирството Фуджейра Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Елитен агент на ГРУ е разобличен, след като координирал убийства чрез Google Translate Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи Актрисата, която успя да спечели сърцата на няколко поколения, почина в Мадрид на 91-годишна възраст Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Днес GPS сателитните сигнали, използвани за контрол на военна техника и превозни средства, все по-често се блокират и при тези обстоятелства квантовите технологии предлагат алтернатива Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Много хора, които искат да отслабнат, преминават от една диета към друга, подлагат се на строги тренировъчни програми и въпреки това винаги установяват, че дългосрочен успех не се наблюдава Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Разградчани дръпнаха в резултата още през първото полувреме „Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение „Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение Жената беше незабавно откарана в неврохирургична клиника в Пилибхит Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" От наша страна имаме готовност да отворим още един митнически пункт точно в този район, каза турският министър на търговията Йомер Болат
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори