×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Касиерката Катя от "Уникредит", източила над 350 бона, спънала мераците за нова къща на гурбетчии


Касиерката Катя от "Уникредит", източила над 350 бона, спънала мераците за нова къща на гурбетчии
Айтоската касиерка изпращала сумите на трето лице, след което ги насочвала към своя сметка
09 Октомври 2024, Сряда, 20:34 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимка: Архив

В рамките пет години служителката си присвоявала различни суми в евро и паунди

Касиерката Катя Т. от банковия клон на "Уникрeдит" в Айтос, която бе осъдена на първа инстанция за източване на над 350 хил.лв., е ошушкала сметките на семейство гурбетчии и направила на пух и прах мечтите им за нова къща на родна земя. 63-годишната служителка оставила хората без почти никакви спестявания. 

От 2017 г., в продължение на 5 години, Катя присвоила сумата от 357 491 лева в качеството си на длъжностно лице, в различна валута от евро и паунди. Потърпевши са трима клиенти на банката - двама от тях са съпрузи, а третото лице било използвано фиктивно. На него Катя изпращала част от сумите, за да не бъдат отчетени като налични в банката. След това си ги прехвърляла по своя сметка или към такава на близки роднини. 

Жертвите на служителката събирали пари за нова къща, работели в чужбина, но искали да се върнат отново в България. За тях се знае само, че са с турски имена, но са български граждани. 

Банкерката Катя от Айтос осъдена на първа инстанция за източването над 350 хил. лв. от сметките на клиенти

През годините били обслужвани винаги от Катя, която била на касата в банковия клон. Когато идвали да внасят пари, буквално ги лъжела, че ги вкарва в техните сметки. Така за около 3 години само от едната сметка присвоила над 39 хил. паунда. По същия начин действала и с евровата сметка на семейството. 

Катя правила транзакции от името на клиентите, като изготвяла неистински частни документи, платежни нареждания или разписки за получаване на суми. 

Когато семейството отишло в банката, за да изтегли спестяванията си и да си купи имот, обаче останало изненадано. В сметките им нямало почти никакви пари. Едва тогава установили, че сумите, които са внасяли, са били източени. 

Днес Окръжният съд в Бургас осъди на 8 години затвор 63-годишната касиерка. Държавното обвинение обаче не е съгласно с квалификацията на престъплението и ще обжалва с искане за изменение на обвинението, тъй като според прокуратурата случаят е особено тежък и трябва да бъде разгледан по по-строг член от Наказателния кодекс, който предвижда наказание от 10 до 20 години затвор, обясни за Флагман.бг окръжният прокурор Христо Колев.  

Към момента Катя не се признава за виновна и не дава никакви обяснения по случая. Не е ясно и къде е сумата от 350 хил. лв. 

След този случай Катя вече не е част от екипа на банка "Уникредит". 
  


 


В категории: Темида , Айтос


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
18
Коментара
Георги РУСЧЕВ Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ 21/03/2026, Събота 18:00 0
18
Коментара по темата
18.
Васка
10.10.2024 17:24:03
0
5
тази банка само некадърници работят, прости кадъни завършили във фалшивите университети дето влизаш ей така завършваш ей така само като си плащаш семстрите и да взимат заплати лекторите всичко е пълен смях. Тези прости кадъни завършили във асенката какво очаквате/
17.
До 16
10.10.2024 14:39:44
7
3
Ти си много запознат кой къде,какво работи и какво кара,от къде я имаш тази информация?
16.
Познат
10.10.2024 14:22:49
0
6
Леля ти Катя дано я оправдаят,трябва да лежат синовете и.Баща им цял живот на кораби и пак не стигат.Ма те царвулите общи работници иначе карат S class и X5 че нея гледай до къде я докараха.
15.
голяма
10.10.2024 08:55:33
1
9
Реклама направихте на тази банка :) извода е не дръжте пари в банки на триторията на БГ-а и поне три банки напуснаха България -защо ли
14.
Пелтекът момък и той ,който е за одъра
09.10.2024 22:53:41
1
5
,,Добре,,се е подсигурил,,я не виновать,, баш си е за решетките !
13.
Ами гледаме филми !
09.10.2024 22:50:37
0
5
Разни съседски и американски ,та оттам виждаме представата ,,що е затвор,,стой мирно и няма да влизаш,не ,кради,не лъжи,не прелюбодействай,не ползвай хладни оръжия и ,,топли,,и няма да сънуваш ,,курушите,,!
12.
До 9
09.10.2024 22:46:34
6
6
Ти пак ли излезе най,,умната,,с вишу,то на чужда пара ,броене и математика ,не и трябва!
11.
Чудя се
09.10.2024 22:45:55
3
19
Това семейство не е ли влизало във виртуалната си сметка да следи движението по нея?
10.
Хипопотамът момък
09.10.2024 22:44:26
2
2
Дано се,,раждат ,,винаги такива ,,великани,, алчни!
9.
до 6
09.10.2024 21:53:43
4
17
"на 98 % от случаите , делата се преобръщат на 360 градуса"

Когато математиката не ти е сила, по-добре не я ползвай в "подкрепа" на мнението си, понеже си противоречиш сам. ;-)

А така описан, този случай звучи доста невероятно и евентуално може да се случи само с абсолютно неграмотни и невежи клиенти... И как пък все тя се е "случвало" да ги обслужва?! И как такива суми се внасят в брой (поне така звучи написаното тук)? Мътна история, която не вярвам да може да се случи с много клиенти...
8.
До автора
09.10.2024 21:30:31
0
26
Защо не и изпишеш трите имена?защо не и покажеш снимката?
7.
До автора
09.10.2024 21:29:07
4
24
Прекалено лесно си я описала схемата.Така ли нито веднъж поне единия от семейството не си е погледнал разписката на коя сметка са вкарани парите?Съвпада ли името или подобно…как така вкарваш 38000 £ и не поглеждаш къдеги вкарваш?
6.
Ищван
09.10.2024 21:26:10
5
25
Осъдена на първа инстанция не означава абсолютно нищо ! Катя със сигурност ще обжалва през втора и ще стигне до трета, която е в София, а веднъж стигне ли делото до София, печели този, който плати по-висока сума на съдиите. На трета инстанция , на 98 % от случаите , делата се преобръщат на 360 градуса. Така че….не могат да ѝ пръднат на баба ви Катя!
5.
До 2
09.10.2024 21:13:24
6
11
Ти някога бил ли си в затвор ? Имаш ли си идея за какво става въпрос там? Как минава времето и какво изпитваш ? Идея си нямаш !!
4.
Една
09.10.2024 21:12:03
3
5
Коя беше тази? Не се сещам нещо.
3.
Лепнат им кунките
09.10.2024 21:08:45
0
22
Онази , дето ограби Марто Петров беше от коя банка? Карнобатската банкерка, беше от коя банка?
2.
Хахаха
09.10.2024 21:07:28
7
34
8 години = 350 000 лева . Можеха и да са повече . Излиза 43 750 лв на година . Заплата 2500 лв пи 12 месеца е 30 000лв . Ако и добавим и заплатата от банката отиде тя . Тоя български съд въобще не знае къде се намира . Излиза ,че е по-изгодно да крадеш вместо да работиш . Чакай ти някой да ти работи . Тези 8 години ще ги лежи на пари от данъците с избор на меню за храната . А преди много години за кражба са рязали ръце .
1.
Aitos
09.10.2024 21:00:56
8
19
V tozi grad vseki si pravi kakvoto iska,osobeno piqniq 4anev deto si otvori krachma i nikoi nemoje da mu kaje ni6to..Nali e slujebno lice???
Dokato vsi4ki se pravqt na ne 4yli ne videli taka shte e.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Терор в Черно море: Виктор Орбан заплаши Украйна заради опит да взриви „Турски поток“ Терор в Черно море: Виктор Орбан заплаши Украйна заради опит да взриви „Турски поток“ Нова атака срещу тръбопровода ще се счита за атака срещу страна от НАТО, предупреди той Инж. Петър Кънев и проф. Иво Христов почетоха българските войни, превзели Одринската крепост Инж. Петър Кънев и проф. Иво Христов почетоха българските войни, превзели Одринската крепост  Поднесоха венец от името на председателя на БСП Крум Зарков Родолюбци отбелязаха тържествено славна годишнина на "Петрова нива" в навечерието на Деня на Тракия Родолюбци отбелязаха тържествено славна годишнина на "Петрова нива" в навечерието на Деня на Тракия Събитието се провежда ежегодна и в него винаги се включват патриоти от цялата страна Изгорелият тир бил пълен с текстил, огънят тръгнал от газов котлон Изгорелият тир бил пълен с текстил, огънят тръгнал от газов котлон Разследват палеж по непредпазливост Украинец разби Мерцедес Брабус в Свети Влас Украинец разби Мерцедес Брабус в Свети Влас За джихадисти ли тренират тези хора, питат шофьори Областният управител на Добрич след мора на дефини: Няма замърсяване в района на Шабла Областният управител на Добрич след мора на дефини: Няма замърсяване в района на Шабла След сигнали за мъртви делфини и птици край Шабла институциите взеха проби от вода и от животни, а първите данни според областната управа не сочат екологичен проблем. Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа Специализираната изложба в козлодуйското село показа защо немските овчарки остават сред най-ценените работни породи и защо връзката между куче и водач започва с доверие, а не със страх 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София НДК е открит на 31 март 1981 г., а през 2026 г. отбелязва 45-годишнина. Андрияна Петкова продължава да е изпълнителен директор на комплекса Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Уж "ниските" ни цени обаче доближават предишния антирекорд - дизелът се е устремил уверено към нови висоти Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант От Кюстендил държавният глава свърза бъдещето на младите с мира, единството и отговорността на обществото да им осигури среда за развитие.
Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Брюкселски експерти за евродепутатите: Проблемът е, че са бели Според тях това отблъсква мигрантите и създава ксенофобия у младите в Европа Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Анализаторът вижда в Техеран по-силна позиция от очакваното, тъй като натискът върху ключовия енергиен коридор вече се пренася към петрола, транспорта и глобалните пазари Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Ескалацията около Иран разтърси енергийния пазар, натисна нагоре цените на горивата и отвори нов финансов прозорец за Москва, докато Западът търси начин да ограничи ефекта Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове 
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори