×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 31 юли е FASHION PHOTO DAY в Central Park Бургас, вижте подробности
  • Бизнесът с два месеца гратис за цените в евро
  • Външният дълг нарасна със 7 млрд. евро
  • САЩ заплашват Китай със 100-процентови мита
  • Производители вдигнаха цените на храните с 23%
  • Български са 30% от зеленчуците на пазара
  • Канада обяви, че ще признае палестинската държава през септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ако не съхранявате подправките по този начин, по-добре ги изхвърляйте


16 Септември 2024, Понеделник, 11:41 ч.
Автор: Флагман.бг

Ако няма консервна кутия, можете да изберете всеки друг контейнер, но е важно да спазвате две ключови условия

Подправките са неразделна част от съвременното готвене. Те ви позволяват да създавате разнообразие от вкусове и ястия, дори когато използвате ограничен брой продукти. Но за да се запази вкусът и ароматът на подправките, те трябва да се съхраняват правилно. Например в Индия, която на практика е родината на повечето съвременни подправки, подправката се приготвя непосредствено преди употреба – за щастие има всички възможности за това, тъй като повечето растения, от които се правят подправките, растат в Индия. И този начин на използване на подправката ви позволява да увеличите максимално нейните свойства. Що се отнася до страните, в които подправките и подправките се носят отдалеч, е необходимо да се спазват условията за съхранение, така че ароматът и вкусът на подправката да се запазят правилно.

Как да съхранявате правилно подправките
След закупуване на подправката, най-добре е да изсипете съдържанието на опаковката в контейнер, който е по-подходящ за това. Ако подправката се купува на склад, по-добре е да оставите съдържанието в оригиналната опаковка, но ако опаковката вече е отворена, тогава е по-добре да я излеете в друг контейнер, тъй като в отворена опаковка подправката ще загуби богатството си на вкус и аромат.

Кое е най-доброто място за съхранение на подправки? Не се препоръчва да съхранявате подправки в отворени и прозрачни съдове – не само въздухът, но и светлината могат да навредят на продукта. Най-добрият вариант за съхранение на подправки е консервната кутия. В този случай е важно бурканът да е плътно затворен. В такъв контейнер подправката ще бъде защитена от светлина и въздух. И най-важното – от странични миризми, които са страхотни в нашата кухня. И ако контейнерът не се затвори плътно, тогава чуждите миризми могат да прекъснат аромата на подправката. Също така, консервната кутия ще предпази подправката от нагряване в горещо време, което също може да повлияе неблагоприятно на продукта.

Ако няма консервна кутия, можете да изберете всеки друг контейнер, но е важно да спазвате две ключови условия:

Контейнерът за съхранение на подправки трябва да бъде непрозрачен, така че подправката да не е изложена на светлина.
Контейнерът трябва да бъде плътно затворен, така че подправката да не е изложена на въздух и миризми.
Къде да съхранявате подправки
И така, с контейнера за съхранение на подправките всичко е горе-долу ясно. Сега възниква въпросът – къде точно да съхранявате подправките. Ако контейнерът за съхранение е непрозрачен и херметически затворен, тогава този проблем не е толкова важен. Ако обаче капацитетът за съхранение оставя много да се желае или подправката се съхранява в оригиналната си опаковка, тогава е важно да изберете по-благоприятно място за съхранение. Неприемливо е да съхранявате подправки просто на масата или на достъпна за светлина повърхност.

Най-доброто място за съхранение на подправки е най-отдалеченото от източници на топлина и недостъпно за светлина, тъй като светлината и прекомерната топлина могат да увредят продукта. Най-добрите места за съхранение на подправки са:

Плътно прилепнал бюфет или кухненски шкаф.
Хладилник.
Килер.
Важно е да се отбележи, че най-добре е да съхранявате подправки далеч от източници на остри и силни миризми. Ето защо, ако в килера или хладилника се съхранява нещо, което излъчва остра миризма, тогава е по-добре да не съхранявате подправки на такова място. Най-добрият вариант би бил да отделите отделен кухненски шкаф за подправки.

Трябва да внимавате при съхранението на подправките, за да не разваляте продукта от неправилно съхранение и когато сте добавили към храната, сте успели да усетите пълния спектър от вкус и аромат на определена подправка. Обърнете внимание и на срока на годност на продукта. Често подправките се използват нередовно и следователно закупената подправка може да се съхранява много дълго, поради което преди употреба трябва да проверите уместността на срока на годност.


В категории: Животът


Коментари
Флагман.БГ Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Трус в Истанбул разлюля половин Тракия 31/07/2025, Четвъртък 17:02 0
Флагман.БГ 21 крави изгоряха в големия пожар в Сакар 21 крави изгоряха в големия пожар в Сакар 31/07/2025, Четвъртък 16:51 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Липсата на секс може да доведе до смърт, най-застрашени са... Липсата на секс може да доведе до смърт, най-застрашени са... Жените с депресия Съседката Петя ми даде чудна рецепта за свинско с кисело зеле, вкъщи го хапваме и през лятото Съседката Петя ми даде чудна рецепта за свинско с кисело зеле, вкъщи го хапваме и през лятото Вкусно и лесно Задава ли се извънземен кораб към Земята Задава ли се извънземен кораб към Земята Космосът е огромен и пълен с изненади Три зодии ще плачат много през следващите дни, задава се кошмарно начало на август за тях Три зодии ще плачат много през следващите дни, задава се кошмарно начало на август за тях . Прогнозата не е апокалиптична, но предупреждава онези родени под определени знаци да бъдат подготвени 25 години пленер „Русалка“: Култура, памет и бъдеще сред червените скали и белите платна 25 години пленер „Русалка“: Култура, памет и бъдеще сред червените скали и белите платна Тази година участие взеха 25 творци – български и чуждестранни – от Полша, Азербайджан, Италия, Испания и Румъния Сигнал до Флагман: Защо в Бургас все още липсват броячи на светофарите, има ги даже в Стара Загора и Плевен? Сигнал до Флагман: Защо в Бургас все още липсват броячи на светофарите, има ги даже в Стара Загора и Плевен? Граждани настояват за по-ефективно управление на трафика и равнопоставеност между градовете Румина Керчева от ОУ „П. Р. Славейков“ спечели първо място в националния конкурс „Вазовата България“ Румина Керчева от ОУ „П. Р. Славейков“ спечели първо място в националния конкурс „Вазовата България“ Инициативата бе посветена на две значими годишнини – 175 години от рождението на Иван Вазов Хубава си, моя горо... миришеш на пепел Хубава си, моя горо... миришеш на пепел За миналата година страната ни е била най-силно засегнатата от горски пожари страна-членка на Европейския съюз - 400 000 декара са унищожени „Ястребите на Румъния“ с авиошоу над Бургас по време на SPICE Music Festival „Ястребите на Румъния“ с авиошоу над Бургас по време на SPICE Music Festival Асовете ще летят над Бургас по покана на Държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура" 21 крави изгоряха в големия пожар в Сакар 21 крави изгоряха в големия пожар в Сакар B бopбaтa cъc cтиxиятa yчacтвaxa 30 пpoтивoпoжapни eĸипa, двa xeлиĸoптepa, тeжĸa тexниĸa, вoeнни, гopcĸи cлyжитeли, дoбpoвoлнитe фopмиpoвaния нa Toпoлoвгpaд и Cвилeнгpaд
Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Според информация на Дирекцията за извънредни ситуации и борба с природни бедствия към президентството в Анкара (АФАД), епицентърът се е намирал край бреговете на истанбулския квартал Силиври, на дълбочина от 9,91 километра Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Айтос с план да разкрие туристическия си потенциал Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Символичен финал на една политическа илюзия, родена с лозунги за морал и прозрачност, но приключваща със схеми, арести и корупционни обвинения Голяма верига бензиностанции напускат българския пазар Голяма верига бензиностанции напускат българския пазар Повече подробности за сделката ще бъдат дадени едва когато има повече яснота, уточняват от дружеството. НИС управлява мрежа от 22 бензиностанции в България, които оперират у нас под марката "Газпром“ С Веселин Денков бяхме пред развод, арестът му отново ни сплоти, разказа Ивайла Бакалова С Веселин Денков бяхме пред развод, арестът му отново ни сплоти, разказа Ивайла Бакалова Преди това ние вървяхме към раздяла, бяхме се отдалечили един от друг, споделя миската От беднячка до милионерка с 940 млн. британски лири в сметката От беднячка до милионерка с 940 млн. британски лири в сметката В интервюто за "Сънди таймс", което е един от редките й разговори с медии, тя казва, че не би пожелала и на най-злия си враг да изпита чувството да си беден и да живееш на месечните социални помощи Кучето Бим откри близо килограм канабис в пчелин край карнобатско село Кучето Бим откри близо килограм канабис в пчелин край карнобатско село Спецакция на полицията от Бургас, Ямбол и Националната дирекция разкри тайник с наркотици в карнобатско село – пчелинът се оказал прикритие за канабис Откриха 1.3 милиона лева в черен сак на задна седалка Откриха 1.3 милиона лева в черен сак на задна седалка Спрямо обвиняемия С.В. е взета мярка за неотклонение “гаранция“ в размер на 10 000 лева Топ 5 летни мезета за водка, които всеки българин ще одобри Топ 5 летни мезета за водка, които всеки българин ще одобри От таратор до люти чушлета – любимите ни вкусове, които правят всяка чаша водка още по-българска Коя героиня от турските сериали си според зодията Коя героиня от турските сериали си според зодията Любов, драма и зодии – открий коя звезда от турските сериали е твоето астрологично отражение
Проф. Николай Слатински Проф. Николай Слатински Надеждата ми е Украйна да издържи, докато Русия се сгромоляса Виц на деня Виц на деня Мъже, запомнете! Не е учтиво да питате дама за възрастта и. Достатъчно е да я попитате, знае ли руски? Виц на деня Виц на деня Съпругата:
- Утре е 30 годишнината от сватбата ни, искаш ли заколим прасето?
- Защо, то какво е виновно?! Брат ти ни запозна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Как се нарича човек, който харесва всичко във фейсбук?
- Вселайко!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори