Пожарът в Созопол е овладян! Вижте кадри от неговия пиков момент
Има отделни огнища в изгорялото, които все още се потушават, засегнати са новострояща се сграда и изоставени постройки
Пожарът в Созопол е локализиран и в момента ситуацията е овладяна, има отделни огнища в изгорялото, които все още се потушават. На място са 4 екипа огнеборци и 20 доброволци, които продължават да гасят на места участъци от горски фонд. Това съобщи за Флагман.бг директорът на бургаската пожарна комисар Николай Николаев.
Пожарът е охванал площ от 465 дка, от които около 50 дка е смесена гора, а по-голямата част са сухи треви и храсти.
Пожарът тръгна от хотел "Каваци" и се разпространи зад магазин магазин "Лидъл", което наложи незабавна евакуация на хората в района. Пламъците обхванаха една новострояща се сграда, на която пострада покривът. Има и изоставени постройки, които са горели, каза комисар Николаев.
Вчера на място бяха изпратени 9 екипа на пожарната, с 21 огнеборци, които цяла нощ се бориха със стихията. Силният поривист вятър пречеше на бързото потушаване на пламъците, но към момента няма опасност пожарът да се разрасне отново.
Евакуираха Лидъл в Созопол заради огнената стихия
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция
Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа
Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“
Майката на Ангел Рангелов след побоя над непалци: Живея в кошмар, тази компания е като секта
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим
Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора
Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове
100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал
Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения
Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив
Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи"

" Пожарът е охванал ... "
Нали, не си мислиш, че вярваме , че пожара е от захвърлена цигара или нещо такова, т.е. случайно ...
Колкото , до овладяването му, браво на пожарникарите, все пак. Преминаващи през този район , вчера около15 часа , казват , че е било "чудо".