×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай запушва теч за $1 трилион, съюзявайки се с наркокартелите зад гърба на САЩ
  • Обновена Експерт предупреди за проблеми за АЕЦ Козлодуй, ако Дунав продължава да спада
  • Атанас Пеканов с амбициозна задача - 95% изплащане на парите по ПВУ
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тримата младежи от Айтос пребити след конфликт за цигара?


Тримата младежи от Айтос пребити след конфликт за цигара?
Наблюдаващият прокурор е наредил да се провери дали биячът на трите деца от Айтос, който е на свобода, заплашва свидетели, каза Щилиян Димитров
04 Септември 2024, Сряда, 08:30 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Говорителят на Районна прокуратура – Бургас Щилиян Димитров не потвърди тази версия, но намекна, че майката на бияча вероятно е била обиждана

Зверският побой в Айтос, след който двама младежи на 15 години са приети с болница с ужасни наранявания, е бил предшестван от конфликт, съпроводен с множество обидни изрази. Това е версия, която предстои да бъде проверена, каза пред Нова телевизия тази сутрин говорителят на Районна прокуратура – Бургас Щилиян Димитров.
 
На въпроса обаче дали остава основната версия, че сбиването е станало след спор за цигара между младежите и майката на побойника, той отговори с „това на мен не ми е известно“ и добави, че има доказателства, които са събрани по делото за предхождащ инцидента конфликт, който е бил между пострадалите, или други деца и родственици на извършителя. 

Трима тийнейджъри от Айтос с ужасни наранявания след жесток побой

„Не е ясно точно какви са обидните изрази. Това е версия, която все още се проверява. Майката е разпитана, както и много други лица. Възможни са издирвателни мероприятия, за да се установи наличието на камери за видеонаблюдение, които са най-обиктивния източник на информация за механизма на причиняване на телесните повреди“, заяви Димитров. 

„18-годишният младеж твърди, че е имало спречкване между негови родственици и пострадалите деца. То е предхождало и е обусловило последвалото сбиване“, добави той.

„Няма допълнителна информация кой е предизвикал спречкването. Просто така е заявил“, добави говорителят на Районна прокуратура – Бургас. 

Виктор Николаев пък изтъкна, че обвиненият е бил задържан за 24 часа и пуснат на свобода. Той продължава да заплашва или стои в автомобил и наблюдава тези, които могат да дадат показания, за да ги стресира, добави водещият на „Здравей, България“.

„Разследването все още е в начален етап и се събират доказателства, но още същият ден – на 27 август, е образувано досъдебно производство за нанасяне на средна телесна повреда вследствие на побой”, уточни в интервюто за предаването Щилиян Димитров.

„Материалите не са докладвани на наблюдаващия прокурор в Районна прокуратура Бургас и това е причината все още да няма обвинение“, обясни той.

„Запознати сме със случая. За да се пристъпи към привличане на едно лице в качеството му на обвиняем, е необходимо да бъде назначена и изготвена съдебно-медицинска експертиза, която да даде отговор на въпроса какъв е характерът на телесните повреди, които са причинени“, заяви Димитров. 

След като репортерът Стоян Нешев каза, че заподозряният заплашвал и дебнел свидетелите пред жилищата им, говорителят на Районната прокуратура в морския град каза, че действително са постъпили по делото такива данни. Наблюдаващият прокурор е дал указания да се проведе разследване и по тази насока – дали и към други хора са отправени заканителни изрази и какво е тяхното естество. 

„Това, че травмите са видими, не е достатъчно, за да се привлече едно лице към наказателна отговорност. Естеството на престъплението налага необходимостта да се привлекат експерти в областта на съдебната медицина, които да отговорят дали има счупване на челюстта и дали фрактурата на носа на другият младеж е средна телесна повреда. Трябва да стане ясно и дали третото момче е изпаднало в безсъзнание“, добави той.

Уверението е, че случаят няма да бъде потулен, каквито са страховете на родителите, които вчера застанаха пред нашата камера, добави репортерът Стоян Нешев, а водещият коментира от студиото, че докато кипи „усилена канцеларска дейност“ се надявал основните свидетели да не променят показанията си. 

„От този случай разбирам защо правосъдието в България не се случва на практика, след като е толкова трудно да се спази закона и да се докаже, че един счупен нос е действително счупен. След като си настанен в болница и имаш всички нужни документи, трябвало втори път да ти се прави експертиза. По документи този счупен нос все още не е счупен“, заяви Николаев. 

„В същото време си имаме бияч на свобода, който заплашва, докато вървят всичките тези процеси“, добави колежката му Мира Иванова. 


В категории: Крими , Айтос


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
8
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Васил Найденов, Ритон и дрон шоу за празника на Несебър Васил Найденов, Ритон и дрон шоу за празника на Несебър 04/08/2026, Вторник 13:30 0
8
Коментара по темата
8.
Клоун
04.09.2024 23:09:33
2
0
Ей клоуне колко ти бутнаха да обърнеш внимание на това, че са обиждали майка му? Като са я обиждали да им удари по един шамар а не да им чупи носове, челюсти и комоцио!
7.
чочко
04.09.2024 16:57:56
0
1
За ина цигара ли бе? Брей! Докъде стигнаха нищата.
6.
до българин 4
04.09.2024 11:12:50
1
14
Сигурно е така,тези хюмненца,са си просили боя и са си получили заслуженото.....
Между другото виждам,колко нагли са станали и тия 10-12 годишни копеленца,дето са се нароили,през последните десетина години,прости,нахални ,просташко-шумни,не смее човек да им направи забележка,камо ли да ги ошамари,че накрая виновния е този ,който и им се скарал.....
5.
ПРЕДНАТА СТАТИЯ
04.09.2024 10:42:26
1
16
АКО ПРОЧЕТЕТЕ КОМЕНТАРИТЕ В ПРЕДНАТА СТАТИЯ ЩЕ ВИДИТЕ, ЧЕ ТОВА МОМЧЕ СЪС СЧУПЕНАТА ЧЕЛЮСТ НЕ Е ЦВЕТЕ ЗА МИРИСАНЕ!
4.
българин
04.09.2024 10:24:16
2
13
не знам, ама си мисля, че не е без нищо побоя. Тези момчета явно са си надценили възможностите. Не че това е начина, ама ако са си го просили...
3.
?????
04.09.2024 09:36:52
1
17
Важното е, нападателя ЦИГАНОИД ли е или АНАДОЛСКИ РЕЗАК - мангалоид???
2.
до автора
04.09.2024 09:25:20
1
10
Най-обИктивния....селоооооооооо, село...
1.
Чшшт
04.09.2024 09:11:30
3
15
Бития бит, иб@ния иб@н.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Две затъмнения и Персеиди над България: 9 небесни гледки през август Две затъмнения и Персеиди над България: 9 небесни гледки през август Най-яркият метеорен поток ще съвпадне с новолуние, а частичното слънчево затъмнение ще се види само ниско над хоризонта в Северозападна България Бургаският бизнесмен Атанас Атанасов взе култовото заведение „Гролш“ Бургаският бизнесмен Атанас Атанасов взе култовото заведение „Гролш“ Бившият концесионер на Северния плаж се завръща в ресторантьорския бизнес с един от емблематичните обекти в Бургас След алармата на Флагман.БГ светкавично почистиха градинката в центъра на Бургас (СНИМКИ) След алармата на Флагман.БГ светкавично почистиха градинката в центъра на Бургас (СНИМКИ) Бързата реакция почистващата фирма заслужава похвала, алеите отново са приветливи Дърво се стовари върху паркиран автомобил пред блок 21 в жк. "Славейков" Дърво се стовари върху паркиран автомобил пред блок 21 в жк. "Славейков" Колата била оставена само за час, по чудо в нея и около нея не е имало хора Прокуратурата осъдена за над 156 хил. лв. за разкостено иззето Ауди Прокуратурата осъдена за над 156 хил. лв. за разкостено иззето Ауди Лимузината била на три месеца, когато е взета като доказателство, а пет години по-късно е върната без джанти, капаци, фарове и ключови части Защо никой друг не може да напълни площадите и летните театри по морето така, както го прави Веско Маринов Защо никой друг не може да напълни площадите и летните театри по морето така, както го прави Веско Маринов Има едно неписано правило по Черноморието - винаги, когато Веско Маринов пее, площадите са пълни 15-годишна без книжка блъсна пешеходец край Кошарица и избяга 15-годишна без книжка блъсна пешеходец край Кошарица и избяга Полицията открила допълнително непълнолетната водачка, пострадалият отказал хоспитализация Кошмар в ж.к. "Братя Миладинови": Пянски катун пред НОИ, десетки семейства не могат да спят (ВИДЕО) Кошмар в ж.к. "Братя Миладинови": Пянски катун пред НОИ, десетки семейства не могат да спят (ВИДЕО) Живущите са подложени на системен среднощен тормоз, а мъжете от катуна отвърнаха с обиди Георги Бърдаров кани Бургас в магията на "Адажио за Мария" тази вечер Георги Бърдаров кани Бургас в магията на "Адажио за Мария" тази вечер Писателят обещава нестандартна мултимедийна среща на голямата сцена в Central Park, входът е свободен ГДБОП удари фабрика за фентанил в София: До 10 кг дрога излизали на ден ГДБОП удари фабрика за фентанил в София: До 10 кг дрога излизали на ден Двамата основни производители са задържани, районът е отцепен заради опасни изпарения, очакват се още арести
Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Във Вашингтон твърдят, че преговорите вече са започнали, но иранските власти признават единствено за контакти с Оман за Ормузкия проток Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Бившият военен министър ще оглави и украинското външно разузнаване, като поема дипломатически и отбранителни задачи Български талант подписа с "Валядолид" Български талант подписа с "Валядолид" 18-годишният вратар Стефан Михайлов напуска школата на "Национал" и продължава развитието си в Испания Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Плавателният съд се запалил край Новоросийск, а продължаващата опасност от нови атаки затруднила спасителната операция Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Чадърът не спира прегряването, а главоболието, гаденето и внезапната отпадналост могат да бъдат първите сигнали за опасно обезводняване Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Месецът е най-хладният и валежен юли след 2019 г., но контрастите остават огромни - от едва 13% от нормата в Малко Търново до 371% край Варна Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Три неконтролирани пожара достигнаха жилищни квартали, оставиха хиляди без ток и принудиха властите да мобилизират Националната гвардия Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Науру вече е Република Наоеро, а промяната връща местното произношение, изместено през колониалната епоха Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. Балтийската страна оглави глобална класация благодарение на банковата си система, бизнес средата и сигурността за семействата Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго СВР не представи доказателства за предполагаемите вътрешни разговори, а през юни и юли бяха отворени два преговорни клъстера
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня - Какъв е най-добрия начин да се харесам на жените?
- Пиши им любовни бележки върху стотачки.
Виц на деня Виц на деня - Бай Кольо, имаш ли гаечен ключ десятка?
- Имам, ама знаеш ли защо имам?
- Защо?
- Защото не го давам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори