Кметът Димитър Николов предлага д-р Лорис Мануелян за почетен гражданин на Бургас
Инициативен комитет от 30 души, сред които са председателят на местния парламент Михаил Хаджиянев, лекари, общественици и общински съветници, вече започна събирането на нужните 1000 подписа, за да може това да се случи
Лекарят с голямо сърце, поетът с китара и душа на благородник д-р Лорис Мануелян да бъде удостоен със званието почетен гражданин на Бургас, предлага кметът Димитър Николов.
Инициативен комитет от 30 души, сред които са председателят на местния парламент Михаил Хаджиянев, лекари, общественици и общински съветници, вече започна събирането на нужните 1000 подписа, за да може това да се случи.
Едва ли има бургазлия, който не познава д-р Лорис Мануелян, който е отличен специалист и диагностик, ръководил е над две десетилетия Отделението по хемодиализа в УМБАЛ-Бургас, след което става заместник-кмет с ресор здравеопазване и три мандата защитава интересите на бургаските лекари, а след това е избран за първия общински лекар на Бургас.
От няколко години той се е завърнал като началник на Отделението по хемодиализа в УМБАЛ-Бургас.
При тази новина се завръщат и пациентите, които предпочитат грижата и професионализма на един от най-добрите лекари по хемодиализа и нефрология в национален мащаб.
Не всеки от нас знае обаче, че в личен план д-р Лорис Мануелян е изключително интересен човек – той е поет, музикант, бард. За кратко е бил журналист, а едни от най-интересните му истории са свързани с времето, в което е бил корабен лекар.
Д-р Лорис Мануелян - лекарят с голямо сърце, поетът с китара и душа на благородник
Д-р Лорис Мануелян е роден на 15 юни 1954 г. в Бургас. Завършил е „Медицина“ във Варненския медицински университет. Той е един от създателите на Българския лекарски съдови води активна съсловна дейност. Лорис Мануелян е изключително цветна и многопластова личност. Той е поет, музикант, бард, за кратко дори е бил журналист. Споделя, че е горд от личната си среща с музикалната легенда от арменски произход Шарл Азнавур. Запален левскар е. Обиколил е света, моретата и океаните като корабен лекар.
Всеки, който иска да подкрепи подписката за удостояването на д-р Мануелян с почетно гражданство, може да го направи, едно от местата е в Арменската Апостолическа Православна църква „Сурп Хач“.
Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг
Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове
Експерти предупреждават за новите оцветители в храните
Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори
Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро
Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре
Празник е, почитаме двама християнски светци
Илияна Йотова към българите в РСМ: Няма да ви предадем и ще пазим правата ви
Стотици вечеряха на пясъка във Варна: Музика, море и благотворителна кауза събраха Аспарухово
Жълт код за опасна жега в почти цяла България, край морето остава по-прохладно
Дневен хороскоп: Три зодии се радват на любовен късмет, но Луната и Марс носят напрежение
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
