Румен Радев връчва мандата на кандидата за премиер на ГЕРБ
Неофициално се твърди, че посоченият кандидат от най-голямата политическа сила ще е Росен Желязков
Президентът Румен Радев ще връчи мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата парламентарна група - тази на ГЕРБ-СДС. Това ще стане тази сутрин в 09:00 часа, съобщава БНТ.
До този момент от първата политическа сила не са обявили официално кой ще е той, макар че неофициално се твърди, че вероятно ще е Росен Желязков.
Кандидатът за министър-председател ще има 7 дни, за да предложи на държавния глава структура и състав на проект на кабинет, или да върне мандата неизпълнен.
Миналата седмица в три поредни дни президентът проведе консултации със седемте парламентарни формации, за да обсъди евентуалната нова управленска формула. След разговорите на "Дондуков" 2 лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов не беше оптимист, че ще бъде съставено правителство. Все пак стана ясно, че най-голямата парламентарна група ще предложи кабинет на малцинството. До момента само от ДПС изразиха подкрепа като обявиха, че е най-логично да бъде подкрепен мандатът на победителя на изборите.
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен
AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
02/08/2026, Неделя 12:30
0
Анонимна свидетелка за хората на Калушев: Не видях нищо нередно в Петрохан
Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО)
Винсънт Пасторе, изиграл Салваторе Бонпенсиеро в „Семейство Сопрано“, е открит мъртъв в дома си на Сити Айлънд
Над 150 пожара са гасили огнеборците вчера
