×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българската армия бе умишлено унищожена, но това не разтревожи нито един от 240-те депутати в НС


Българската армия бе умишлено унищожена, но това не разтревожи нито един от 240-те депутати в НС
Нужни са спешни мерки за възстановяването на селското стопанство и индустрия, "Левицата" има регионална програма с конкретни точки, отбеляза Румен Петков
28 Май 2024, Вторник, 10:20 ч.
Автор: Флагман, снимки и видео: Флагман

"Левицата" ще се бори за възстановяването на националната сигурност

Румен Петков е водач на листата на „Левицата“ за Втори МИР Бургас. Опитният политик провежда активна кампания в региона, а от лявото обединение са оптимисти за вота след множеството си срещи с избиратели. Ето какво каза той в интервю за Флагман.бг.

- Г-н Петков, провеждате активна кампания във Втори МИР Бургас, намираме Ви в Каблешково, където досега разговаряхте с местните жители. Какво Ви казаха?

- Видях в тях голяма болка заради това, че сме съсипали нашето земеделие. Тук има огромен пазар, на него са изложени стоки от поне 6-7 държави, както и много пазаруващи. В туристическия сезон са хиляди. Болката на местните е главно в това, че ние, предлагайки туристическия продукт всъщност храним гостите с вносни плодове, зеленчуци и месо. Това е голяма трагедия! Тази съсипия удря хората всеки ден.

Другата тема, която вълнува хората, както виждам е Мирът в общоевропейски план. На територията на Бургаска област има огромно преселение на бежанци. Да не кажа силна дума, но всяка четвърта кола, е украинска. Отделно бежанския натиск на южната ни граница също е много голям. На този фон обаче мерките за сигурност намаляха.  Започна се от правителството на Кирил Петков, а след това се продължи и с кабинета на Денков. Видяхме едни вандалски действия – за закриване на районни полицейски управления и гранични служби. Тези неща, и под наш натиск от „Левицата“ започват да се преодоляват, но общата атмосфера е отровена и това си личи.

Така, че мерките за Мир са първостепенен въпрос, по който ние ще работим. За съжаление България вместо да лидира този процес, диалога и дипломацията, става част от военщината. Не си даваме сметка, че вече сме ненужни – нито на Щатите в преговорите между Русия и Украйна, нито в преговорния процес в Близкия изток. Цяла Европа от люлката на Демокрацията, се превръща в една организация, която не е потребна на никому.

И заради това България днес трябва да вземе много ясна позиция, защото ако някой може да бъде ефективен в лидирането на процеса между Русия и Украйна, с цел незабавно преустановяване на военните действия, това е братската за тях славянска православна общност. Ние сме тези, които можем да бъдем полезни в съхраняването и утвърждаването на православието. Някои удари, които идват от Вселенската патриаршия, всъщност подклаждат приказките, че една от причините за това напрежение, е нечий стремеж да бъде ударено православието.

Румен Петков с Антон Коджабашев, който е едно от знаковите лица на АБВ

- За какво е гаранция „Левицата“ и какви ще бъдат вашите цели в 50-ото Народно събрание?

- Ще се борим за три основни неща. На първо място Националната сигурност. Казвам многократно, че в отишлото си Народно събрание всъщност нямаше опозиция, а фон. Ние имаме вече 28 % недокомплект на войнишкия състав, което означава, че нямаме армия, но това не тревожи нито един от бившите 240 депутати.

 „Левицата“ е тази, която може да възстанови националната сигурност в най-общ план, защото тук става въпрос за вътрешна сигурност, дипломация и енергийните гаранции. Ние от държава, която гарантираше енергийната сигурност на целия регион се превърнахме във вносител.

Второ – ще се противопоставяме на пренаписването на нашата история. В момента стоим върху земя, в която са избити стотици партизани и ятаци, част от тях мюсюлмани, арменци, евреи. Но държавата не поддържа техните паметници, а населението.

И третата точка е свързана с индустрията и селското стопанство. Ние не бива по никакъв начин да бавим тяхното възстановяване. Трябва да храним туристите с наша продукция, а не с внос. Възстановяването на индустрията е много важен въпрос и „Левицата“ е единствената, която формира регионална политика.

"Левицата" и Румен Петков проведоха срещи с различни съсловия и организации в Каблешково, на снимката са в кооперация, управлявана от Аргир Бояджиев
Част от екипа на "Левицата" в региона
Румен Петков, Георги Сталев и Мехмед Мехмед разговаряха с търговци и клиенти на пазара в Каблешково

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Тервел ИЛИЕВ Харисън Форд по-влюбен от всякога Харисън Форд по-влюбен от всякога 15/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта 15/03/2026, Неделя 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Тази зодия оставя лошото зад гърба си Тази зодия оставя лошото зад гърба си 15/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лесен трик срещу прах у дома Лесен трик срещу прах у дома 15/03/2026, Неделя 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец Бургас попиля ЦСКА II Черноморец Бургас попиля ЦСКА II 15/03/2026, Неделя 19:11 3
България Всички новини
Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Хората започват да се тревожат за  реколтата, а в планините се очаква сняг до 10 см Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата БАБХ иззе 16 килограма стари колбаси от фурна във Враца и спря доставчик на закуски за училище Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Транспортните фирми обаче не могат самостоятелно да променят цените на билетите, тъй като договорите за обществен превоз са сключени на фиксирани стойности Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Търсеният кандидат трябва да притежава шофьорска книжка категория B и да бъде с чисто съдебно минало Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Лекарят, за когото се предполага, че е извършил интервенцията, отказва коментар ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Мярката ще се прилага временно и ще остане в сила, докато цените на горивата се задържат на високи нива и оказват натиск върху домакинствата Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Бившата Мисис България се чуди как да обясни на приятелите си в Америка, че у нас чалга звездите пеят и по маси, и в дискотеки, и в големи зали
Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Разследващите продължават да проверяват всяка следа за изчезналата създателка на OneCoin, която остава най-издирваната жена от ФБР България мести американските самолети цистерни на военно летище България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Кувейтски вестник разкрива, че цялата лява половина на диктатора е била затисната при срутване. Профилът му в X стои заглъхнал вече трети ден  Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Доброволци намират домашни любимци в паркове и дори в пустинята край границата с Оман Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Досегашните му изследвания били обнадеждаващи
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори