×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ликвидираха „Жана дАрк“ край Часов Яр и US военните анализатори заговориха за колапс


Ликвидираха „Жана дАрк“ край Часов Яр и US военните анализатори заговориха за колапс
Германският таблоид „Билд“ и американският вестник „Уолстрийт Джърнъл“ пишат за успехите на руската армия в Украйна
01 Май 2024, Сряда, 07:43 ч.
Автор: Флагман.БГ

Украйна няма достатъчно войници, за да спре Путин, пише пък „Билд“

Френският наемник Габен Шупо, който в социалните мрежи се е наричал „Жана д'Арк“, е убит в Часов Яр, съобщава руският телеграм канал „Операция Z: Военкоры Русской Весны“.

Първоначално той бе инструктор, обучаващ бойци от специалните сили на Въоръжените сили на Украйна в бази в района на Киев, пише електронното издание. 

През март 2024 г. „Жана д'Арк“ споделя обаче пред медиите, че възнамерява да отиде на фронта.

 

Телеграм каналът цитира и американският вестник „Уолстрийт Джърнъл“, който пише за успехи на руснаците, заради които Украйна е застрашена от колапс на фронта. 

Настъплението на руската армия в Донбас показва уязвимост на позициите на украинските въоръжени сили. Освен това, според анализаторите, има вероятност при по-нататъшен натиск украинската фронтова линия да се срине, пише вестникът. 

Русия все още не е постигнала мащабен пробив, но постепенно напредва и установява контрол над Донбас. Освен това нейните войски се приближават до стратегическата цел – превземането на Часов Яр и Покровск, в резултат на което ключовите позиции на украинските въоръжени сили в региона ще бъдат застрашени, коментират американски военни анализатори. 

 

Основната цел на атаките е бавно да се отслаби защитата на Украйна по фронтовата линия. В резултат на това руските въоръжени сили трябва да могат лесно да маневрират и превземат тактически и оперативно важни военни цели.

По-нататъшните действия на руската армия остават под въпрос. Някои експерти смятат, че тя няма да настъпи дълбоко в територията на страната, а ще се опита да обкръжи украинските части.

 

„Ситуацията за фронта за Въоръжените сили на Украйна продължава бързо да се влошава. Резервите не стигат, а руската армия продължава да напредва и превзема хълмовете, след което бойците от ВСУ са принудени да отстъпват на север и запад“, коментира пък тази сутрин военният анализатор от Суми Юрий Подоляка. Той разкри, че руските бойни части напредват към Прогрес и Новопокровское.

Германският таблоид „Билд“ пък пише, че Украйна няма достатъчно войници, за да спре Путин. 

Украинските въоръжени сили и западните анализатори критикуват Киев за забавяне на мобилизацията. Те настояват и за намаляване на възрастовата граница за мобилизация, пише германското издание. 

15% от мъжете, които са в наборна възраст в момента, са във Въоръжените сили на Украйна.

„Държим се, но имаме проблем. Преди казвах, че най-големият е липсата на снаряди, но днес това е липсата на човешки ресурси”, коментира офицерът от 3-та отделна бригада Д. Кухарчук.

„Освен бавната и недостатъчна военна, финансова и политическа подкрепа от Запада, голямата дилема на Украйна е мобилизацията. В страната няма адекватна мобилизационна стратегия и модел“, казва пък експертът по отбраната на ЕС Родерих Кизеветер.

Руският военен анализатор Борис Рожин пък съобщи в своя телеграм канал, че боевете за Часов Яр вече се водят в канала Северски Донец.
 


В категории: Войната в Украйна


24
Коментара по темата
24.
XX
03.05.2024 23:51:42
0
1
Чудесна новина!
Още 2000 шупо-та да последват примера му!
23.
1234
02.05.2024 10:40:33
0
3
Лизачите на краварски задници пикаят газ
22.
Бг
01.05.2024 18:14:46
0
4
И без да се пишеш Дуньо простия, от писаното, от теб, си личи колко си проз.
21.
Дуньo простия
01.05.2024 17:59:16
5
0
По-долу бързах и се писах само Дуньо!
Общо взето на майка ми чедото е по-тъпо от задните части на слона та е нормално да съм кастриран от към причинно следствена връзка. Та само аз и майки ми не разбрахме колко месеца след началото на блицкрица-специалната обосрация, беше вербовката на пандизчиите.
Та поноже ич ни съм проЗ пандизчиите нахлуха в Украйна с хеликоптери, самолети, РСЗО и въобще най-елитните ВДВ са от пандизчии ама в простата ми русоробска къртуна
А дагесранските добриволци са любимите ми Ахмат сила най-добрия спецназ в светът според мен, та затуй се пишехме Ахмат Сила, Кадиров съм и т. н. понеже ич ни съм проЗ и съ писах само Дуньo.
https://youtu.be/5fSoQxKlhmg?si=CngL5HL10ELl8KTS
Ахмат Чай!. Честит празник братушки бог да ви прости. Дано АТАКАМС да ви е пратил на по-добро място!
А ти мамо ах мамо, що ни ми купуаше книжки маааа,да си мърдам мозъчето. Да читъ да ни съм проооЗззз.
20.
Дуньо
01.05.2024 17:08:46
5
7
Общо взето една шайка неопитни дегестански доброволци и група пияни пандизчии от Вагнер се изгавриха с украинската армия подкрепяна от цял свят, ЕС, САЩ и Нато.
НАТО е смешна, безпомощна и безсмислена организация. ЗАКРИВАЙ!
19.
Ало русодилскитв спинаджии
01.05.2024 17:04:52
7
1
Що не публикувате обръщението на майката дето и изнасилиха детето 13 годишно и живо го.погребаха към Бати Пути от Кремъл за разлика от рубладжиите много добре знам руски преведете си цо сами.
Инак педофили в Мордор нямалоооо
18.
Хахаххаха
01.05.2024 16:59:52
6
2
Те само кадировците избиха поне 10 000 орки за 2 години без да се дава.гласност нищо че са от техните. А в мирно време никой не знае колко млади живота затриха ама те руспиите като русоробите траят.
Ташак на ташаците. Укрите като гръмнаа нефтения порт що лапахте на чичо сам да прати съливан да им дърпа ушите. За бунта на кубинския батальон дето.си гръмна командиря пиен пидиразин повервал си че командва руски крепостни що не драснете някой ред как са го опукали каго вреден дивеч.
17.
Бургазлията
01.05.2024 11:12:23
20
9
Цяла статия за един убит френски доброволец.
Толкоз за великата съветска аналогова армия.
Три години до Авдиевка...
16.
17
01.05.2024 09:30:17
26
7
лъжлива пропаганда путлер международни издирван военнопрестъпник
15.
До 14
01.05.2024 09:09:35
12
7
Не се притеснявай МА, като дойде и твоето време няма да настъпват бавно, ще си останеш там, където си се завряла и ще гниеш бавно. Те хамериканците не са по внимателните военни действия, ще те прекратят, за да си вземат набелязаното. Заради уроди като ми се иска да се случи и да го преживееш от първо лице.
14.
Те
01.05.2024 08:58:06
12
47
Руснаците ги пукнаха от бой,ама все още нямали мащабен пробив ,ония гащници пак контратакували чета из медиите ,няма ли най накрая да се признае голата истина ,че Украйна няма никакъв шанс и колкото по бързо седне да преговаря толкова по малко хора ще загинат,а тоя наркоман дето се вживява на военачалник е крайно време да осъзнае,че не играе роля в киното и не се стрелят с халосни патрони ,амо е в реалния живот
13.
до 5
01.05.2024 08:54:48
1
24
България и сега "произвежда" автомобили ,само че втора употреба!Колко сме доволни,вече всеки има кола.
12.
паткан
01.05.2024 08:54:14
5
45
Гнусното е лъжат ги че умират за родината , а те стават жертва на глобални корпоратовни интереси.
Но по умните от тях знаят и отказват.
11.
До9
01.05.2024 08:47:39
3
27
Слава на България! Ако славата ви е за Русия или Украйна на всички …Бягайте натам
10.
Шармантная красавица
01.05.2024 08:44:21
16
8
Руска Русчийската по кличке "Обьlчная":
Ни спряхти с тас джендърска пропаганда. И вий съ продадахти за дилари и евро, вместу да земити рублити и да покажете истинитъ за нацисткия рижим у Киев дет съ обстрелва сам щот запада и Галактикътъ дадъхъъъ милиарди снаряди и ракети на нацистити и место да стрелят по руската армия, стрелят по себе си. Що ни кажити чи Пригожин е жив и Вагнер зачистват Киев, а Зиленски съ крий у Полша?
Що лъжити чи нащъ велика армия съ бий у Донбас при положение че майка ми лично съ пузнава с Путин и има инфо "не насльlшке" и Харков, Днипро и Херсон вечи са превзети и то с 0,0001 %. от рускътъ армия. 5% нападнаха Финландия задет отиди у Нато и 2 % газят Швеция, 0ще 1% привзеха Молдова и Румъния, а другити ризерви ги пазим за Берлин, Париж, Ню Йорк и Бангладеш.
Продахти съ и триперити за укронациките чи капитулирали. Чи вий ни знайти ли чи те няколко пъти капитулураха бье ей. Ама Путин превзима градовете по няколко пъти и нарочно съ изтегля и пак ги привзима и мачка нацикити и натовскити фашаги.
Ей за туй академик Кадиров и Владимир велики ни въ освобождават.
Живейти в мизерия, смърт и мобилизация, ама Вова Велики няма да въ освибоди и няма да въ опрай вас и държавата ви.
Слава Владимир Великий!
Ахмат сила!
9.
Вие
01.05.2024 08:41:46
13
30
СЛАВА РОССИИ
8.
до 7
01.05.2024 08:39:23
25
10
Ама ти си мислиш, че съвеЦкият съюз е излязъл от управлението на България през последните 30 години? Явно не си вчас. ДС никога не се е откланяла от ЧКизма.
7.
До 5
01.05.2024 08:26:18
9
44
Абсолютно си прав!!
И виж сега, след 30 и кусур години без руско влияние, сме един от най-големите производители на автомобили в Европа!
На теб коя българска марка автомобили ти е любимата??
6.
Хаа ха ха
01.05.2024 08:24:17
8
38
Жана д Арк ! Джендърите срещу Русия
5.
Завредноторусковлиание
01.05.2024 08:20:17
35
15
Хубаво четете .Това са факти .
Още през 1966 г. България сключва договор с FIAT и през 1967 г. започва производството на FIAT 124 и FIAT 850.
Произвеждат се в завод "Балкан" в Ловеч.
По това време стартира и договор с френската фирма Рено, открит е завод в Пловдив , където започва производството и на легендарния Bulgaralpin GT 110 със стъклопластово купе от епоксидна смола и двигател със сериозните за онова време 110 к.с.
Поради ниското си тегло този автомобил и днес мачка повечето съвременни автомобили.
Българският режисьор Васил Мирчев през 1969 г. посещава кинофестивала в Кан, изминавайки разстоянието между София и курортния френски град само за 16 часа със своя Булгаралпин. (на втората снимка)
През 1969 г. Русия подписва договор с FIAT и започва производството на Жигули, което е копие на FIAT 124.
Руските поробители веднага забраняват на България да произвежда автомобили и в началото на 70 - те години заводите в Ловеч и Пловдив са разтурени.
Господ си знае работата!
Клетите роснаци и до днес не могат да произведат автомобил като хората и станаха за смях на цял свят.
4.
До 3
01.05.2024 08:19:53
24
32
Украински воин няма, има украински фашизиран педераст само. Дано ги избият всички укроУроди, до 9то коляно
3.
МТ
01.05.2024 08:17:19
16
19
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
2.
Активни мероприятия
01.05.2024 08:15:53
16
13
от Флегмансктие агенти.
1.
!!!!!!!!!!!!
01.05.2024 08:14:41
17
41
Да е . тея френски педерасти, Жана Д.Арк се кръстил. Трепиииии и Мерилин Монро пратете на оня свят братушки
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Близо 20 ученици успешно преминаха курса по роботика към Бургаския държавен университет Близо 20 ученици успешно преминаха курса по роботика към Бургаския държавен университет Младите хора изявиха готовността си да продължат своето развитие с надграждането на знания в следващите подобни инициативи на БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" BG Alert гръмна в Шумен заради пумата, на български и на развален английски BG Alert гръмна в Шумен заради пумата, на български и на развален английски Ползваме системата я за дъжд, я за голяма котка в гората - супер. Но при земетресение в съседна Турция разчитаме на Google Памела остава в ареста за нападението в Слънчев бряг Памела остава в ареста за нападението в Слънчев бряг Един от пострадалите е в тежко състояние от седмица Топ дилърът на Поморие влезе с широка усмивка и шапка-идиотка в съда Топ дилърът на Поморие влезе с широка усмивка и шапка-идиотка в съда Грозят го обаче до 8 години затвор и е много вероятно, предвид богатото му криминално досие, да го оставят зад решетките Ще забранят ли най-после тротинетките? Ще забранят ли най-после тротинетките? 8 загинали, 327 ранени и 400 инцидента с електрически превозни средства през 2024 година Защо колкото и да чистиш в дома си все изглежда мръсно Защо колкото и да чистиш в дома си все изглежда мръсно Вижте грешките, които допуска всяка домакиня Диалог със светлината: Изложбата от фотографии на морето, която трогна Бургас Диалог със светлината: Изложбата от фотографии на морето, която трогна Бургас Разкритият талант на Милуш Киряков вдъхнови благотворителна инициатива за даровити ученици и студенти  Еврото свърши – чейндж бюрата вдигнаха курса до 1,972 лева Еврото свърши – чейндж бюрата вдигнаха курса до 1,972 лева Спекулата във всичка сфера започна с положителния доклад на ЕК, да видим до какви висоти ще стигне Как емоциите ни разболяват тялото Как емоциите ни разболяват тялото Тревогите, гневът и тъгата не изчезват просто така Запечатай своя летен спомен – селфи постове са най-новата атракция в Бургас Запечатай своя летен спомен – селфи постове са най-новата атракция в Бургас Всички жители и гости на града могат лесно да направят панорамни снимки, с което всяко посещение в Бургас ще бъде още по-незабравимо
Научи, че е умряла, докато пържи кюфтета Научи, че е умряла, докато пържи кюфтета Жалейката, публикувана във фейсбук, обаче беше опровергана лично от Нинова Христос Янулис остава в ареста, реши БОС Христос Янулис остава в ареста, реши БОС Според съдебния състав има опасност, ако остане на свобода или е под домашен арест да окаже влияние на разследването, най-вече с натиск срещу свидетелите Хвана си гадже с 40 години по-младо от нея Хвана си гадже с 40 години по-младо от нея Още от тийнейджър той бил влюбен в звездата Европейски министри взеха голямо решение за България Европейски министри взеха голямо решение за България Това е решаващ етап от процедурата, сега предстои обсъждане в Европейския съвет и след това ЕКОФИН ще приеме последните решения през юли Осъдиха Султан Сюлейман от „Великолепният век“ на близо 2 години затвор Осъдиха Султан Сюлейман от „Великолепният век“ на близо 2 години затвор Ергенч е обвинен в даване на лъжливи показания при разследване на инциденти на протестите през 2013 г. Изгавриха се жестоко с тях Изгавриха се жестоко с тях Йонислав Йотов, по-известен като Тото, не подмина един от най-коментираните телевизионни моменти напоследък Как се асфалтираше родината Как се асфалтираше родината В края на 1989 г. пътната мрежа достига 37 560 км. В руската армия има канибализъм, войниците се самоизяждат, твърди украинското разузнаване В руската армия има канибализъм, войниците се самоизяждат, твърди украинското разузнаване Военнослужещ от окупационната армия, смятан за изчезнал, е бил изяден от свой съратник Представителите на тази зодия ще са най-големите късметлии до края на годината Представителите на тази зодия ще са най-големите късметлии до края на годината Втората половина на 2025 г. за тях ще е период на невероятен успех и просперитет Това беше соц мечтата на милиони българи Това беше соц мечтата на милиони българи Помним добре естетиката на шейсетте и седемдесетте години – линолеума, кафявата гама
Румен Спецов, изп.директор на НАП Румен Спецов, изп.директор на НАП Искам да знам каква е причината в рамките на две седмици на две конкретни марки минерална вода да поскъпнат с 40% Виц на деня Виц на деня - Много обичам да работя с хора!
- Какво работиш?
- Снайперист съм.
Виц на деня Виц на деня Котките са като нежния пол - могат да запомнят повече от 120 команди... но не искат Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като миенето нa зъбите... Практикувайте го често, за да имате хубава усмивка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори