×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Контрабандни накити, укрити в кисело мляко, задържаха на „Капитан Андреево“
  • Вдигнаха въздушна линейка за родилка от Благоевград с обилна кръвозагуба
  • Израел обяви примирие след нови въздушни удари в Газа
  • Предвиждат начална заплата от 1860 евро за младите лекари
  • Сигнали за бомби затвориха посолствата на САЩ и Франция в София
  • Утре от 14 ч. в Колежа по туризъм 104 бургаски млади учители и техните ментори ще получат признание за старта в кариерата си от кмета Димитър Николов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Главчев смени външния министър, остави вътрешния


Главчев смени външния министър, остави вътрешния
Президентът издаде указа за служебното правителство на Димитър Главчев, насрочи избори 2 в 1 на 9 юни
09 Април 2024, Вторник, 08:05 ч.
Автор: Флагман

Президентът назначи служебния кабинет, други корекции в сравнение с петък няма

Кандидат-премиерът Димитър Главчев е сменил външния министър в проектокабинета си. 

Президентът издаде укази за назначаване на служебно правителство и насрочване на избори за Народно събрание и Европейски парламент на 9 юни, съобщи рано тази сутрин прессекретариатът на държавния глава.

Не е сменен вътрешният министър и той остава Калин Стоянов. Това бе сред интригите от последните дни.

В петък Главчев предложи за служебен министър на външните работи Ивайло Върбанов Ценов. С указа на президента обаче е назначен друг - Стефан Димитров Димитров.

По-късно днес държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще присъстват на церемонията по полагане на клетва от служебното правителство, която ще се състои в Народното събрание.

Състав на служебното правителство, предложен писмено от Димитър Главчев:

Димитър Борисов Главчев - служебен министър-председател на Република България;

Людмила Костова Петкова - служебен заместник министър-председател и служебен министър на финансите;

Калин Георгиев Стоянов - служебен министър на вътрешните работи;

Виолета Бориславова Коритарова-Касабова - служебен министър на регионалното развитие и благоустройството;

Ивайло Цветанов Иванов - служебен министър на труда и социалната политика;

Атанас Димитров Запрянов - служебен министър на отбраната;

Стефан Димитров Димитров - служебен министър на външните работи;

Мария Енчева Павлова - служебен министър на правосъдието;

Галин Борисов Цоков - служебен министър на образованието и науката;

Галя Георгиева Кондева-Мънкова - служебен министър на здравеопазването;

Найден Владиславов Тодоров - служебен министър на културата;

Петър Величков Димитров - служебен министър на околната среда и водите;

Кирил Маринов Вътев - служебен министър на земеделието и храните;

Георги Йорданов Гвоздейков - служебен министър на транспорта и съобщенията;

Петко Георгиев Николов - служебен министър на икономиката и индустрията;

Росен Андреев Карадимов - служебен министър на иновациите и растежа;

Владимир Асенов Малинов - служебен министър на енергетиката;

Валентин Атанасов Мундров - служебен министър на електронното управление;

Евтим Петров Милошев - служебен министър на туризма;

Георги Николов Глушков - служебен министър на младежта и спорта.

 


В категории: Политика


3
Коментара
Драма с питони в София
Драма с питони в София 29/10/2025, Сряда 22:00 0
ТИР се запали в движение
ТИР се запали в движение 29/10/2025, Сряда 19:31 0
Тервел ИЛИЕВ Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) 29/10/2025, Сряда 18:57 4
Флагман.БГ Звезда на поп-фолка се завръща Звезда на поп-фолка се завръща 29/10/2025, Сряда 18:19 0
3
Коментара по темата
3.
Б и Ш
09.04.2024 09:15:59
3
3
Така сме му наредили,така е направил.
2.
значи
09.04.2024 09:00:42
6
2
Значи Президента се е вслушал в съвета на Кирил Петков за избори 2 в 1.
1.
Очевидно е
09.04.2024 08:24:25
7
11
Че Главчев изобщо не мисли със своята глава....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Министърът на финансите Теменужка Петкова е решила да не спазва закона и да намали минималната работна заплата, обяви главният икономист на КНСБ Убийство като от филм на ужасите в България Убийство като от филм на ужасите в България Син умъртви мъчително майка си Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Експерт обясни, че причината за миризмите не идва от самата операция, а е реакция на товара при рязка смяна на температурите Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас  „Факелът на познанието” от площад „Тройката“ до площад „Атанас Сиреков“ е организиран от Търговската гимназия за 11-ти път Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Образувала се е тапа от спортния магазин „Пума“ до военната станция  Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Битката за сградата на ул. „Вола 3“ загрубя, общинските съветници взеха соломоновско решение Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Има усилие за нулева конкуренция, за да могат да ни принудят да сключим при много високи цени с всички хватки за отстраняване на другите кандидати, каза той ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание В ролите ще видим като актьори Ивайло Захариев, Калоян М. Патерков, Тервел Пулев, Доби Главинчева, Симона Йорданова, Павел Димчев, Лео Панов, Александър Везенков и др. Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Решението на кмета на Елин Пелин раздели обществото, но извади на показ нещо по-дълбоко – кои сме ние и накъде отиваме БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин 28-годишният Стоян Стойков опитал да избяга, изхвърлил пакетите с дрогата по пътя от кв. Ветрен към Бургас
7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Има сериозен глад на кадри Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Земетресението е усетено в цяла Южна България Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите? Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите?  От руската компания уточниха, че става въпрос за международните активи Ето коя е новата приятелка на Еминем Ето коя е новата приятелка на Еминем Не е ясно от колко време са двамата заедно Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Изглeждa, чe oпититe зa пo-нeтpaдициoнeн іРhоnе - cлeд cпpeнитe mіnі и Рluѕ вapиaнти, oтнoвo нe ca ce yвeнчaли c ycпex Тръмп ще срещне с новия японски премиер Тръмп ще срещне с новия японски премиер Очаква се двамата лидери да се разбират добре, тъй като Такаичи е протеже на покойния японски премиер Шиндзо Абе
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ за шефката на парламента: Смениха едно мюре с друго

Виц на деня Виц на деня Строг баща се кара на дъщеря си:
- Видях те в една кола на паркинга да се натискаш с някакво момче. Кой е той?
- Какъв цвят беше колата?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, за Нова година, ще ми купиш ли нов телефон?
- Ами този другия, дето го имаш?
- Е, той ще ми купи таблет!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори