×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, убил човек и ранил още двама при катастрофа на АМ „Тракия“, обжалва ареста си в Бургас
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кмет и опозиция в Камено на нож заради закриването на спешната помощ


Кмет и опозиция в Камено на нож заради закриването на спешната помощ
Този спешен медицински център е незаконен, няма такова нещо в правния мир, каза снощи кметът Бонев на събралите се хора
25 Януари 2012, Сряда, 13:33 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ

Аз получих два инфаркта. При втория, ако не беше спешната помощ, сега нямаше да съм жив, каза възрастен мъж от града

Предстоящото закриване на спешния медицински център в Камено отново изправи един срещу друг кмета на града инж. Стефан Бонев и опозицията в града. Снощи Бонев бе организирал среща с гражданите, за да обясни причините за това свое решение. Този център  е незаконен, няма такова нещо в правния мир. Всички шофьори на линейката и фелдшерите, общо 10 човека, са на щат в общината, а тя няма право да упражнява медицинска дейност. Ако с тази линейка стане пътен инцидент, аз ще нося отговорност, каза вчера Бонев.

През целия си предходен мандат той правил много опити да реши въпроса – писал писма до различните министри на здравеопазването, срещал се с шефа на Спешния център в Бургас – д-р Кърджиев, но без резултат. На последната среща през декември д-р Кърджиев дори му предложил да обслужва и Българово. „Та това е друга община, приех го направо като подигравка“, каза Бонев. В началото на януари той писал поредно писмо, този път до министър Константинов, но не получил отговор и от него.

Спешният център в Камено бе възстановен с решение на Общинския съвет през 2005 година, когато кмет на общината бе Димитър Которов, а Бонев – председател на ОбС. Всяка година общината харчи за него около 120 000 лева. През 2011-а сумата е 117 129 лева.

Не смятам, че центърът е незаконен. И по мое време, и през мандата на г-н Бонев Сметната палата прави всяка година одит на общината. Никога пред мен проверяващите не са поставяли въпрос за тези средства, не са ги обявявали за неправомерно изхарчени, не са ме наказвали, нито са ми давала предписания за преустановяване на тази дейност, каза Которов и попита сегашния кмет дали той е наказван, но отговорът бе отрицателен.

Никога досега от създаването на спешния медицински център през 2005 година не е имало външен натиск за закриване му от нито една институция.  Няма такъв натиск и сега. Самият Бонев твърди, че бюджетът може да поеме и занапред издръжката му. Но основният проблем бил законността.

Най-лесно е да се закрие нещо готово. Сигурно има начин центърът да се запази и кметът трябва да намери такъв начин, каза Тенко Тенев, който някога бе Първи секретар на Общинския комитет на БКП в Камено. Бонев обаче веднага го контрира, че в Конституцията отдавна е премахнат чл.1, който гарантираше ръководната роля на БКП.

На последните местни избори синът на Тенко Тенев  - Иван Тенев бе кандидат за кмет на Камено и основен опонент на Бонев заедно с кандидата на ГЕРБ Тонка Добрева. Издигнатият от БСП Бонев обаче спечели още на първия тур с 54,95%. В сегашния ОбС – Камено БСП има мнозинство от 9 общински съветници срещу общо 8 на опозицията.

Аз получих два инфаркта. При втория, ако не беше спешната помощ, сега нямаше да съм жив, каза възрастен мъж от града.

Кметът Стефан Бонев ще предложи на сесията в четвъртък, 26 януари, общинските съветници да гласуват сума от 50 000 лева годишно за спешна помощ в община Камено, а на базата на това решение той ще поиска оферти от различни медицински центрове в Бургас, които срещу тези пари ще изпращат техни лекари да дават дежурства.

Моето мнение е, че ще дадем 50 хиляди лева, но хората от общината няма да получават адекватна помощ, както досега. Закриването на спешния център ще бъде голяма загуба за общината, смята Которов.

В самото Камено темата за спешния център е сред най-обсъжданите. Снощи на събранието обаче едва се бяха събрали петдесетина човека. В града сякаш няма активно гражданско общество, което да си каже тежката дума.

Според решението на Общинския съвет, центърът трябва да бъде закрит в началото на февруари. Снощи шофьори на линейката  твърдяха, че са в пълно неведение, никой не им е казал какво ще се случва, нито са получи предизвестия за уволнение. „Ще се разберем с вас“, успокои ги Бонев.


В категории: Камено


Веселин ВАСИЛЕВ Автор
Веселин ВАСИЛЕВ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън 20/07/2026, Понеделник 17:40 1
3
Коментара по темата
3.
K
27.02.2012 14:43:14
0
1
Като Бонев в толкова компетентен да създаде една "Бърза помощ" която да работи ефективно и да е законна! Ама , че простотия! Бонев, стягай си багажчето и кой от където е ! Престани да правиш глупости !
Вземи оправи "старият" парк, улиците ! Не да седиш само в общината и да си сресваш мустака!
2.
kotor
26.01.2012 21:52:02
1
1
mitak dai primer za korumpirani v KAMENO da gi vidim tezi gadinki
1.
Mitaka
25.01.2012 19:11:57
1
1
Abe kak da ima aktivno grajdanstvo obshestvo kato v Kameno sa vsichki korumpirani.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ „Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ В „Небесните бардове“ ще се пеят песни на Пламен Ставрев, Христо Граматиков, Светлана Стоянова, Гриша Трифонов, Емил Ангелов и Бойко Георгиев, ще бъде почетен и Льоди  Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Силният вятър повали дървета и клони, а поройният дъжд предизвика сериозни завирявания в града Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Очакват се проливни валежи, гръмотевици, внезапни пориви на вятъра и локални градушки Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Българските туристи са много дисциплинирани, каза Робърт от Полша, който вече пето лято надува свирката и вади хора от морето „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ Мая Новоселска и звезден актьорски състав влизат в комичния свят на Теди Москов на 22 юли Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Michelin отличава места със собствен характер, последователно качество, високо ниво на обслужване и ясна връзка с дестинацията За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) Сигналът е изпратен го Главна дирекция "Гранична полиция" и до Флагман.бг Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование С профил по природни науки, латински език и такса от едва 125 евро, езиковата гимназия отваря вратите към медицината и реалния бизнес за всяко семейство Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Областният управител и заместникът му обходиха цялото трасе, разговаряха с изпълнителя и провериха дали дейностите по договора действително се извършват
US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит Войната взе живота на 17 американски военнослужещи, Техеран съобщи за 50 жертви, а хутите отвориха нов фронт срещу Саудитска Арабия Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Суета, цинизъм и шоу – триединството на новия футболен ред  Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън Отиде си двукратният носител на „Златната топка“ Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Гърция блокира общото решение, а Германия, Франция, Италия, Австрия и Португалия настояват за изключения в защита на националния си бизнес „Партията на хлебарките“ разтърси Индия „Партията на хлебарките“ разтърси Индия Десетки хиляди студенти блокираха Ню Делхи след грандиозен корупционен скандал в образованието До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи Плажните ракети, силната музика, SUP без спасителна жилетка и дивото къмпингуване могат сериозно да оскъпят почивката ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки Големите модни компании вече трябва да препродават, даряват или подготвят непродадените облекла и обувки за повторна употреба 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания Стотици жители на града в провинция Саламанка излезли по улиците след последния съдийски сигнал От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор Отпадането на Qatar Airways засяга не само София, а хотелите и курортите по Черноморието
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори