×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Въздушна тревога в Румъния заради поредна атака с дронове на границата с Украйна
  • Гърция ще освободи два милиона барела горива от стратегическите си резерви
  • Цената на златото нарасна на фона на примирието между САЩ и Иран
  • БАБХ иззе над 600 тона храни без документи в Свиленград
  • Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран
  • Продължават акциите срещу купуването на гласове в страната
  • Служебният кабинет приема мерки в помощ на транспортния бранш
  • От 12:00 ч. на 8 април ще бъде възстановено движението в платното за Бургас на АМ "Тракия" в района на Камено
  • Велика сряда е, Юда предава Христос
  • Жълт код за силен вятър в цялата страна днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Средец: Бюджет 2024 е сложно изпълним, има много неразплатени поръчки към фирми


Кметът на Средец: Бюджет 2024 е сложно изпълним, има много неразплатени поръчки към фирми
Екипът на Иван Кичев работи почти денонощно, за да влезе в срок и да усвои 11 млн. лв. целеви средства от републиканския бюджет, предвидени за Общината
31 Януари 2024, Сряда, 15:04 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Оказа се, че предишното ръководство на Общината е залагала нереалистични приходи

Бюджет 2024 е сложно изпълним. Ще си позволя да кажа, че предишни години са залагани доста по-нереалистични приходи, съответно на тази база са извършвани сериозни разходи, които в момента Общината дължи на голяма част от фирми от неразплатени поръчки. Стремим се до максимум да уреждаме всички излишни разходи и в тази връзка бюджетът да бъде реален и съответно балансиран. Това каза пред Флагман.бг кметът на община Средец Иван Кичев по време на днешната сесия на Общинския съвет. 

Няма промяна в бюджета за тази година в сравнение с предходната. 35,7 млн. лв. е рамката, като основен приоритет са инфраструктурните обекти. Предвиждат се ремонти на уличната и четвъртокласната пътна мрежа, реконструкция на сградите на кметствата, пенсионерските клубове и читалищата във всички населени места. 

Ревизия в Община Средец ще започне веднага след Нова година, ще спазя обещанията пред избирателите ми

„Почти няма сграда на кметство, пенсионерски клуб и читалище, което да не се нуждае от ремонт. Много трудно балансируемо е. При подготовката на бюджета сме се съобразили със заявките на кметовете и наместниците, обсъждано е с цялата администрация кои обекти да бъдат заложени приоритетно. Ясно е, че голяма част от тях не могат да бъдат изпълнени от общинския бюджет“, обясни Иван Кичев. 

Екипът му залага на проектната подготовка за около 11 млн. лв. които остават от републиканския бюджет като целеви средства, предвидени за Община Средец. До края на февруари трябва да бъдат входирани проекти с издадени разрешителни за строеж. Администрацията работи почти денонощно, за да влезе в срок и да усвои средствата. 

„Сроковете ни натискат, но екипите ни много усилено подготвят всички проекти. Предстои и откриване на програма на Държавен фонд „Земеделие“. Там ще имаме около 5,3 млн. лв., които основно ще бъдат предвидени отново за инфраструктурни обекти. Плановете ни са да извършваме дейности и в болницата, има възможности да се участва по различни програми, така че и в тази насока ще действаме“, допълни Иван Кичев. 

Започна ли обещаната пълна ревизия на Общината след трите мандата на предишния кмет Иван Жабов  - очаквайте след малко във Флагман.бг!
 


В категории: Средец


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Великденски козунак с локум и стафиди Великденски козунак с локум и стафиди 08/04/2026, Сряда 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя е вашата тайна сила според зодията Коя е вашата тайна сила според зодията 08/04/2026, Сряда 18:40 0
21
Коментара по темата
21.
Не на корупцията
01.02.2024 21:55:26
1
3
Всички улици около Максим Горки се асфалтираха ,а горната и част кога?Разбихме си колите,дупка до дупка.
20.
Не на корупцията
01.02.2024 21:52:52
0
1
Кмете кога ще се асфалтира горната малка част на улица Максим Горки?Това е най-разбитата улица на Средец.
19.
Въй
01.02.2024 00:26:57
5
5
Някой позаинтересувал ли се е какви постове е зарщемал този човек и как са го разкарвали отвсякъде. Айде трайте си ги такива глигани халал да са ви, свикнали сте от трън на глог
18.
*********
01.02.2024 00:05:30
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
17.
Щъркелов
31.01.2024 20:55:19
1
25
Натискай кмете!!
Не за дела, а само за думи, се плаща при телеграмите! Разчисти го това 12 годишно общинско блато.
Гр. Средец има много предпоставки, да стане предпочитано за живеене място на образовани и заможни хора, вместо да се гъчат в гетата М.Рудник или Славейков.
Изхвърли боклуците от общинската сграда - много са! Създай си грамотен екип, и ето- нещата бързо ще започнат да се случват. Хубавите работи стават с хубави (грамотни!) хора.
Успех!
16.
Тарикат мъж не писка
31.01.2024 20:29:10
11
7
Когато нямаш решение,търсиш оправдание!
15.
Наше село
31.01.2024 19:59:34
6
12
Гледам другите кметове от съседните общини. Браво. Никой не реве, време да свикна не искат, от предходните не се оплакват. Представят програми, проекти и т.н. А ние 3 заместници, смени едни да сложи други. Пенсионер до пенсионера. Едва ли се скъсват да работят в общината. Знаем се. А за личното предприятие на камалиев, за 4 пенсионери в данъчна служба. За пенсионери в ОБЧ, горско и др. За секретар на общината да не говорим. За Гърков без думи. Кмете от октомври си избран. Айде стига рева че онаая приказка за добрия фотограф или дет му пречи вълната я знаем.
14.
Лекар
31.01.2024 19:25:57
3
21
Кмета г-н Иван Кичев е един изключително умен, доблестен и справедлив човек.
Много хора го подкрепят и му вярват защото е от малкото българи за пример.
Нека не го критикуваме, а да му дадем време да се докаже като един успешен кмет.
13.
до 12
31.01.2024 19:00:47
1
20
Общинската администрация е виновна.Липса на всякакъв контрол от Жабов.Затова сега рреват за него,защото трябва да работят.Той не ходеше на сесиите на Общинския съвет нататък всичко е ясно.
12.
Грудовец до 11
31.01.2024 18:17:31
1
7
Прав си! Питам се обаче по какви незнайни причини не са спазени сроковете за обследване на блоковете за енергийна ефективност??? Дали някой не се е разбрал с фирмите за процента си?
11.
до 8
31.01.2024 17:53:46
0
13
Да се направи ревизия на проектосметната документация на вече санираните блокове. Ако се направи една проста сметка ,ще се види какви средства са вложени и колко"спестени" в нечий джоб.Искат хората да плащат 20% и това щяло да струва между 4 и 5 хиляди лева.Значи ще се вземат от хората толкова колкото f3да се извърши цялото саниране и после те пак ще изплащат дадените им заеми.Много добра сметка !
10.
Стоян
31.01.2024 17:48:15
12
4
Дрън, дрън . Нищо няма и от теб да видим. Блажени са вярващите
9.
А
31.01.2024 17:42:50
9
13
Ами слагай още пенсионери на двойна ясла от държавата-и пенсия и заплата!!!
8.
Грудовец
31.01.2024 17:34:07
4
22
А стига с тоя телефон де! Като няма за какво друго да се захванете, до телефона опряхте! Тъпанари жабови нещастни! А и Кичев вече е направил първата вноска по плащането му! Как тъй пък никой от коментиращите тук и дума не каза за факта, че Жабов се измъкна преди точка Питания от сесията! За да не отговори на гражданите защо не са внесени навреме документите за санирането на блоковете ?
7.
!!!
31.01.2024 17:30:14
3
20
Много си е добър новият кмет,глупости пишат тези,които не живевят в града и не познават обстановката.Колкото и да плачете и плюете жабовистите сте вече в блатото.
6.
Бургазлия
31.01.2024 17:20:11
11
9
Е как да има пари като се купуват телефони за по 4000 лева с общински средства :)
5.
еха
31.01.2024 17:05:39
14
11
Тоз къв крадец е...свят ще ви се завие в Грудово. Екипът му бачкал днонощно..брех ти да видиш...хахахха
4.
*********
31.01.2024 16:58:41
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Само питам
31.01.2024 16:43:04
10
4
Само да питам кой от двата телефона е с общинските пари хахаха
2.
Избирател
31.01.2024 15:52:43
4
25
Давай кмете. Покажете че безвремието на крякащите земноводни е останало в миналото
1.
*********
31.01.2024 15:29:03
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат След 125 млн. евро мерки заради кризата с горивата държавата засилва контрола на колонките Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Чрез roads.mrrb.bg всеки вижда активни, предстоящи и приключили ремонти, фирми изпълнители и похарчени средства Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Има челен сблъсък между два леки автомобила Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Събитието ще се състои на 9 април, четвъртък, от 10:00 часа в зала „Петя Дубарова“ на Културен център „Морско казино“ Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Най-рано след два месеца ще има коригиране на цената, но тя няма да е до нивата, познати ти до 28 февруари, обявиха експерти Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) В последните дни преди Възкресение Христово веригите цакат конкурентите с промоции за основните продукти за празничната трапеза 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще Международният ден на ромите се чества от 1971 година, когато в Лондон се провежда Първият световен ромски конгрес Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Тя бе приета на 13 март в столична болница в тежко състояние, впоследствие изпадна в кома, а в края на миналата седмица изненадващо стана ясно, че е изписана да се прибире МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите Въвеждат извънредна организация, с която да ограничат риска от тежки инциденти и задръствания tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек eBag, Samsung, Shein, Sport Depot и още много търговци с ексклузивни оферти в шопинг секцията в мобилното приложение на tbi bank
Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Техеран го блокира след агресията срещу Бейрут, а спорът дали близкоизточната държава е част от примирието заплашва да взриви крехката договореност Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Саудитска Арабия, ОАЕ, Кувейт и Бахрейн съобщиха за ракетни атаки и атаки с дронове от Иран въпреки обявеното примирие Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Били Уингроув не е просто футболист, той е артист с топка в краката Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран От Техеран пък обявиха, че безопасното преминаване пред Ормузкия проток ще е възможно в рамките на две седмици в координация с иранските въоръжените сили Русия прати в затвора противници на войната Русия прати в затвора противници на войната Шестима руски антивоенни активисти от продемократичното младежко движение „Весна“ получиха присъди между 6 и 12 години затвор Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Процедурата е минимално инвазивна и доста безопасна Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Цената скочи над 4800 долара за тройунция заради примирието между САЩ и Иран Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Външният министър в Техеран Абас Арагчи обеща Ормузкият проток да бъде отворен през това време Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Агенция „Фарс“ съобщава за експлозии в ОАЕ, Катар, Кувейт и Бахрейн
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Преди избори кандидат-депутати си говорят:
- Ти купуваш ли гласове?
- Не, аз съм честен, само на голи обещания ще разчитам.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, хайде да забравим всичко лошо до сега!
- Добре! Госпожо, вие коя сте?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Лека жена, пиян поп и мъжко магаре се забелязват отдалече.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори