Айтос ще има закрит пазар над реката
Средства за проектиране на новото тържище са заложени в Бюджет 2024
Айтос ще има нов кооперативен пазар над градската река. Това стана ясно на общественото обсъждане на бюджета за 2024 година. Кметът Васил Едрев съобщи, че в макрорамката са заложени 90 хил.лева за проектиране на новото тържище.
Идеята му е между двата моста на реката да се изгради модерно съоръжение, което да подсигури подходящи условия за търговците. Обмислят се възможностите за финансиране - собствени източници, публично-частно партньорство или европейски програми.
Айтос с рекорден бюджет и мащабна капиталова програма за 2024 година
„Може би закъсняхме, но идеята отдавна е назряла. Искаме да направим един функционален покрит пазар, който да е гордост за града“, каза пред Флагман.бг кметът Васил Едрев, вижте видеото:
Айтоският пазар е на настоящото си място от десетилетия. Тържището запази интереса на клиентите и е крайно недостатъчно за всички търговци и производители. Цените са ниски, а продуктите - пресни.
Идеята е всички сергии да бъдат пренесени н новия пазар, а там да бъде обособена и търговска зона за продажба на стоки за дома, дрехи и обувки.
Подобен подход бе приложен в много градове и дава добър резултат.
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме
Здравословни храни, които трябва по-често да присъстват в менюто ви
Тези зодии пазят най-добре тайни и рядко предават доверието
7 лесни навика, с които банята ще остане чиста много по-дълго
Ужасяваща смърт на украински бизнесмен
Хрупкави тиквички на фурна с чесън и копър - лесна рецепта за лека вечеря
7 грешки при прането, които съсипват дрехите ви без да го осъзнавате
Най-голямата слабост на всяка зодия
От БФСки се ядосват заради спекулации с Малена Замфирова
Пухкави домашни мекици - лесна и изпитана рецепта
Крис от "Ергенът" се свлече на плажа в Шри Ланка, карат го в спешното
Кола престоя половин век под вода след нелеп бас
