Мъж разпечата грешно фиш и спечели $300 хил.
Победното листче купил от любимата си закусвалня
Американец спечели от лотарията 300 000 долара благодарение на грешка при разпечатването на фиша в любимата му закусвалня, съобщава New York Post. 60-годишният жител на щата Илинойс Майкъл Сопейстал редовно вечерял в заведението на границата с Мичиган и един ден решил да си купи фиш от лотарията.
Той поиска билет за 10 тиража, но служителят случайно разпечатал билет за един тираж, но с възможност за избор на 10 различни набора от числа. Сопейстал не вдигнал шум и разиграл погрешния фиш, който получил. На сутринта американецът проверил резултатите от тегленето и разбрал, че е спечелил.
Според правилата на лотарията той може да получава 25 000 долара годишно до края на живота си или еднократно плащане. Късметлията избрал втория вариант и получил 300 000 долара.
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен
AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
02/08/2026, Неделя 12:30
0
