Разбиха наркооранжерия в с. Пирне, щракнаха белезниците на четирима мъже, докато събират готовата продукция
42-годишен криминоген от Бургас също бил в схемата
Разбиха наркооранжерия в айтоското село Пирне. Ченгетата нахлули в къща, разположена в югозападния край на селото, където по време на бране на готовата продукция, изкореняване и изнасяне на канабисови растения са спипали четирима мъже. Акцията е проведена минути преди полунощ на 31 октомври т.г., научи Флагман.бг
Интересното е, че най-младият от "берачите" бил на 17 години, а най-възрастният – на 79 г. При претърсване на обекта са намерени 10 растения канабис, с височина около 170 см., множество клони от същите растения, съцветия, както и изсушени съцветия - зелена тревна маса. Количеството на съцветията от суха зелена тревна маса е 300 гр.
Оранжерията била добре оборудвана, а „работниците“ разполагали с вакуумиращо устройство за готовата трева, течни торове и други вещи, имащи отношение към извършваната дейност.
В прилежащото към къщата дворно място, в оранжерия, покрита с полиетилен с обща площ около 21 кв.м., са намерени и иззети множество листа и съцветия от канабисови растения.
От допълнителните полицейски действия е констатирано, че съпричастност към престъпното деяние има и 42-годишен криминоген от Бургас. Той е задържан от служители от отдел „Криминална полиция“ към ОДМВР.
Работата по документиране на престъпната дейност на лицата продължава от служители на Районно управление - Айтос.
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
20/05/2026, Сряда 22:00
0
И Джош Кавало поздрави Дара
Звезда от "Американски пай" се разведе
Паста Карбонара - лесна и вкусна рецепта за бърза вечеря
Как да сварите перфектни яйца всеки път
Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл
20/05/2026, Сряда 20:00
2
Диана Саватева и Людмила Иванова отличени със "Златно перо"
Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни
Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии
Скандал и оставка след "Евровизия"
Почина светило на българската художествена гимнастика
Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“

Отново отлична работа на комисар Павлов. Така трябва да се хващат големите играчи на наркопазара !