×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай за първи път изстреля във формация два ултрадалечни изтребителя от шесто поколение
  • Цените на петрола скачат на фона на блокадата на Тръмп срещу Венецуела
  • Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ отново работи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кандидат-кмет безсрамно лъже ромите на Царево, че ще узакони постройките им и ще ги снабди с ток и вода


Кандидат-кмет безсрамно лъже ромите на Царево, че ще узакони постройките им и ще ги снабди с ток и вода
В тази махала има около 200 избиратели, които вярват, че Емил Пейчев генерално ще се погрижи за тях и скоро ще ги къпе в лукс
24 Октомври 2023, Вторник, 11:26 ч.
Автор: Флагман.БГ

В малката община вече се разчу, че за добрите и културни цигани ще са осигурени блага доживот, а избирателите от този вид са близо 1000 общо

"Ние сме добри цигани, културни цигани, ама един път питаме и после си искаме обещаното! Да ни узакониш къщите и да ни прекараш тука ток и вода!"

Това са условията на близо 300 човека, които през годините са се заселвали незаконно в югозападната част от покрайнините на Царево, сред тях около 200 са избиратели и биха гласували за този кмет, който ще им реши генералния житейски проблем. И той им дава дума, че още щом прекрачи прага на кметския кабинет през ноември, те ще се къпят в лукс, ще имат вода, канализация, ток - всичко, което им е липсвало досега.

Емил Пейчев го обещава категорично, че още щом стане кмет, първите хора, за които ще се погрижи, са живеещите в ромската махала „Стрелбище“, на които той ще уреди отстъпено правото на строеж, ще узакони незаконните им постройки, някои от които коптори, устроени извън регулацията на града. Ще гарантира пред Енергото и ВиК, че ще им прокарат ток и вода.

Чуйте тук възторжените възгласи на избирателите му, които вярват, че това ще им се случи съвсем скоро:

–Ти обещаваш ли, че ще имаме ток?

– Още първия месец ще имате ток! Трябват ми 20 дни да ви изкарам удостоверения за поставяеми обекти .

– Оттам нататък?

– Ако излъже, ще го линчуваме.

– За местата тука какво можеш да ни обещаеш? Общински ли са първо питам! Могат ли да се узаконят, който иска да плаща наем и да си изплати?

– Не ви трябва наем, хора! Спокойно могат да се дадат ОПС-та и няма да плащате нищо за това. И по този начин реално, това, което го имате, това ще се води вече масивно, масивно строителство и това нещо се вади като търпим строеж и сградата остава законна.

– Сигурен ли си?

– Държиш ли на думата? Пред колко хора ми го казваш, всеки знае – аз не говоря, само един път питам и после си търся правата.

– Добре. Но имайте предвид, че това е правилният път. Друг вариант няма.

– Ако спечелиш, обещаваш, че това и това място се узаконява?

– Може да бъдете сигурни в това!

– Пред всички хора го твърдиш.

– Абсолютно! Най-отговорно го заявявам.

– Добре, ток и вода ние ще си прекараме.

– Не, няма вие да си прекарвате ток и вода. Когато имате документи, тогава Енергото и ВиК-то са длъжни.

– Да, аз съм го говорила, чакат документ за собственост.

– Да, защото имаме партида. Първата къща имах аз в Мандрата. Ние сме добри хора, добри цигани, културни цигани. Имаше един дето баща му почина – на бай Мишо къщата, те са незаконни, ама никой не ги мърда. А знаеш ли ние защо се махнахме, защото те ни принудиха.

Скандален запис за тежка карма разтури предизборна среща на кандидат-кмета от ПП-ДБ Емил Пейчев

Кандидат-кметът на Промяната се гнуси от Кирил Петков и не желае появата му в Царево?

В покрайнините на Царево държавата реално е върнала земеделски земи на общината, върху които са незаконните постройки на ромите в „Стрелбище”, но те няма как да се узаконят въпреки лъжите на този кандидат за кмет. Неговите обещания обаче вече са известни и на останалите им събратя с подобна съдба, пръснати из цялата община. И те също се надяват на подобно хуманно отношение, а чистата им бройка, като избиратели, е над 1000 гласа от около общо 4000 граждани на общината, които в неделя ще стигнат до урните, за да определят следващия кмет на Царево.

Записът по-горе е от предизборно събрание в петък вечерта в махала Стрелбището, където кандидат–кметът на ПП–ДБ Емил Пейчев отговаря утвърдително на всичките жизненоважни въпроси, касаещи абсолютно незаконните домове на жителите и оборите им върху върната от държавата на Общината земеделска земя.

Хората от махалата, които очакват Пейчев да повиши стандарта им на живот, трябва да са наясно, че е невъзможно да се отстъпи право на строеж без да се заплаща. ОПС-то, за което той говори, винаги се заплаща и може да бъде отстъпено само, ако се касае за имоти, в които предстои да се извърши строеж на сграда с нужното разрешение.
Нито един от самонастанилите се роми в махалата не може да узакони своята незаконна постройка!

Нещо повече, на всички тези хора имотите са извън регулация и се намират върху терен, който е върнат на Общината от държавата и по силата на този закон Общината не може да го разпродава, нито да отстъпва права на строеж.

Не е възможно първо да се издаде разрешение за поставяне на постройката, да се даде ОПС и заедно с това да се получат удостоверения за търпим строеж. Няма предвидена по закон подобна процедура.

Ако хората от махалите са чули тези обещания и могат да четат, нека бъдат сигурни, че това са лъжи, раздавани щедро, за да се вземат гласове на 29 октомври.

Припомняме, че няколко дни преди последните парламентарни избори – на 31 март 2023 г., в прокуратурата в Царево бе входиран сигнал, че местен политик от ПП „Продължаваме промяната“ раздава пари именно в ромската махала „Стрелбище“ под претекст, че това са заеми за закупуване на битова техника на различни семейства.

Разследвана бе и жалба, подадена в полицията, че същият политик е засичан с кандидат за депутат от листата на ПП-ДБ от Бургас заедно да раздават пари на същите роми, като официалното им обяснение било, че ги подпомагат за закупуване на лекарства за болните им деца…

Аудозаписът, който публикуваме отдолу, е от последните парламентарни избори на 4 април 2023 г., когато Емил Пейчев бе кандидат за народен представител от ПП-ДБ и се отнася за същите случаи, които припомняме по-горе.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
28
Коментара
Мария АРНАУДОВА Селин Дион е готова за нова глава в живота си Селин Дион е готова за нова глава в живота си 17/12/2025, Сряда 17:27 0
Светлозария КИДЕРОВА От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% 17/12/2025, Сряда 16:47 0
28
Коментара по темата
28.
до 24
26.10.2023 14:35:41
2
0
Именно непрекъснатото плюене, по всеки, който изразява желание да се кандидатира, отказва много способни и честни хора да се пробват. Не са готови да чуват непрекъснато обиди за себе си, дори и без да са започнали още. Та после повтаряйте, че няма нови лица... кой да се подложи на лайномета доброволно. Вие господине или госпожо, защо не поемете тази отговорност, явете се и покажете какво можете....
27.
до 24
25.10.2023 06:34:34
4
6
Не чета флегман, а само коментарите, все пак те са малко по-грамотни. Относно обещанията му, не виждам с какво са по-различни от на останалите, гласящи се да лапат на държавна хранилка.
26.
До 25
24.10.2023 17:07:52
6
19
Вярвай си и преди обясняваше как е на балотаж синчето на Георги Пейчев и падна от високо на изборния ден
Хората в Царево не са толкова глупави да дадат властта ма агент Тони от Дс
25.
Kazak
24.10.2023 16:52:20
9
5
Абе Емил Пейчев с голяма преднина бил ще има наказателен маи. Марин вече е трети рейтинга му е 34 % . Липчев преди 4 год беше и сега също на 73%.
24.
до 23
24.10.2023 16:36:47
5
14
добре де ама ти чу ли той какви ги обещава на циганите? Аз го чух - или сега ще кажеш че и гласа му е фалшифициран
23.
1
24.10.2023 16:32:10
10
6
Флегманите вече са по-зле от ПИК ДРИС БЛИЦ И ДРУГИ ПОДОБНИ жълти парцали
22.
*********
24.10.2023 16:03:13
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
Гласуваш за Димитър Найденов Митко дървото
24.10.2023 16:01:21
0
1
И получаваш Димитър Николов това е договорката между двамата
20.
bai kosta
24.10.2023 15:26:46
2
6
A другите кандидат-кметове лъжат още повече.Или както е казал барон Мюнхаузен,най-много се лъже по време на война,преди избори и след лов.
19.
Дора
24.10.2023 14:31:05
6
12
Емил от страх при Киро Петков, обаче всички чухме какво му е отношението…
18.
Стайко
24.10.2023 14:23:09
6
16
Емил щом отиде на крака да се молим на Кирчо Петков за подкрепа значи е много изплашен.
17.
мврто
24.10.2023 14:18:06
2
17
Емчо за народа и властта всичко дава...даже и лъжи и обещания в аванс за злоупотреба със служебно положение?

Скулията нали има диплома по право, нищо че работи като брокер, да му каже че няма такава процедура в закона - безплатни опс, узканояване, ала бала...
16.
анонимен
24.10.2023 13:34:55
1
8
И аз знам за Боко
15.
жабата
24.10.2023 13:32:03
4
12
Боко е същия виж вестник "десант" професия длъжник село Дебел.
14.
1112
24.10.2023 13:23:02
7
23
Емил заминава в историята като човека очернил и разединил Царево. Щом в Ахтопол пусна жалба срещу рибарите смятай…
13.
Хххх
24.10.2023 13:20:27
1
13
То има и един,кандидат кмет на Бургас,който ще направи въздуха планински,ще затвори Лукойл,Кроношпан и насипни товари на пристанището хаха
12.
чудно флагманско утро, ралтата въри
24.10.2023 13:16:03
1
17
На Флагман им трябват и статии с коментари, щото 90% от статиите в момента са със забранени коментари. Ама явно не им е проблем, щото може би са платени като реклама. Обаче им трябват и кликове. На какво е заприличал сайта им ич не ги интересува май?
11.
Прокопи
24.10.2023 13:10:32
1
15
Да излъже Манги Трябва да го направят свой Шаман Лошото за България е че докато имат право да гласуват и определят бъдещето ни ТЕЖКО НИ
10.
Ggg
24.10.2023 13:01:39
5
21
Ганьо обещава на ромите а за младите царевци? Той познава ли ги въобще като живее в Бургас?
9.
*********
24.10.2023 12:30:42
2
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
8.
Ужасен човек
24.10.2023 12:23:05
7
31
Не мога да повярвам този или е много прост или хората около него са хипер наивни за да му вярват .
Предаде кмета на Бродилово
Предаде Станиславчо геодезията - Шматката
Направи Циганина Булка
Направи Кирил Петков за смях пред цялата Държава !
Настрои много хора в Общината един срещу друг с Ченгеджийски похвати научени от татко му ...
Надявам се скоро някой да му постави правилната диагноза и да му препише правилния лек
7.
Виса
24.10.2023 12:14:07
27
11
Каквото е казал Пейчев го прави.И въпреки че постоянно го учернят по предварителни проучвания води доста пред претендента на Герб,който за сега дели второто място с претендента на БСП.
6.
Странно наистина
24.10.2023 12:13:03
3
15
По правило под статиите за изборите коментарите са затворени, за да не се приеме, че се прави кампания от страна на Флагман!
Добър и принципен ход!
Но с какво лъжите и обещанията на този кандидат са по-различни от хилядите лъжи и обещания , изречени от стотиците други кандидати ?
А и всички знаем с каква лекота се узаконяват сгради, че и цели жилищни и курортни комплекси, построени върху земеделска земя от най-висока категория, когато има желание и интерес от Общината...
По-точно от кмета, гл.архитект и няколко общински съветници !
Особено пък в Царево!
Та именно в Царево продадоха площада (мегдана) на едно от съседните селца за да може мастити и богати люде да си построят къщи за почивка !
5.
*********
24.10.2023 11:59:38
4
15
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
gradski
24.10.2023 11:55:35
1
15
То и тук за Ченгенето всички обещават да го узаконят. А то си е баш циганска махала.
3.
Asas
24.10.2023 11:51:36
0
28
Те как точно гласуват ? Трябва да се водят жители на града? А за това трябва адресна регистрация ! А на кой адрес им е адресната регистрация като там няма регулация ??? Значи отивам на една поляна до София опъвам палатката и гласувам за кмет на София така ли ?? Кой им е дал адресна регистрация на тези хора ,като те са извън населеното място??? Какви да са тези луди работи?
2.
Въпрос
24.10.2023 11:50:13
0
25
Те ако са незаконно населени няма да имат адресна регистроция,а и няма как да бъдат регистрирани на адрес на незаконна постройка тъй като последната не съществува юридически.някой ги е регистрирал на действителен адрес и като имат адресна регистрация автоматично влизат в избирателните списъци и този някой не е Бай Петко портиера ами ресорните служители от община и ЕСГРАОН.МВР,Прокуратура и РИК се правят на ударени и този път
1.
Браво!
24.10.2023 11:38:17
7
22
Е това е "честна и неПлатена" журналистика. Всички които не лъжат и не Са цакали,под рекламата лизане коментари няма. От стотици реклами на "честни кандидати" само под тази антителата коментари. Друг доброжелател ще да е покрил мастрафа за плюенето по този.
Следват коментари не От сайтчето подкрепящи безкористната почти антиреклама.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Решението беше прието единодушно при неговото гласуване от Общинския съвет Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болницата има интерес всички факти и обстоятелства да бъдат изяснени обективно, по законоустановения ред Удължителен бюджет с индексация на заплатите влиза в сила от 1 януари 2026 г. Удължителен бюджет с индексация на заплатите влиза в сила от 1 януари 2026 г. Парламентът окончателно прие удължителния закон на бюджета с предвидено компенсиране на инфлацията за работещите в бюджетната сфера През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Фалшиви петдесетолевки заляха сергиите в Одрин, търговците скочиха срещу нашенците Фалшиви петдесетолевки заляха сергиите в Одрин, търговците скочиха срещу нашенците Местните се настроиха срещу българите, които пазаруват основно през уикендите Бургаската структура на "Да, България" свиква нов протест под колоните на Общината утре Бургаската структура на "Да, България" свиква нов протест под колоните на Общината утре Свикан е митинг и в София - в Триъгълника на властта  БАБХ изтегли бебешка каша заради наличие на неорганичен арсен БАБХ изтегли бебешка каша заради наличие на неорганичен арсен Засегнати са три партиди оризова био каша „Слънчо“, рискът е дългосрочен От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% Електроенергията за утре се търгува средно по 310,47 лв./MWh на сегмента „Ден напред“ на БНЕБ Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Колко струва охраната на Пеевски? ДПС „Ново начало“ извади сметката Колко струва охраната на Пеевски? ДПС „Ново начало“ извади сметката Четирима служители на НСО с брутни заплати между 3000 и 4000 лв. охраняват лидера на партията
Селин Дион е готова за нова глава в живота си Селин Дион е готова за нова глава в живота си По информация на близки до певицата, тя вече е започнала да излиза на срещи През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Хакери удариха любимия сайт на възрастните Хакери удариха любимия сайт на възрастните Pornhub е засегнат от огромен пробив в сигурността, след като хакери са откраднали данни и историята на търсенията на 200 милиона премиум потребители Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Американски разследвания разкриват мащабно финансиране, включително от външни донори, зад радикални леви организации в САЩ и Европа Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела САЩ затягат санкциите срещу Каракас, докато петролните резерви на страната се превръщат в ключов геополитически залог Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ САЩ налагат пълни и частични ограничения на още десетки държави в опит да засилят националната сигурност Какво ще значи да си дизайнер през 2026 г.-тенденции, AI и нови умения Какво ще значи да си дизайнер през 2026 г.-тенденции, AI и нови умения Как ще се променят ключовите визуални тенденции, които ще търсят работодателите   Край на спекулата с краткосрочните наеми: идва нов жилищен модел Край на спекулата с краткосрочните наеми: идва нов жилищен модел Данъчни облекчения, ограничения за краткосрочните наеми и мащабна програма за ремонти целят повече достъпни жилища в Гърция Разплащанията в брой изчезват в Швеция, но какви са неочакваните рискове Разплащанията в брой изчезват в Швеция, но какви са неочакваните рискове Само една от десет покупки в страната се плаща кеш, но държавата вече вижда в парите в брой въпрос на национална сигурност
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Тия пак вкараха крадливия бюджет Виц на деня Виц на деня На интервю за работа.
- Разкажете нещо за себе си?
- Категорично не! Тази работа ми е нужна!
Виц на деня Виц на деня Според проучванията:
- 80% от жените смятат задника си за дебел!
- 10% го смятат за много кльощав.
- Едва една на десет жени си го харесва и се радва, че се е омъжила за него...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Жените на истинските мъже са щастливи. Останалите са силни! "Моника Белучи
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори