×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ако се окаже, че момчето е стреляно в гърба, полицаят може да стане обвиняем


18 Септември 2023, Понеделник, 17:10 ч.
Автор: Флагман.бг

Това заяви адвокат Димитър Марковски

Според адвокат Димитър Марковски особено решаващо ще е заключението от медицинската експертиза на починалото момче - в коя част на тялото е простреляно:

"Ако се окаже, че е в гърба, полицейският служител ще изпадне в положение на възможен обвиняем. Включително може да се стигне и до повдигане на обвинение за умишлено убийство".

"Законът за МВР регламентира много точно правомощията, които имат полицейските органи. Употребата на огнестрелно оръжие е допустима в хипотезата и в ситуацията, в която здравето на полицейския служител или на неговите колеги е било застрашено. В такава хипотеза огнестрелно оръжие може да се използва, но в такава степен, че да не се причинят минимални увреждания на лицето, което трябва да бъде задържани и което евентуално е нападнало полицай", каза пред БНР адвокат Димитър Марковски.

Полиция засече банда при кражба в София, 18-годишен убит, а друг се издирва

Припомняме, че полицаи простреляха смъртоносно 18-годишен младеж след преследване в София. То започнало след сигнал за нападение и обир на две момичета в района на столичен хотел. Малко след 2.00 ч. в нощта срещу понеделник застреляният и двама негови съучастници ударили едно от момичетата и след заплаха, им отнели раница с лични вещи и пари. 

В хода на предприетите оперативно-издирвателни действия, около 5.15 часа охранител в столичен бизнес център подал сигнал за трима маскирани, които прескачат оградата на обекта, носейки някакъв багаж. На място са изпратени полицейски екипи. Те последвали тримата млади мъже, които пък се опитали да се качат в автобус на масовия градски транспорт. 15-годишен е задържан на място, а другите двама скочили от автобуса и побегнали пеша.

При преследването са произведени предупредителни изстрели в безопасна посока, но бегълците не спрели. При последващ още един изстрел бил ранен един от преследваните - 18-годишен. Той незабавно е откаран в болница и по-късно е починал.

Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства около случаите продължава. Тримата заподозрени са от кв. "Ботунец" и са криминално проявени.


В категории: София


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Стайко Стайков
19.09.2023 18:27:05
0
1
Боклука си е получил заслуженото. Да е жив и здрав полицая защото си е свършил работата. Родителите на момчето да го бяха възпитали по добре. Ако има протест в защита на полицая там съм.
9.
Сашо
19.09.2023 16:14:28
1
1
Разбира се че трябва доживотен затвор за убийцата!!! Тук две мнения няма!!!
8.
Макаров 9х18
19.09.2023 00:50:03
0
5
Марковски, върви на майната си.
7.
Гражданин
18.09.2023 22:31:40
1
10
Крадец и престъпник не “момче” ,ако подгоните доблестния полицай ви пожелавам такива” момчета” на гости в къщата ви, при вас , при дъщерите ви, и при старите ви родители!
6.
Vvvv
18.09.2023 20:02:58
1
14
На такива така им се пада другия път да знаят браво на полицая подкрепямго
5.
Ха ха
18.09.2023 19:40:56
1
21
Жипсита
Профилактика и превенция ....подкрепям действията на полицая....наглостта и беззаконието се лекува с сила !!!!
4.
Ами Да
18.09.2023 18:34:29
1
15
тоя мазен адвокат е баш мутра
3.
Смърт за пагона
18.09.2023 17:54:13
37
6
20години за утайката с пагон минимум
2.
Дааа
18.09.2023 17:39:19
2
24
Не знаех, че на крадецс и биача лилав му вкат ... Момче. За едни момче, за други престъпник. Зависи от НПО-то, как по-нежно да се нарича, за да излезе пред съдът, колко е невинен това малко сладко... Момче с кухненски нож, който го е носел на баба си да нареже маслото, а те на... лошите жени сами са се уплашили или по-лошо... Ах, това сладко момче... да му щипнеш бузките, вместо в кауша при бай Стави.
1.
lelelee
18.09.2023 17:25:03
5
45
И като го гонят как да го гръмнат в гърдите? Щом е побегнал от полицията значи сам си е дал правомощия да го гърмят. Даже още щом не изпълниш разпореждане на полицай ти сам си си виновен.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран Законопроектът отваря път към електронна легитимация, плащане на задължения и безплатен електронен подпис за лични цели Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки! Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки! Румен Радев и Бойко Борисов не са готови за президентските избори, защото не са обявили кандидатите си, смята сълидерът на "Да, България" Сливен тапицира два хълма със слънчеви панели за 30 години Сливен тапицира два хълма със слънчеви панели за 30 години Според документите, бивш съветник от ГЕРБ е превърнал входа на града в подобие на извънземна база Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил Инвестицията за над 385 хил. евро ще намали сметките за ток и гориво на седем социални услуги НАП след ареста за рушвет в Черноморец: Ще бъдем абсолютно безкомпромисни НАП след ареста за рушвет в Черноморец: Ще бъдем абсолютно безкомпромисни Националната агенция за приходите (НАП) остро осъди поведението, за което двамата инспектори са разследвани Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве Три казана с курбан врят на поляната, подредени до тях са десетки маси и пейки Време е държавата да прехвърли рибарското пристанище на Община Созопол Време е държавата да прехвърли рибарското пристанище на Община Созопол Къде е специфичната дейност по обезпечаването на рибните ресурси, която се извършва на това пристанище, запита кметът на Созопол Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия Възпитаничката на НУМСИ бе единствената избрана за солист на фестивалния оркестър сред близо 150 млади музиканти САЩ предупредиха за достоверна заплаха в Акаба, Йордания отрече евакуация САЩ предупредиха за достоверна заплаха в Акаба, Йордания отрече евакуация Американското посолство призова гражданите си да стоят далеч от летището и пристанището, но Аман обяви, че двата обекта работят нормално Борисов за президентския вот: Ромският вот ще е изцяло за Прогресивна България Борисов за президентския вот: Ромският вот ще е изцяло за Прогресивна България Божествена двойка да излезе срещу тази комбинация, няма спечелване, смята лидерът на ГЕРБ
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Едрите насекоми се появяват край домовете предимно вечер, най-засегната е европейската част на мегаполиса Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Имотният бум и щедрите служебни схеми превърнаха бейби бумърите в заможно поколение, но бъдещите пенсионери са изправени пред друга реалност Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Общият хонорар на словенеца от турнира ще достигне около 140 000 долара, но ФИФА пази тарифите в тайна Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Броят на потвърдените заразени достигна 2267, а пренасянето на тела между отделни райони създава нов риск Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Капитанът постави общия път, трудните моменти и единството в отбора над спечелените трофеи САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран Няколко снаряда са поразили площадката на АЕЦ Дарховин, но Вашингтон не е потвърдил атаката срещу ядрения обект От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте Една малка обява във вестник променя живота на треньора, който изгради новото златно поколение на Испания След Коста дел Кроко: Имот на същия руски бизнес кръг отива на търг за 750 хил. евро След Коста дел Кроко: Имот на същия руски бизнес кръг отива на търг за 750 хил. евро Призрачният хотел в Добростан води към холдинга на Константин Циганов, оставил недовършения бетонен град край Царево Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60% Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60% Френската столица се надява да върне 20 000 жилища на пазара, но опозицията предупреждава, че максималната ставка е натиск, а не стимул Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма Държавни и частни екипи продължават издирването, няма потвърдени данни за жертви
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори