×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министър Илин Димитров ще участва в 126-ата сесия на Изпълнителния съвет на UN Tourism в Толедо
  • Започна изплащането на пенсиите за юни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Другият поглед от паметника на "Трапезица"


Другият поглед от паметника на "Трапезица"
Какво видях в очите на близките, колегите и приятелите, дошли да се поклонят пред Йордан Илиев и Атанас Градев
25 Август 2023, Петък, 12:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Иван КОЛЕВ

Убедена съм, че хората, които познават отвътре системата, отидоха със скърбящи сърца да почетат паметта на колегите си, но си тръгнаха огорчени

Със сведени глави дойдоха в Бургас настоящите и бившите от висшия ешелон в МВР за откриването на паметника на Йордан Илиев и Атанас Градев – двамата полицаи, които с живота си платиха за целия хаос  в обезпечаването на вътрешната сигурност и реда в страната ни. Но съм убедена, че хората, които познават отвътре системата, дойдоха тук със скърбящи сърца да почетат паметта на колегите си, а си тръгнаха огорчени.

„Отдаваме почит на двама доблестни служители на МВР, които загубиха живота си. За съжаление 2022 г. е най-трагичната и мрачна година в историята на МВР в последните повече от 20 години. Живота си загубиха петима служители на МВР, а в края на 2021 имахме още един такъв случай. Да се надяваме, че това ще е първата и последната такава“, каза настоящият министър на вътрешните работи Калин Стоянов.

Българийо, за тебе те умряха, но достойна ти не си за тях!

Грешки има – от много хора, призна пред журналистите Стоянов. И добави: „Неправилна координация, комуникация, организация на дейността на всички ангажирани структури в борбата с нелегалната миграция. Миграцията и към момента е изключително динамична. Имаме около 800 незаконни опита за навлизане в страната през последното денонощие. Във вътрешността на страната са задържани 80 нелегално преминали. Правим всичко възможно – има множество командировани служители, както и служители от Министерството на отбраната. Аз лично опитвам да направя промяната“, каза министър Стоянов.

Но ние припомняме, че преди ден – в сряда, 23 август около 16 часа, група от над 20 нелегални мигранти от Близкия Изток бе задържана след поредната бясна гонка с полиция, която за щастие завърши без жертви и пострадали. Каналджията е управлявал черен бус Мерцедес със софийска регистрация, пътувал е към Бургас от Турция. Направен е опит да бъде спрян на КПП-то на „Пода“ преди входа на морския град, но отказал да се подчини на полицейското разпореждане и е опитал да избяга.

Извънредно! Поредната бясна гонка с мигранти едва не приключи фатално в час-пик за Бургас

Изпълняващите дейността министри преди мен също е следвало да пробват, каза обаче министър Стоянов днес, прехвърляйки топката зад гърба си.

„Опитвам да осигуря максимален брой физическа сила, както и достатъчен брой високопроходими автомобили. Правим опит да купим нужното“, добави той.

И продължи по повод искането на оставката на главния секретар на МВР Петър Тодоров, което президентът Румен Радев отказа да освободи. „Все още нямаме официален отговор от страна на президента. От позицията му от вчера оставам с убеждение, че ще вземе своето решение, без да вземе под внимание случаите, които съм изброил в мотивираното искане от мен“, каза Калин Стоянов.

И подчерта, че е описал множество пропуски, водещи до нарушен контрол и организация на всички структури. „Това са пропуски, които ако ги нямаше, може би днес нямаше да сме тук. Може би убиецът на Митко от Цалапица още щеше да е в ареста. Може би и между нас щеше да бъде жив психологът от София, който беше убит. С мотивирания доклад към президента изпълнявам свое правомощие“, отсече накрая Калин Стоянов.

Връща ли се на бял кон, но през задния вход, Деян Моллов в Гранична полиция?
 

След него емоционално се изказа и Иван Демерджиев, който ръководеше МВР допреди няколко месеца и бе министърът, който се зарече, че първи ще потърси виновните за смъртта на Йордан Илиев и Атанас Градев. „Изпълних си ангажиментите. Хората, отговорни за случилото се, напуснаха сами, знаейки какви ще са последствията. Цяла Европа знае, че българските полицаи се жертват, за да пазят Европа. Това беше смисълът за тяхната саможертва и когато се отстъпва от това...“, не успя да намери думи Демерджиев. Повече от разстроен съм, добави той.

„С по-добра организация постигнахме по-добри резултати. Обективните данни показват това. Сега при тази безпрецедентна чистка системата ще се срине до нива, които не сме виждали в последните 25 години“, предупреди ексминистърът на МВР Иван Демерджиев.

А ние припомняме, че чистка имаше – да, но част от лицата, които уж поеха отговорност, днес се връщат на бял кон в Гранична полиция, макар и позорно – от ниските нива в системата. Такъв е случаят с първия, който си замина – Деян Моллов, който се връща през задния вход – изчистен и изпран. 

Амнезия ли получи Деян Моллов? Опита се да отрече пред Флагман.бг, че е кандидатствал за инспектор в Елхово


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Тервел ИЛИЕВ Как да запазим хляба свеж: Скрит трик Как да запазим хляба свеж: Скрит трик 08/06/2026, Понеделник 19:59 0
Тервел ИЛИЕВ Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак 08/06/2026, Понеделник 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Държавата погва тарикатите по пътищата Държавата погва тарикатите по пътищата 08/06/2026, Понеделник 19:20 2
Емел МАХМУД Идват екстремни горещини Идват екстремни горещини 08/06/2026, Понеделник 17:59 0
България Всички новини
Извънредно! Експлозия в Бургас, има ранени Извънредно! Експлозия в Бургас, има ранени  След взрива е лумнал пожар Васил и Траян Филипови, които причиниха катастрофата с четирима загинали, може да излязат на свобода Васил и Траян Филипови, които причиниха катастрофата с четирима загинали, може да излязат на свобода 72-та часа арест изтичат, а съдът не даде ход заседанието, на което трябваше да се гледа мярката за неотклонение на единият от шофьорите Гюров и Кандев са силен тандем, но ще успеят ли без помощ от ГЕРБ? Гюров и Кандев са силен тандем, но ще успеят ли без помощ от ГЕРБ? Когато настъпи есента и стане ясно, че фаворитът на Радев не може да бъде спрян без мащабно обединение срещу него, партията на Борисов почти сигурно ще бъде изправена пред стратегически избор Няма да има съкращения в "Лукойл Нефтохим Бургас", гарантира новият особен управител Няма да има съкращения в "Лукойл Нефтохим Бургас", гарантира новият особен управител Започва пълен одит в "Лукойл", новият особен управител с 6-месечен екшън план за стабилизиране на дружествата Земеделският министър обеща евтина храна: „Кошница с грижа“ не е като „Магазин за хората“ Земеделският министър обеща евтина храна: „Кошница с грижа“ не е като „Магазин за хората“ Той изтъкна, че идея на Пеевски е нямала никакъв шанс да проработи Вариантите пред Кандев са кандидат за президент, вицепрезидент или кмет на София, найс а? Вариантите пред Кандев са кандидат за президент, вицепрезидент или кмет на София, найс а? За повечето хора, които следяха дневния ред в страната беше ясно, че ако десните не могат да намерят свой кандидат за "Дондуков 2" ще създадат такъв. Е, създадоха го Започна битката за домакинството на Евровизия 2027, изборът ще бъде направен до месец и половина Започна битката за домакинството на Евровизия 2027, изборът ще бъде направен до месец и половина Четири града подадоха документи, но реално изборът ще бъде между София и Бургас „Никаква милост към нарушителите“ и „драконовски мерки“: спешна среща при Радев заради войната на пътя „Никаква милост към нарушителите“ и „драконовски мерки“: спешна среща при Радев заради войната на пътя България е на първо място в ЕС по травматизъм и смъртност по пътищата МВР награди пожарникарите, спасявали хора при трагедията на Челопешко шосе МВР награди пожарникарите, спасявали хора при трагедията на Челопешко шосе Наградените са – младши експерт Благой Благоев, младши експерт Петко Върбин, младши инспектор Данаил Влахов и младши експерт Тодор Йорданов Икономическа полиция проверява "ВиК" Кърджали Икономическа полиция проверява "ВиК" Кърджали От бездействие на длъжностно лице е нанесена щета на водоснабдителното дружество в размер на над 40 000 евро
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Жена звъни на майка си:
- Мамо, моят мъж пак ми се развика. Идвам при теб.
- Не, скъпа, той трябва да си плати за грешките. Аз идвам при теб.
Виц на деня Виц на деня Красива студентка обяснява на свой колега:
- Аз мога да ти кажа как взех изпитите, но се съмнявам, че при теб ще се получи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори