Айтос плаче за 19-годишния Емилиян Дживанов, загинал в БМВ-ковчег край село Пирне
Късно снощи младият мъж управлявал с бясна скорост БМВ 320, с което се преобърнал смъртоносно
19-годишният Емилиян Дживанов е шофьорът, който загина при тежката катастрофа снощи малко преди полунощ на пътя Карнобат-Айтос, в района на разклона за село Пирне.
Местните жители са шокирани от новината за смъртта на младежа. Тази година той бил абитуриент, имал мечти и искал да се развива.
До 8-ми клас учил в СУ „Никола Вапцаров“ в Айтос, след което заминал да учи в бургаско училище, където тази година се е дипломирал. В момента е работел в Бургас в голяма куриерска фирма, от есента бил записан студент в НСА и бил пълен отличник.
Късно снощи младият мъж управлявал с бясна скорост БМВ 320 с бургаска регистрация, загубил контрол над возилото, изхвърчал от пътя, първо се забил в крайпътно дърво, а после се преобърнал в земеделска нива.
Той имал само една година стаж зад волана. Заедно с него пътувал негов авер – 19-годишният Петър С. от Айтос. Двамата били много близки приятели, израснали заедно от малки.
В момента Петър е настанен за лечение в УМБАЛ „Дева Мария“ – с болки в областта на главата и общи охлузвания, без опасност за живота.
Емилиян не е ползвал предпазен колан, докато шофирал. По тази причина тялото му е открито извън колата, най-вероятно изхвърчало от купето при преобръщането на автомобила.
КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари
КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати
Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ
28/07/2026, Вторник 18:55
0
Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда
Плодовете и зеленчуците поевтиняват: Кайсии, праскови и череши са под миналогодишните цени
Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек
Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса
Ужас пред децата: Мъж заля жена си със запалителна течност и я подпали
Спират тировете по "Тракия" и "Струма" в петък и неделя, вижте часовете и обходите
Затварят за месец ключов участък от ул. Оборище в Бургас
350 евро глоба и месец без книжка в Гърция: Внимавайте с двигателя в тунелите
Август влиза с до 43 градуса: Жегата ще отстъпва само пред кратки бури
