2000 лв. глоба от ЦИК за евродепутат заради накърняване на добрите нрави
Ангел Джамбазки твърди, че не е получил наказателното постановление
На евродепутата Ангел Джамбазки е издадено наказателно постановление с глоба в размер на 2000 лв., научи „Флагман“. Санкцията е във връзка с нарушение на Изборния кодекс (ИК) по време на предизборната кампания за парламентарния вот през октомври 2022 г.
Припомняме, че тогава Съветът за електронни медии (СЕМ) сезира Централната избирателна комисия (ЦИК) за това, че Джамбазки, който също бе кандидат за народен представител, накърнил добрите нрави, честта и доброто име на Христо Иванов, Ивайло Мирчев и Антоанета Цонева. Тримата бяха номинирани за депутати от „Демократична България“.
В агитационен материал по телевизия „България 24“ (считана за свързана с ВМРО) Ангел Джамбазки обяви, че „те слагат фесове“, „те вземат в ръката ибриците“, и ги нарече „група лицемери“, „национални предатели“, „неможачи световни“, „гнусни соросоиди и грантаджии“.
Нарушението ЦИК установи на 27 септември 2022 г. Едва на 29 декември обаче е съставен акт, както се вижда от съобщение на сайта на институцията.
А самото наказателно постановление пък е издадено чак на 27 март 2023 г. (шест месеца след нарушението) по неофициална информация на „Флагман“. С него на Джамбазки е определена най-ниската възможна глоба – 2000 лв. Тя е по чл. 480, ал. 2 на ИК и е можело да стигне до 5000 лв.
Според наша неофициална информация Ангел Джамбазки обжалва в Софийския районен съд, като претендира за възобновяване на производството с твърдението, че не е получил наказателното постановление.
От „Флагман“ потърсихме по телефона Джамбазки за коментар, но не успяхме да се свържем с него.
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция
Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа
Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“
Майката на Ангел Рангелов след побоя над непалци: Живея в кошмар, тази компания е като секта
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим
Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора
Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове
100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал
Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения
Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив
Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи"
