×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ЦИК глобява евродепутат за „те слагат фесове“, „вземат в ръката ибриците“, „гнусни соросоиди“...


ЦИК глобява евродепутат за „те слагат фесове“, „вземат в ръката ибриците“, „гнусни соросоиди“...
Кадър от скандалния клип с Ангел Джамбазки
Ключови думи: Ангел Джамбазки, партии
27 Септември 2022, Вторник, 18:33 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Санкцията за Ангел Джамбазки се очаква да е няколко хиляди лева

ЦИК глобява евродепутата от ВМРО Ангел Джамбазки след сигнал на Съвета за електронни медии (СЕМ). Причината е, че той нарушил добрите нрави, честта и доброто име на кандидатите за народни представители от „Демократична България“ Христо Иванов, Ивайло Мирчев, Антоанета Цонева.

Джамбазки също е издигнат за депутат. За опонентите си от ДБ той казал в агитационен материал по телевизия „България 24“ (считана за свързана с ВМРО – б.а.), че „те слагат фесове“, „те вземат в ръката ибриците“, нарекъл ги и „група лицемери“, „национални предатели“, „неможачи световни“, „гнусни соросоиди и грантаджии“.

С това той накърнил добрите нрави, честта и доброто име на кандидати за народни представители, което представлява нарушение на чл. 183, ал. 4 от Изборния кодекс.

Докладчик по казуса в Централната избирателна комисия бе Силвия Стойчева. Тя изгледала 5-минутния видеоматериал и установила по отношение на Джамбазки, че използва „един много цветист език, не пестящ неласкави епитети по отношение на останалите кандидати“.

След като с видеото се запознаха и останалите членове на ЦИК, изглежда, и те се убедиха, че евродепутатът е нарушил правилата и решиха, че трябва да му бъде съставен акт.

Предстои да бъде издадено и наказателно постановление. По информация на „Флагман“ глобата може да е от 2 до 5 хиляди лева.




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да направим домашен хляб Как да направим домашен хляб 10/05/2026, Неделя 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Кметът на София с коментар за Джирото Кметът на София с коментар за Джирото 10/05/2026, Неделя 19:23 1
Тервел ИЛИЕВ Почина човек на културата Почина човек на културата 10/05/2026, Неделя 18:20 0
9
Коментара по темата
9.
СтаматМагарето
28.09.2022 15:04:06
1
4
Кое не е вярно, м?
8.
Фен на Джамбазки
28.09.2022 10:05:40
8
12
Хахаха, това ли успяхте да измислите. Защото казва истината без да му пука и не ви е удобен, нали?!? Това е най-дейният евродепутат на България. Да сте чули, някой друг нещо да е казал, направил...Но дайте да плюем, в това сте най-добри и най-смели...
7.
Байка
28.09.2022 09:13:15
9
12
Джамбазки е лицето на гнусните националисти в България, който със злобата си насочена към малцинствата изкарва хляба си, пие и шофира, показва нацистки поздрави пред Европарламента, използва цинизми и накрая пак бива избиран от простите гласоподаватели за депутат за да не излага пред света. А после ревем , че сме на опашката по всички показатели за живот и стандарт в ЕС.
6.
1415
28.09.2022 07:46:46
8
12
Джамбазки е за затвор - пиян кара автомобил, непрекъснато говори глупости и обижда хората. Той трябва да бъде отзован като евродепутат. Не може да излага така България.
5.
За няколко долара повече
27.09.2022 20:13:15
13
23
Глобяват,не глобяват - кеф цена няма.Казал си е в прав текст,какво представляват.
4.
XXристинка Брюкселова
27.09.2022 19:43:54
11
4
Штигаааа! Шпрете да говорите против Ивропа и Жамбазчито. Штига, п'р'осташи български.
3.
Има много да им го кажат същото
27.09.2022 19:29:42
8
21
За всичкото е прав. Дпс са в алде,дб и пп също искат да влизат там.
2.
Ruen
27.09.2022 19:07:12
5
10
Nese sirdete dps mu plasta nali trqbva da ima kvo da kajat predi izbori nqma strashno dai nqkolko djamii da draskat turcite vin i ayde turcite sa gotovi da glasuvat za dps xaxax
1.
XX
27.09.2022 19:00:40
8
19
Хубаво го наказват - не е прав за първото... можел е да го замени с брюкселски петоколонници.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трябва ли да има забрана на социалните мрежи за по-малките (ВИДЕО) Трябва ли да има забрана на социалните мрежи за по-малките (ВИДЕО) Според мнозина е време да се наложат по-сериозни ограничения Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза Той е роден в България, но няма гражданство Пол Мание отново грабна титлата в третия етап от Джиро д’Италия, този път в София (ВИДЕО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) Пол Мание отново грабна титлата в третия етап от Джиро д’Италия, този път в София (ВИДЕО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) Финалът на третия етап от престижната надпревара финишира в българската столица Правят се важни промени при пробите за алкохол и дрога на пътя Правят се важни промени при пробите за алкохол и дрога на пътя Измененията се отнасят до вземането, изследванията, резултатите, отказите, лабораториите Цветан Василев заговори за връщане в България Цветан Василев заговори за връщане в България Намиращият се вече 9-та година в Белград бивш банкер честити на Радев и новото правителство Щерките на известен БГ финансист наследиха купища имоти от Ружа Игнатова Щерките на известен БГ финансист наследиха купища имоти от Ружа Игнатова Схемата на криптокралицата от Плевен ощети с над 4 милиарда долара инвеститори от цял свят, които искаха да печелят от Onecoin Ерос Рамацоти поканил Дара на гости в Италия Ерос Рамацоти поканил Дара на гости в Италия Не исках Bangaranga да е перфектна, а да е жива, призна изпълнителката Защо колоездачите на Giro dItalia носят розово Защо колоездачите на Giro dItalia носят розово Отговорът се крие във факти отпРозовият цвят – или прочутата Maglia Rosa – е официалният символ на лидера в генералното класиране реди повече от век Катастрофи и тапи в столицата, София е Giro - обяви кметът Катастрофи и тапи в столицата, София е Giro - обяви кметът Движението, и без инцидентите, е усложнено заради ограничения, свързани с провеждането на финала на третия етап на Обиколката на Италия. Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Според д-р Гергана Николова това ще прекъсне връзката между медиците и пациентите
Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Neptun Deep за €4 млрд. трябва да донесе първи газ през 2027 г. и да засили ролята на Румъния в региона Удариха с дрон търговски кораб край бреговете на Катар Удариха с дрон търговски кораб край бреговете на Катар Плавателният съд е под американски флаг Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Корабът с пътници и екипаж, засегнати от хантавирус, акостира в Гранадиля, където започва евакуацията на пасажерите Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Ново примирие, стари обещания и риск САЩ да не спечелят повече от сделката на Обама Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Полицията и удобните анализатори побързаха да обяснят как всичко било „битов скандал“. Само че габровци ясно казват друго – години наред търпят агресия, безнаказаност и страх, докато държавата се прави, че проблем няма Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него „Работете 12-14 часа, за да имам пари!“, реди той във видео, което публикува в тик-ток Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Петер Мадяр пое управлението с обещания за медийни реформи и завръщане към ценностите на ЕС Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май
Мариус Куркински Мариус Куркински Писна ми от BG, искам България Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори