×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

За повишаване на безопасността в Айтос остава ограничено движението на камиони над 12 т през града


04 Юли 2023, Вторник, 14:58 ч.
Автор: Флагман.БГ

Вижте обходните маршрути за тежкотоварните камиони

За повишаване на безопасността в Айтос остава ограничено транзитното движение на камиони над 12 т през града. От септември 2021 г. е ограничен трафикът в участък от път III-208 Варна – Дъскотна – Айтос и от тогава досега няма тежки пътни произшествия. На интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура“ – www.api.bg, за едномесечно обществено обсъждане е публикувана проект на заповед за временна организация и безопасност на движението. Тя предвижда да остане въведеното преди близо две години ограничение за транзитното движение на тежкотоварни превозни средства в отсечката от 82-ри км, при кръстовището с третокласен път Руен – Просеник /път III-2085/, след с. Ябълчево, до 94-ти км в град Айтос, и пренасочването им по обходни маршрути.

Целта е чрез преминаването на тежкотоварния трафик по алтернативни пътища да се осигурят безопасни условия за живота, здравето и имуществото на гражданите на Айтос, като се ограничат предпоставките за пътно-транспортни произшествия. По данни на „Пътна полиция“ от началото на 2020 г. до края на 2021 г. в отсечката са станали 17 тежки пътнотранспортни произшествия, с 27 ранени и 8 загинали. След въвеждането на забраната не е регистрирано нито едно произшествие в този участък.

Обходните маршрути за тежкотоварните камиони, както и до момента, ще са:

  • през „Ришки“ проход по пътя Шумен – Карнобат /път II-73/ и първокласен път Карнобат – Айтос /път I-6/;
  • път Руен – Просеник – Горица /III-2085/ и по третокласен път Оризаре – Каблешково – Бургас /III-906/.
    В участъка от път III-208 през Айтос ще се допуска само преминаването на моторни превозни средства, снабдяващи търговските обекти - хипермаркети, бензиностанции и асфалтова база, с основни стоки и суровини за нуждите на населението на града.

Проектът на заповед, както и с мотивите за нея, са публикувани на интернет страницата на АПИ, в секция „Нормативна база“, подсекция „Проекти на нормативни актове“ – ТУК.

След приключване на едномесечното обществено обсъждане на проекта на 3 август 2023 г. и разглеждане на получените становища от заинтересованите страни ще може да се пристъпи към съгласуването на заповедта с Главна дирекция „Национална полиция“ в МВР, подписването й и въвеждането на временната организация за безопасност на движението.


В категории: Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 7-звезден спектакъл на "Лазур" 7-звезден спектакъл на "Лазур" 06/06/2026, Събота 20:29 0
Георги РУСЧЕВ Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран 06/06/2026, Събота 20:00 3
Флагман.БГ Асиметричните рокли превземат сезона Асиметричните рокли превземат сезона 06/06/2026, Събота 18:00 0
Тервел ИЛИЕВ Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? 06/06/2026, Събота 17:30 0
1
Коментара по темата
1.
Ама нали ама
06.07.2023 18:16:37
0
0
Само дето си минават транзитно камионите над 12 тона. Случайност е че няма птп-та. Още сме в началото на сезона, като дойдат гастарбайтерите в комбинация с жегата, да не дърпаме дявола за опашката. Защото реално предпрети ефективни действия няма, каквото и да ми говорят и пишат. Писането е лесно и с няколко снимки, обаче трудно някого ще заблудите.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Футболното чудо в Бургас: Как Стилиян Петров събуди един заспал гигант Футболното чудо в Бургас: Как Стилиян Петров събуди един заспал гигант Световни и български легенди събраха стотици хиляди евро за благотворителност пред рекордна публика, каквато градът не помни от десетилетие ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата В официалния доклад се посочва, че сегашният модел води до несправедливо разпределение на тежестта сред данъкоплатците Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Според американски анализ провалени стратегически сметки и неясни военни цели тласкат САЩ към нов конфликт без ясен изход Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Спецполицаи неутрализираха 44-годишният нападател, родом от Несебър след истински трилър в градския транспорт, извършителят сам се обадил на тел. 112, за да обяви похищението Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Очакват се и други промени в държавните структури в Бургаско, но те ще бъдат извършвани постепенно в следващите месеци  План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. Спасителният вариант изисква 24,73 млн. евро от държавата Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Как тарикатите, въвеждали по един символ, сами изхвърлиха децата си от най-желаните училища в центъра на Бургас Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Една от основните причини е тоталитарния режим, който не е искал филмът у нас да носи името на военна програма, изпълняваща се в САЩ по онова време Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Ние сме си виновни, защото допуснахме да ни превземат такива, коментира бащата на Сияна Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Бил почитател на високите скорости
Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори