Айтос отново е столица на фолклора! Откриха за 54-и път „Славееви нощи“
Общо 1500 са участниците в тазгодишното издание
Айтос отново е столица на фолклора в Бургаския регион с откриването снощи на 54-ото издание на фестивала „Славееви нощи“. На традиционното събитие през 2023 г. имаше над 1500 участници от цялата страна, а тържественото откирване на събитието сложи кметът на Айтос Васил Едрев.
Гости на откриването бяха депутатите от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев, Галя Желязкова, от ДПС-Севим Али и Ешереф Ешереф, кметът на Руен Исмаил Осман, председателят на РАО-Тракия Иван Варадинов, общински съветници от Айтос и други. Сред публиката, но и в журито бяха дъщррите на композитора Филип Кутев – Елена и Надежда. Именно техният баща е инициатор на „Славееви нощи“ през 1968 г.
„Славееви нощи“ се е запазил в годините, благодарение на Вас, айтозлии. Има ги, благодарение на вашите бащи и майки, благодарение на няколко поколения айтоски граждани. Вие сте пазители на традицията, историята и на културата на Айтос. За нас те са най-чакания празник, най-голямата приемственост между поколенията“, заяви на откриването кметът Васил Едрев.
След неговата реч фестивалът започна с изпълнение на ансамбъл „Българе“:
Вижте повече в нашата галерия:
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло

Развалина...
Нищо не остана отпреди...
Какви бяха и "Славеевите нощи"...да, някога, в далечното минало...
Сега са само скъп спомен!!!