Пострадалите деца са от "Меден рудник", едва са успели да ги извадят от морето заради силното вълнение
Полицаите току-що съобщиха на родителите им за инцидента
Двете момчета, пострадали в морето край тетраподите, разделящи Централния плаж с Морска гара, бяха откарани с линейка в болница, видя репортер на Флагман.бг. Все още няма точна информация за състоянието им. Децата са на видима възраст 9-10 години и са от жк "Меден рудник", научи още Флагман.бг.
Те са решили да се къпят в морето, но за повече адреналин - да скочат от тетраподите. Днес времето обаче е изключително неподходящо. Духа силен вятър и има голямо вълнение. Бурните вълни изблъскали момчетата. Те са почнали да викат за помощ, но едва са успели да ги извадят от водата. Линейката е пристигнала от другата страна на вълнолома - откъм Морска гара, където на стълбите още стоят хавлиите им. Родителите на пострадалите момчета са уведомени преди минути за инцидента.
Както "Флагман" съобщи, инцидентът е станал около 13,30 ч. Децата са били извадени от водата от спасители от Централния плаж.

Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
Флиртът не е интервю за връзка
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
08/08/2026, Събота 21:00
13
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
Последен ден на цените в лева и евро
Психолог за убийството в Пловдив: Радвахме се на ловците на педофили в миналото, а подобна трагедия се очакваше
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
08/08/2026, Събота 19:30
0
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО)
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
