×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьор с 3,34 промила алкохол удари паркирана кола в руенско село
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

АПИ плаща 100 000 лв. за починало бебе


31 Май 2023, Сряда, 20:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Катастрофата на мост без парапет е от 2016 г.

100 хил. лв. обезщетение от Агенция "Пътна инфраструктура" трябва да получи майка, заради катастрофа на мост без парапет, при която умира 6-месечното й бебе.

Трагичният инцидент е от 13 декември 2016 г. на пътя от с. Хотово към Мелник. Тогава Х. Д. пътувала към Мелник с фолксвагена си, за да закара 6-годишния си син на детска градина в Мелник. В колата било и 6-месечното й бебе. На моста "Макензен", който е тесен и по него може да минава само една кола, фолксвагенът се ударил странично при разминаване с идваща "Алфа ромео". От удара колата на майката полетяла в реката и се обърнала по таван, а бебето починало.

През 2018 г. жената е призната за виновна за причинена по непредпазливост смърт на бебето й. Съдът е категоричен, че тя е нарушила правилата за движение. Не е зачела предимството на навлезлия вече в моста автомобил, трябвало е да го изчака, както и не закрепила детското столче неподвижно към дясната седалка.

Х. Д. е завела дело срещу АПИ, защото мостът е бил без парапет. Три месеца по-рано при друг инцидент, парапетът вляво били увреден и неподменен, имало само поставена лента. Експерти са категорични, че ако е имало парапет, той е щял да спре колата да не падне в реката. След инцидента вече била монтирана ограничителна система "Парапет за пешеходци".

Делото премина през три инстанции, като на всяка бе определян различен процент на вината на АПИ и съпричиняване от страна на майката.

Според Софийския апелативен съд обезщетението за смъртта на детето трябва да е 14 000 лв., защото 90% от вината е на майката и само 10% на АПИ.

Окончателно обаче ВКС определи, че вината на Пътната агенция е 60%, а съпричиняването от страна на майката е 40%. Цялото обезщетение би трябвало да е 230 хил. лв. Като се вземе предвид степента на съпричиняване, АПИ дължи сумата 138 000 лв., но пък майката е обжалвала предното решение само до размера на 100 хил. лв., колкото и сега ще трябва да получи.


В категории: Темида


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Близо 500 000 автомобила напускат София за 24 май, АПИ въвежда извънредна организация на движението Близо 500 000 автомобила напускат София за 24 май, АПИ въвежда извънредна организация на движението Най-натоварени се очаква да бъдат магистралите „Тракия“, „Струма“ и „Хемус“, а движението на тежкотоварни камиони ще бъде временно ограничено Осъдиха бизнесмен от Бургаско и тех. ръководител на фирмата му заради трудова злополука, отнела живота на млад мъж Осъдиха бизнесмен от Бургаско и тех. ръководител на фирмата му заради трудова злополука, отнела живота на млад мъж Магистратите са постановили условни присъди за двамата мъже, след като ги признават за виновни за причиняване на смърт по непредпазливост на Райко Тинков, загинал едва на 23 години на техен обект Трима добре познати футболисти идват на "Лазур" за "Мача на Надеждата" Трима добре познати футболисти идват на "Лазур" за "Мача на Надеждата" Мачът ще се играе на 6 юни „Код Руж“ извади най-луксозния имот на рент пазара в Бургас „Код Руж“ извади най-луксозния имот на рент пазара в Бургас Дадохме пълна свобода на дизайнера Ружа Стойкова и получили интериор, който надмина всичките ни очаквания, казват собствениците Такситата искат да карат в буслентите, но само когато са с клиенти Такситата искат да карат в буслентите, но само когато са с клиенти Според бранша мярката ще ускори курсовете и може да намали цената Жесток трус в bTV: Екипът се разпада след трансфера на годината Жесток трус в bTV: Екипът се разпада след трансфера на годината Масово преселение на кадри към БНТ след голямата рокада по високите етажи Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси Дара става мултимилионерка след Евровизия Дара става мултимилионерка след Евровизия Пуснаха слух, че е племенница на Маджо, но нейни близки го определиха като чист фейк Полицията спря пиян шофьор преди екскурзия с деца Полицията спря пиян шофьор преди екскурзия с деца Рутинна проверка на органите на реда е предотвратила рисково пътуване, а за курса е бил осигурен друг водач Секторен анализ определя кои ще са засегнатите от съкращенията в администрацията Секторен анализ определя кои ще са засегнатите от съкращенията в администрацията Има 2.5 млрд. неразплатени средства за проекти, заяви Константин Проданов от ПБ
Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти Около 12% от жилищния фонд остава неизползван, а държавата цели да увеличи предлагането чрез обновяване на стари имоти Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа ИПБ разкрива сериозни манипулации в официалната статистика за загиналите през 2024–2025 г., които според тях прикриват управленски провал. От документа става ясно, че за периода незнайно как от статистиката са "изчезнали" 62-ма загинали Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Лондон търси сближаване с Брюксел, но историята на Брекзит, старите привилегии и липсата на солидарност поставят ЕС пред труден избор Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори