Кога ще ремонтират пътя Бургас-Айтос-Карнобат? 28 години не е правена рехабилитация
Депутати от ДПС повдигат въпроса пред регионалния министър арх. Иван Шишков
Последната рехабилитация на пътя Бургас-Айтос-Карнобат е направена преди 28 години. Кога ще бъде извършен по-мащабен ремонт? Това питане отправят до регионалния министър арх. Иван Шишков тримата депутати от ДПС в Бургас – Севим Али, Ешереф Ешереф и Фатме Рамадан.
Проблемът действително е сериозен, защото отсечката е доста натоварена, а и се използва за алтернативен обходен маршрут на АМ „Нрасия“.
Това е първокласен път, който обслужва пътникопотока на Сунгурларе, Карнобат, Руен и Айтос, маркират бургаските депутати. Те допълват, че се правят ремонти, които обаче били крайно недостатъчни и е нужна основна реконструкция.
Севим Али, Ешереф Ешереф и Фатме Рамадан питат дали са предвидени средства в бюджета на МРРБ през настоящата година, за да се извърши този ремонт.
Идентично питане е подадено и за друг ключов път – Шумен-Карнобат, който е основна връзка между АМ „Тракия“ и АМ „Хемус“ и е една от най-натоварените отсечки в региона. Настилката обаче е в много лошо състояние, силно амортизирана и износена. По информация на бургаските депутати от ДПС последният по-сериозен ремонт е извършен през 2013 година.
Доналд Тръмп: Американската блокада ще остане в сила, докато Иран не сключи сделка за прекратяване на войната
Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ влязоха в прокуратурата и научиха как се разследват престъпления
Сладолед с раци, бихте ли пробвали?
1 млн. българи тръгват на път за Деня на труда
Средният доход достига 14 403 лв. през 2025 година
Златния елексир за по-добър сън и намаляване на стреса
Всеки българин изхвърля средно по 94 кг храна годишно
Изследване свърза честата AI помощ с по-слабо самостоятелно решаване на задачи
Труден период приключва за тези 3 зодии до 19 април 2026 г
Пети ден стачки в Lufthansa спря всички полети от и до София
Голям пожар в индустриалната зона на Пловдив изпепели над 30 автомобила
Близо 10 години се разглежда дело срещу майка, обвинена в убийството на сина си с отровен сок

Кога БЕ кмете? Изпочупихме си колите.
Или основен ремонт .
Подобен ремонт на Карнобат - Шумен (в участъка, намиращ се в бургаска област) беше правен през 2012 г.
Ветрен - Петолъчката е що-годе поносим за движение, но от Карнобат на север е нещо ужасно, откак малоумните управлявващи (от няколко години насам) решиха тировете да се движат без толтакси по второстепенните шосета.
В тоя ред на мисли колко милиона струва надлезът при световно известното Поляново???? Не че работи де!!!!
Често минавам по тези две отсечки и е ад.
Дано да не останем само с въпросите ,а реконструкцията да стане факт