×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Преди няколко години дори не съм мечтал за всичко, което е днес родното ми Царево


Преди няколко години дори не съм мечтал за всичко, което е днес родното ми Царево
Ще обявя дали ще се кандидатирам за четвърти мандат, когато му дойде времето, каза не на шега днес Георги Лапчев, имайки предвид усложнената обстановка в държавата
02 Май 2023, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

Резултатите в образованието, инфраструктурата, модерните градски пространства и ремонтираните улици са налице, удовлетворен съм, казва на финала на третия си мандат кметът

Кметът на Царево Георги Лапчев е оптимист за летния сезон. Той смята, че следващите месеци ще са силни за туристическия бранш.

Общината се е подготвила подобаващо и към този момент курортите на нейна територия – Лозенец, Царево, Ахтопол и Синеморец са превърнати в строителна площадка. Така ще е до края на месец май, когато се очаква всичко да бъде изпънато по конец, за да се посрещнат първите туристи.

Доволен ли е Георги Лапчев от свършеното през третия му мандат и ще се кандидатира ли за четвърти, вижте отговорите му в нашето интервю:

- Г-н Лапчев, готови ли сте да посрещнете първите туристи за лято 2023?

- На влизане в Царево може би видяхте, че се извършват ремонтни дейности. Много усилено работим. Почти целият град се реновира. За щастие фирмите-изпълнители са изключително коректни. Сроковете до този момент не са нарушени. Входната улица е среиозно разкопана, но имам уверението, че до 24 май ще е готова. Центърът на града ще е завършен до края на месеца. Силно се надявам, защото всеки ден контролирам дейностите. Подготвяме ювелирна част от Царево, някои дори я нарекоха втори площад. Златното кубе на църквата вече е готово. Хората му се радват. Всички елементи от ново Царево са готови за началото на летния сезон. Усилено се работи и в Лозенец, и в Ахтопол, където извършваме кърпежи и ще обновим улиците. Пътната и улична мрежа са важни не само за местните хора, но и за гостите, които очакваме. Оптимист съм, защото на бюрото си виждам добри прогнози за предстоящото лято.

- Какъв сезон очаквате – близък до този през 2019 ли?

- Със сигурност няма да е по-лош. На този етап не искам да прогнозирам повече, но Царево се превръща в топ дестинация. С всяка година растат цифрите по отношение на посещаемост. Сега с тези наши действия, които правим с ВиК, давайки сигурност с инвестициите в инфраструктурата във водоподаването, обновяване на пространства и сгради, ще се превръщаме във все по-привлекателно място и сезоните ще стават все по-силни.

- Какъв е профилът на туристите, които посещават Царево? Появиха се твърдения, че гостите са с по-скромни възможности.

- Профилът на средностатистическия турист в северната част на общината – Царево и Лозенец е една идея над луксозния семеен туризъм. Това е тенденция и на юг. Забелязваме го и в Синеморец, и в Ахтопол. Не съм съгласен с твърденията, че са неплатежоспособни, че са средностатистически.  Дори напротив. След ковид пандемията виждаме, че голяма част от българите припознаха нашето море и започнаха отново да го обичат. Ако досега правеха сметки за това да посетят два пъти гръцкото море, то сега едно от тези посещения е по Южното Черноморие. Попитайте и хотелиерите, те ще ви кажат, че заявките вървят много добре.

- Доволен ли сте от това, което изпълнихте като програма през вашия трети мандат начело на Община Царево?

- Ако трябва да правя анализ за времето назад, мисля, че за голяма част от тези обекти, които въведохме в експлоатация в последните години, дори не съм посмял да мечтая в началото и дори към края на първия ми мандат. Истината е, че имаме напълно завършена образователна политика – от детските градини до университета, за който само преди месец сключихме договор (ВИЖТЕ ТУК). Имаме достатъчно зелени пространства и продължаваме да работим в тази посока. Смятам, че няма нужда да споделям и на какво ниво е инфраструктурата. И с просто око се вижда, че Царево, Лозенец, Синеморец и Ахтопол се промениха. Няма тема, по която да се чувствам несигурен и определено се гордея с това, което направихме с екипа ми.

- Остана ли нещо недовършено в този мандат?

- Остана една болница, която все още е предмет на разговори и съм сигурен, че и там ще успеем. Всичко останало се реализира, дори и в повече от това, което бяхме поели като ангажимент.

- Да очакваме ли отново да се кандидатирате за нов мандат, четвърти поред? Вие сте един от кметовете, които все още не казват дали ще се впуснат в битката наесен.

- Не само аз, а и голяма част от колегите-кметове няма да кажат нищо, предвид ситуацията, която е в момента в държавата. В този дух и аз ще замълча, засега.  

Усилен ремонт върви и по централната търговска улица "Хан Аспарух". Дейностите ще приключат до края на месеца, гарантира кметът Георги Лапчев
Храм "Свети Борис Михаил" е с позлатено кубе 

 


В категории: Царево


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Тервел ИЛИЕВ Румен Радев: Готови сме, можем Румен Радев: Готови сме, можем 22/01/2026, Четвъртък 08:33 1
Тервел ИЛИЕВ Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО) Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО) 22/01/2026, Четвъртък 07:13 0
Тервел ИЛИЕВ Почина "най-прекрасният човек" Почина "най-прекрасният човек" 21/01/2026, Сряда 20:43 0
Тервел ИЛИЕВ Медведев каза дали ще смени Русия Медведев каза дали ще смени Русия 21/01/2026, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Почина голямо име във футбола Почина голямо име във футбола 21/01/2026, Сряда 19:40 0
България Всички новини
Ако видите тези „коледари“ пред дома си, за Бога, не отваряйте! (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) Ако видите тези „коледари“ пред дома си, за Бога, не отваряйте! (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) Проучват апартаменти на богати хора, на два пъти са предавани във Второ РПУ, но са недосегаеми, имат набези и в София С нов завод Бургас ще стъпи на Мондиала в САЩ С нов завод Бургас ще стъпи на Мондиала в САЩ В индустриалния парк на морския град ще се произвеждат опаковки за известни марки и за Световното първенство по футбол в Америка Коварен ход в Изборния кодекс: управляващите режат вота на Gen Z, за да спечелят изборите Коварен ход в Изборния кодекс: управляващите режат вота на Gen Z, за да спечелят изборите Промените целят ниска активност и блокират младите избиратели България е сред петте държави с най-висок риск от професионално прегаряне България е сред петте държави с най-висок риск от професионално прегаряне Над половината заети в ключови сектори показват симптоми на бърнаут, а мерките за превенция изостават Учениците и студентите в Бургас ще пътуват неограничено за 1 евро месечно Учениците и студентите в Бургас ще пътуват неограничено за 1 евро месечно Община Бургас предлага нова демографска мярка с евтини месечни карти за градския транспорт от март 2026 г.   Тръмп в Давос САЩ са икономическият двигател на света Европа върви в грешна посока Тръмп в Давос САЩ са икономическият двигател на света Европа върви в грешна посока Американският президент отправи критики към европейската политика и подчерта водещата роля на Съединените щати Една година след смъртта на бизнесмена Атанас Николов-Багрито, убиецът му продължава да мълчи Една година след смъртта на бизнесмена Атанас Николов-Багрито, убиецът му продължава да мълчи Делото още не е тръгнало по същество, през март ще разпитват свидетели на пиянската свада пред дискотека "Ароганс" в кв. Долно Езерово Бургас вече е с една обиколка напред в състезанието "Европейска столица на културата 2032" Бургас вече е с една обиколка напред в състезанието "Европейска столица на културата 2032" Това е едно голямо предизвикателство и ви благодаря, че сме изключително единни, каза кметът на Бургас Димитър Николов Тръмп в Давос: Само САЩ могат да защитят „тази гигантска маса земя, това гигантско парче лед" и да я развият  Тръмп в Давос: Само САЩ могат да защитят „тази гигантска маса земя, това гигантско парче лед" и да я развият  Американският президент настоя за незабавни преговори и свърза темата с енергетиката, сигурността и геополитиката Сигнал до Флагман! Автобус изкара деца директно на пътното платно в центъра на Бургас Сигнал до Флагман! Автобус изкара деца директно на пътното платно в центъра на Бургас Явно шофьорът е решил, че нищо няма да се случи на учениците, ако постоят няколко минути насред булеварда
Търговска буря заради Гренландия: Тръмп отстъпва за митата, но не и ЕС Търговска буря заради Гренландия: Тръмп отстъпва за митата, но не и ЕС След срещата в Давос той се отказа от новите мита, но търговското споразумение между Европа и САЩ е замразено За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си Вицепрезидентът на САЩ ще става баща за четвърти път - Уша Ванс очаква момче    Тръмп се готви да обяви днес в Давос края на глобализма Тръмп се готви да обяви днес в Давос края на глобализма Американският президент се очаква да представи официално новата световна организация на мястото на ООН - Съвет на мира С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" По време на церемонията Рейчъл Макадамс отдаде почит на Даян Кийтън с трогателна реч на Алеята на славата Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Канадският премиер: Международната общност е „в разгара на разрив“, а не в преход Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Шампионката в турнира през 2023 и 2024 година надделя над китайската квалификантка Чжуосюан Баи  Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика На Световния икономически форум американският президент настоя за влияние над острова, а ЕС отвърна с твърда защита на датския суверенитет Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията
Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия По принцип Гренландия не е естествена част от Дания, нали? Виц на деня Виц на деня Пациент отива на доктор:
- Какво искате да ви предпиша?
- Два етажа от къщата, ако може...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какво би искала за 14 февруари?
- Не се сещам.
- А какво ти харесва?
- Съседът от горния етаж.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш пистолет можеш да обереш банка, но ако имаш банка можеш да обереш всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори