Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той
Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.
„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.
Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев
По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.
Очаквайте подробности!
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
Ако си прав това е ужасно и страшно.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!