Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той
Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.
„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.
Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев
По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.
Очаквайте подробности!
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври

гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
Ако си прав това е ужасно и страшно.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!