×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • КЕВР обсъжда по-високите цени на тока от 1 юли
  • Силно земетресение разтърси кубинската столица Хавана
  • До два-три дни ще има много добро мирно споразумение с Иран, твърди Тръмп
  • Президентът на Северна Македония идва в София за среща с Илияна Йотова
  • Продължава издирването на оцелели след мощния трус във Филипините, потвърдените жертви вече са 41
  • СГС разглежда искането за регистрация на „Прогресивна България“
  • Горивата поевтиняват въпреки напрежението в Близкия изток
  • Емил Пармаков временно ще заеме поста на Георги Кандев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка


Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Това е напълно противоконституционен текст и няма как да стане, тези хора са лишени от елементарна юридическа компетенция, коментира главният прокурор от Бургас, визирайки вероятно ГЕРБ и ПП-ДБ
20 Април 2023, Четвъртък, 13:54 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимка и видео: Иван КОЛЕВ

Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той

Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.

„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.

Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев придружаваше главния прокурор Иван Гешев и бе в стайлинг, близък до вкуса на шефа му. И двамата се открояваха сред официалните лица с огненочервени вратовръзки. На срещата в АЕГ "Гео Милев" присъстваха и областният управител проф. Мария Нейкова, апелативният прокурор Любомир Петров, зам.-апелативният прокурор Йовита Григорова и районният прокурор Мария Маркова. Преди това те разговаряха със студенти по Право в БСУ

Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев

По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.

Очаквайте подробности!

 


В категории: Темида , Политика


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
20
Коментара
Флагман.БГ Камион прегази дете в Лъки Камион прегази дете в Лъки 09/06/2026, Вторник 15:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Варненският кмет уволни най-близкия си заместник Варненският кмет уволни най-близкия си заместник 09/06/2026, Вторник 14:41 0
Флагман.БГ Андреа направи опит за самоубийство Андреа направи опит за самоубийство 09/06/2026, Вторник 14:40 3
20
Коментара по темата
20.
До 15
20.04.2023 22:27:53
1
1
А каква работа има тоя изсипан чувал в училищата и университетите? По PR за курортизма му на прокурорска длъжност ли? Като е хибрид на заплата с имунитет поне да си мълчи,че много неудобни му мотиви по бездействията му могат да излязат.
19.
Ха ха
20.04.2023 21:52:13
0
0
Основно непотизъм....
18.
точкапоточка
20.04.2023 20:36:29
1
3
Много ясно, че е глупава идея да има специализиран орган за разследване на главния прокурор. Просто не трябва да има такъв пост, като главен прокурор и прокуратурата да се върне към изпълнителната власт. Няма какво повече да се добави по темата. Ако някой ви обяснява нещо различно, тогава е в негов интерес правораздаването и съдебната владст да останат системи основани на непотизъм и подчинение.
17.
Ха ха
20.04.2023 20:26:47
3
2
Двамата от снимката да кажат колко дела са внесли в Съд....и колко осъдителни присъди са постигнали...
гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
16.
Смях в залата
20.04.2023 20:21:38
1
1
Искат да създадат процедура,която е различна от тази за всички останали граждани.Междувременно всички останали граждани подлежат на контрол и носят отговорност,само Каскета не подлежи на нещо такова,затова се прави нещо различно за теб.
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
15.
мале
20.04.2023 18:42:05
0
3
до.13
Ако си прав това е ужасно и страшно.
14.
Loi
20.04.2023 18:28:34
3
3
Който одобрява този боклук не е в час
13.
...
20.04.2023 16:28:47
7
4
Че те прокуратурите отдавна са и инструменти, овладяни от курортисти по длъжности в различни администрации, а престъпленията са измислени трудове на същите прокурорски протежета на медикаментозни доживотни лечения.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
12.
До 1
20.04.2023 16:22:25
4
2
Ей,Копейкин,ти ли си ?
11.
До 10
20.04.2023 15:30:14
3
9
Колега, как пък не, забравяш всички поръчкови и скалъпени обвинения и дела. Те са в изобилие толкова много поръчкови обвинения има работа за всички има.
10.
Индивидът
20.04.2023 15:20:32
7
38
Без нито едно спечелено дело през кариерата си, освен едно споразумение с няква банда за убийства! Бухалчицата на кочината. Бок..к!
9.
.....
20.04.2023 15:05:18
60
21
Искат да хванат на Гешев инструмента, щом го следват в обществена тоалетна.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
8.
Ел Чапо
20.04.2023 14:57:24
23
66
Единствената държава в света, където мафията си има главен прокурор.
7.
Haha
20.04.2023 14:53:14
10
26
В Булгаристан дуги престъпления освен катастрофи грабежи убийства и наркотици НЯМА .
6.
Гешевския:
20.04.2023 14:36:09
13
6
Яяяяяяя, пак лаят малките паленца! Като ги окаушим бързичко стават свидетели и плачкат за мама за любимата. Като са бизнеснени що ги проверявало НАП що плащали данъци?
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
5.
Руди Гела плаши с Цецо КТБто
20.04.2023 14:20:40
64
31
Киро Простото е притеснен, да не му извадят записите от оргиите в МС, за това скача на амбразурата в защита на Гела и Цецо....
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
4.
хер Флик
20.04.2023 14:18:41
31
82
Възпитаникът на Магнаурската школа в Симеоново, който заяви, че това нещо "разделението на властите" не го приемал (все едно лекар да сбърка бял дроб с черен) обяснява кой бил компетентен...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!
3.
Бизнесмен
20.04.2023 14:13:40
33
83
След като на мен могат да ми направят проверка от НАП да видят дали ми е всичко окей, значи и на Гешев трябва да може да се направи проверка от Народа дали му е всичко окей! А от колко места се говори за различни далавери и схеми от управлението на герб,, просто - бедна ни е фантазията!
2.
Хахахаха
20.04.2023 14:11:28
32
88
Само хибридки и руски атаки са му в главата на тъпия милиционер, Ванко хибридката.
1.
ПП/ДБ са платени от мафията
20.04.2023 14:09:12
93
39
Дори да го направиш и да искат да овладееш прокуратурата, трябва компетентност. Те нямат базова юридическа компетентност, защото са с купени дипломи и не са влизали в съдебна зала!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал След пълното завършване на парковото пространство около залата, стотици граждани се включиха в празничния „Движи града Фест“ България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции Световният доклад на ООН отчита под 3,1 милиарда долара за страната ни, докато Люксембург води класацията на континента Камион прегази дете в Лъки Камион прегази дете в Лъки В Пловдив лекарите се борят за живота му Дългогодишният кмет на Руен Исмаил Осман става зам.-председател на ЦИК, ще получава министерска заплата Дългогодишният кмет на Руен Исмаил Осман става зам.-председател на ЦИК, ще получава министерска заплата Бившият депутат от „ДПС - Ново начало“ е номиниран за заместник-председател на професионалната изборна администрация От „Коминочистачът“ до духовния дзен: Животът-палитра на неповторимата Елвира Георгиева От „Коминочистачът“ до духовния дзен: Животът-палитра на неповторимата Елвира Георгиева Голямата шлагерна звезда посреща личния си празник напълно отдадена на медитацията и далеч от суетата на шоубизнеса Самоуби се главният надзирател на затворническото общежитие в Дебелт Самоуби се главният надзирател на затворническото общежитие в Дебелт Диян Петров издъхна след двудневна битка за живот  Варненският кмет уволни най-близкия си заместник Варненският кмет уволни най-близкия си заместник "Баба Алино" продължава да взема глави Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели Кървавите инциденти на пътя принудиха МВР и Министерството на транспорта да свикат извънредна работна група под заплаха от протести Нужен ли е светофар на това възлово кръстовище в Бургас? А защо не и кръгово Нужен ли е светофар на това възлово кръстовище в Бургас? А защо не и кръгово Общински съветник повдига темата за обсъждане с въпроси към местната администрация Доброволци от всички общини в Бургаско надграждат уменията си за борба с горските пожари Доброволци от всички общини в Бургаско надграждат уменията си за борба с горските пожари Началото на обучението беше дадено от директора на РДПБЗН – Бургас ст. комисар Николаев
Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В съда:
- Познавате ли подсъдимия?
- Да, ваша светлост. С него работехме заедно в една банка.
- Кога беше това?
- Не помня датата, но помня, че беше на разсъмване, около три часа.
Виц на деня Виц на деня В кръчмата:
- Дай акъл какво да купя на жената за рождения и ден.
- По-добре да попиташ нея какво иска.
- А, не! Толкова пари нямам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Богат е този, който умее да се задоволява с малкото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори