Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той
Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.
„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.
Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев
По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.
Очаквайте подробности!
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма

гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
Ако си прав това е ужасно и страшно.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!