Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той
Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.
„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.
Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев
По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.
Очаквайте подробности!
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг

гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
Ако си прав това е ужасно и страшно.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!