Гешев от Бургас: Идеята за разследващ орган срещу главния прокурор е клише и хибридка
Опитват се да овладеят прокуратурата, каза още той
Искат да създадат процедура, касаеща 4 човека, която е различна от процедурата за всички останали граждани – това няма да стане. С тези думи главният прокурор Иван Гешев коментира от Бургас идеята, зад която се обединиха ГЕРБ и ПП-ДБ за т.нар. „съдебна реформа”, с която главният прокурор да може да бъде разследван при евентуални престъпления.
„Тези хора нямат елементарна юридическа компетенция. Все едно аграр да говори за право или правист за агрикултура. Някои наричат тази идея като „отчетност”, други като „контрол” – нито едно от двете не е. Това са клишета и хибридки, които не отговарят на истината. А тя е проста – че това е противоконституционен текст, с който се опитват да овладеят прокуратурата”, каза още Иван Гешев.
Новото НС обеща на суверена светла съдебна система, но със стария рефрен за Гешев
По отношение на искането за отнемане на депутатския имунитет на Радослав Василев, главният прокурор заяви в Бургас, че в понеделник ще вземе решение по темата и как да се процедира от тук нататък.
Очаквайте подробности!
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

гиди мързеливци, да си наемат говорители и да не ги показват по медиите че става противопоказно само да говорят празни приказки.....
Голям дебил си Каскет.По-големи дебили от теб са само тези дето ти пригласят.
Ако си прав това е ужасно и страшно.
Просто и елементарно- прокуратурите станаха излишни.
Посредници ,комисионни, далавери, дарения, променкаджиите се уредиха с тлъсти хонорари, бухалката Ваньо не ги закача тях!
Като са босове и пострадат, защото влязли да ядът кюфтета, бързичко чакат закрила от полиция и прокуратура и стават потърпевши и чуруликат "вярвам в прокуратурата и правосъдието" ще съдя тези, които не ми сервираха кюфтета.
В затвора щеше да ме вкарвате, ама какво и къде си вкарахте.....
Палетата си лаят, вълкът си папка агънца и гушата му по-дебела!
Родили се овци и ревът, че ги доят и стрижът. Овча им работа!
Лесно се вземат пари, но трудно се узаконяват...
Смешен и тъп слуга на Пеевски и Доган!