Бързо хранене се опита да завземе тротоар в центъра на Бургас, Общината ги отряза
„BMS Българска кухня“ искаше да окупира с маси пешеходна зона на ул.“Сливница“, до пл.“Тройката“
Бързото хранене на ул.“Сливница“, до площад „Тройката“ поиска от Община Бургас да окупира цялата тротоарна площ пред обекта си с маси. Заявлението им бе разгледано на последното заседание на т.нар. Комисия по чл.56, регламентираща поставянето на временни обекти.
Разумът надделя и заявлението бе отхвърлено. Териториалният директор на ТД "Приморие" Наталия Аргирова докладва, че ако се одобри искането ще останат едва 70 см свободна площ, които ще са недостатъчни за преминаване.
Докато общинарите умуват, "Уорд Бейби" се самонастани в култовата Гъбка на Бургас
Тя предложи на комисията да върне скицата на „BMS Българска кухня“ за преработване. Там може да има най-много 3 маси, за да остане и място за пешеходците, изтъкна Аргирова.Ще се очаква на следващото заседание заведението да предложи нов модел на поставяне на масите.
Комисията наложи и временни ограничения на договора за още едно обществено място, където ще бъдат поставени маси за хранене. Става въпрос за обекта на популярната верига "Кинг Конг", който е наел общинско помещение с договор, който изтича в края на юни т.г.
Заради това на тях няма да им бъде позволено да оставят масите си до края на летния сезон, както се процедира с други обекти, а до изтичането на договора, защото има хипотеза при която в общинската сграда ще влезе друг наемател и той няма да може да използва пространството отпред, защото е наето от конкурентна фирма.
При всички положения за обекта на „Кинг конг“ ще има сериозен интерес, защото точката се разработи от последния наемател и общо взето е един от най-оборотните обекти за бързо хранене в центъра на Бургас.
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си
Грешка за 44 млрд. долара: борса заля пазара с биткойни и срина цената
Цените пак тръгнаха нагоре: зеленчуци, плодове и основни храни поскъпват ударно
Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“
Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник
След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени
Четирима арестувани в София с дрога и пари
Пекинската опера за първи път в България, омагьоса публиката
Мелник отново се превърна в столица на виното с фестивала „Златен грозд“
Юношите ни си прибраха златото от Европейското по спортна стрелба

А и защо ще се разреши на хората да хапват на чист въздух готвена и евтина храна на Тройката като могат да си купят някой скапан бъргър или просто да се наливат с кафе?!
А някога имаше ресторант Черно Море с интересни кулинарни изложби (още си спомням прасенцата с лимонче в муцунките) и шкембеджийница, за почитателите на такива неща.
Заведението е окупирало цялата улица.
Навсякъде двойни стандарти!
Защо ли???