Полицайката Симона на Семерджиев остава на улицата
Темида отхвърли жалбата й
Скандалната полицайка Симона Радева остава без работа. Административният съд София-град отхвърли жалбата срещу уволнението й, научи „Телеграф“. Бившата служителка на реда беше освободена месеци след катастрофата на столичния булевард „Черни връх“, която беше предизвикана от Георги Семерджиев.
При нея загинаха две млади момичета. Радева атакува решението на началника на СДВР от 12 септември. Тя и защитата й твърдяха, че са нарушени правата на бившата служителка по време на дисциплинарното производство. След приключване на вътрешното разследване тя била изслушана, дала обяснение, помолила обаче да даде и писмено становище, но в 7-дневен срок, тъй като била бременна, за което представила амбулаторен лист, става ясно от протокола на съдебното заседание, проведено на 13 февруари.
Скандалът със Симона Радева се разрази в първите часове след катастрофата. Най-напред се твърдеше, че тя е била в джипа на Семерджиев по време на инцидента.
След това се оказа, че е пътувала с него часове преди това. Най-скандалното твърдение беше, че тя му е носила стълба, за да може бившият футболист да се прибере в дома си.
Един от първите хора, които са отишли на мястото бил нейният приятел Мирослав Якимов, който също беше уволнен дисциплинарно.
Шоколадов чийзкейк без печене: Кремообразно изкушение за горещите летни дни
Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух
Борисов смени лидера на ГЕРБ-София, скоро и във Варна
Осигуряват допълнителен паркинг и извънредни автобуси за “Boom Summer Fest”
Сигнал до Флагман.бг: Неравни алеи и отворени шахти застрашават пешеходците край Парк "Езеро", вземете мерки
Разследващите за убийството на Георги Кузев откриха видео с друг брутален побой в Пловдив
18-годишна обърна Ауди по таван край Русокастро, две млади жени пострадаха
Трагедия на Амолофи: 65-годишна българка загина в морето край Кавала
Край на тежък цикъл за 4 зодии: Август обръща посоката им
Реактивна струя от самолет повлече 52-годишна туристка на Скиатос, тя е с тежка травма
Проф. Касчиев предупреди: Още 30 см спад на Дунав и АЕЦ Козлодуй трябва да спре
