×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сираков за дълга към НАП: Освен да окрадем някоя банка...


Сираков за дълга към НАП: Освен да окрадем някоя банка...
Ключови думи: Левски, НАП, Наско Сираков
09 Март 2023, Четвъртък, 13:41 ч.
Автор: Флагман

Левски може да изчисти това, което наследихме, само с правилно бизнес-корпоративно управление, категоричен е мажоритарният собственик

Мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков даде пресконференция във връзка с вдигането на капитала на клуба, привличането на акционери и дарителската кампания за намаляване задълженията към НАП.

"Доскоро бяхме на гребена на вълната и очаквахме подписването на договор със стратегически инвеститор, който беше на финалната права. Няма какво повече да кажа от това, което каза г-н Шолак, а и не знам повече. Лошото за Левски е, че не се случи. Това ни накара да осмислим много неща и да си дадем сметка, че трябва да станем значително по-атрактивни като клуб, за да се появят нови хора, които да инвестират", каза Сираков, цитиран от Блиц.

"Моето лично мнение е, че Левски в следващите две-три години трябва да стане значително по-апетитен като клуб за такива хора. Какво беше преди година и половина? Левски беше на абсолютното дъно. В изключително много по-тежко и лошо финансово състояние от това, което е сега. Преди година и половина се появиха една след друга две светлинки в тунела. Първата беше нашият генерален спонсор Palms Bet, а другата - Станимир Стоилов. Това даде изключително силен импулс на Левски като клуб. Изкючителен импулс за привържениците, които направиха безпрецедентни неща. Сваляме им шапка! Нищо нямаше да е същото, ако не бяха Palms Bet и Станимир Стоилов. Ние с Мъри се разбираме с една дума, във вторник ще го разберете още по-добре", каза босът на "сините", който в началото на пресконференцията съобщи, че на 14 март ще даде брифинг със Стоилов.

"Левски може да изчисти това, което наследихме, само с правилно бизнес-корпоративно управление. Убеден съм, че сам човек не може да свърши цялата работа. Аз ще имам решаващата и последна дума, но разчитам изключително много на всички наши партньори. Левски в момента е в много по-добро състояние от спортно-техническа гледна точка. Факт е, че миналата година по това време нямаше интерес към нито един наш играч. Тази година това се прояви драстично", продължи Сираков.

"Най-големият проблем, който ни остана е НАП. През тези две години и половина се изплатиха ужасяващо много пари, задлъжнели към бивши треньори, футболисти, контрагенти, фирми. За сметка на тези пари най-потърпевшата институция беше НАП. Аз го споделих и с тях. Факт е, че те останаха на опашката, но ако ние не се бяхме разплатили с тези хора и институции, Левски нямаше да има лиценз. Сега приоритет №1 на Левски е изчистване на задълженията към държавата. Това беше първата дарителска сметка, която аз отварям откакто съм тук. Отново искам да изкажа своята благодарност към нашите привърженици. За около 10-12 дни са събрани 188 хиляди лева. Чувам и други подмятания, че се пълнела паницата на Сираков. Всички пари отиват директно за погасяване на задълженията ни към НАП. Това в никакъв случай няма да е достатъчно. Като втора стъпка взехме решение да имитираме 10% от акциите. Въпреки че не съм прехвърлил 30-те процента на Тити Папазов, които му бях обещал, първо се посъветвах с него, за да пуснем 10% от тези 30 в продажба и го получих на секундата", каза още Наско Сираков.

"Освен да окрадем някоя банка и да приключи бързо. Не трябва да имаме притеснения за лиценза. Има интерес и от физически лица, притежатели на акции до момента и от юридически. Да не хвърлям фойерверки, но се надявам тази кампания наистина да е успешна. Каквито и пари да се съберат, с колкото и да се вдигне капитала, всички пари ще отидат към НАП и това е още един начин за мотивация на нашите привърженици да си вземат акции."

"Ще направим всичко възможно отборът да не пострада спортно-технически. Надявам се до две-три години да нямаме никакви задължения към държавата. Убеден съм, че ще успеем. Мисля, че може да ги изчистим по-бързо. Имаме и следващи стъпки и то скорошни, в рамките на този месец. Когато бъдем готови, ще бъдете информирани надлежно. Всяка една стъпка се прави с насоченост към държавата, да изчистим задълженията ни към държавата. Ние задължително трябва да изчистим нашата бизнес репутация като клуб, защото тя беше смазвана повече от 12 години. Чувствам невероятна подкрепа от феновете. За мен това е още по-задължаващо, за да работим по възможно най-добрия начин, за да излезем от тази ситуация. Усещам уникална подкрепа."

"За мен това е още по-задължаващо, за да работим по възможно най-добрия начин, за да излезем от тази ситуация. Усещам уникална подкрепа. Организираните привърженици са по-малко от 1% от феновете на Левски. Усещам, знам и се сблъсквам всеки божи ден с подкрепа от привържениците на Левски. Никога не съм разговарял с хората, които са натрупали този дълг на Левски. На мен ми е неудобно да водя такъв разговор. Искрено се надявам, че ще вземем лиценз. Няма причина и пречка да не вземем лиценз. Фалитът никога не е стоял на дневен ред, особено от година и половина насам. Никога не ни е минавало през главата такова нещо. Всички работим въобще да не се сещаме за тази дума. Ние стъпка по стъпка вървим по нашия път", добави Сираков.


В категории: Спорт


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
А защо не ги обявят във фалит?
09.03.2023 15:49:08
1
4
Щом не могат да си плащат дълга към НАП да ги затварят и да им разпродават собствеността. Това е като фалит на фирма. Назначават прокурист и започва разпродажба. Футболистите също са актив. Като фалират Левски и ЦСКА е добре да не се разрешава на отбори да се кръщават с имена на герои, защото така им уронват имената.
2.
Нефтохимик Бургас
09.03.2023 15:16:39
0
1
Не съм Левскар, ама ако бях щеше да ми е обидно да ми разправят врели-некипели и колко били за клуба, а Стамбата Стойлов да дърпа по 50к на месец основна заплата... Няма да е същото, но ако наистина е за клуба, може докато се намери финансово стабилен собственик, да пробва с по 10к на месец примерно... Ще му падне стандарта, ама нали уж ще дигат клуба... Пък като/ако се справят успешно, нека има клаузи, които да ги компенсират за ЖЕРТВАТА
1.
Бай....
09.03.2023 13:55:50
0
2
I'ts only an illusuon !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Още по-удобен контрол на личните финанси в tbi bank app Още по-удобен контрол на личните финанси в tbi bank app Супер приложението на tbi bank въвежда първия бутон за мигновено превключване между лични и банкови средства Арестуваха младата поп фолк певица Мирела след бурен скандал Арестуваха младата поп фолк певица Мирела след бурен скандал Арестът е последвал шумен публичен конфликт Никулден идва с катамаран до Ченгене скеле в Бургас, концерти ще радват публиката в Приморско и Царево Никулден идва с катамаран до Ченгене скеле в Бургас, концерти ще радват публиката в Приморско и Царево Ако празнувате не на 6 декември, а на 19-и - то със сигурност знаете какво е "хулиганкирикия". А ако не знаете, трябва да пробвате Над 6000 "малки герои" се раждат преждевременно у нас всяка година Над 6000 "малки герои" се раждат преждевременно у нас всяка година Хиляди семейства в България водят ежедневна битка за живота на своите бебета, родени твърде рано   Очаква ни пикът на метеоритният поток Леониди - през тази нощ Очаква ни пикът на метеоритният поток Леониди - през тази нощ В България „падащи звезди“ може да бъде наблюдаван около 20 ч. Oтпускат средства за зарядни станции за електромобили в България  Oтпускат средства за зарядни станции за електромобили в България  Страната ни участва в два проекта на Съюза Българите ядат по-малко хляб, сирене и зеленчуци, но повече плодове Българите ядат по-малко хляб, сирене и зеленчуци, но повече плодове Разходите за храна и безалкохолни напитки нарастват от 881 на 957 лв. средно на лице от домакинството Глобяват за куче без каишка, вижте правилата, които всеки стопанин трябва да знае Глобяват за куче без каишка, вижте правилата, които всеки стопанин трябва да знае Носете си торбички, за да почиствате след четириногите си - сакнцията е 100 лева Южна Америка завива надясно Южна Америка завива надясно Страхът или надеждата ще бъде двигателят на чилийската демокрация? 120 000 младежи са изтеглили бързи кредити за луксозни стоки, техника и екскурзии 120 000 младежи са изтеглили бързи кредити за луксозни стоки, техника и екскурзии Стряскащите данни са получени от Камарата на ЧСИ, а изпълнителните дела срещу младежи са от 20 до 30-годишна възраст
Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Варшава е нащрек срещу чуждестранен шпионаж и операции , след като полската железопътна линия е транспортирала помощи за Украйна и е била унищожена Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Преди минути двамата лидери подписаха писмото Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Има задържани Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Без пръстени, без целувки, без бяло – новите церемонии трябва да приличат на всичко друго, но не и на сватба Тревога! Половината от плажовете ще изчезнат до края на века Тревога! Половината от плажовете ще изчезнат до края на века Явлението вреди на дейности като риболов и туризъм Икона на екшън филмите получи първата си награда "Оскар" Икона на екшън филмите получи първата си награда "Оскар" Том Круз беше удостоен с почетната статуетка  по време на церемонията на Governors Awards  Климатът на Земята еволюира, появи се невиждано за Арктика явление Климатът на Земята еволюира, появи се невиждано за Арктика явление Наличието на мълнии в северната полярна област е знаково Страхотен двубой за Везенков Страхотен двубой за Везенков Вихри се за Олимпиакос След военен удар - почина вдовицата на първата жертва на ядрената катастрофа в Чернобил След военен удар - почина вдовицата на първата жертва на ядрената катастрофа в Чернобил Тя е поразена при бомбардировка срещу Киев „Това е моят път“-звездите, които открито говорят за избора да нямат деца „Това е моят път“-звездите, които открито говорят за избора да нямат деца
Бойко Борисов Бойко Борисов Ще имаме дерогация за Лукойл от САЩ, чичо ми зад Океана каза Виц на деня Виц на деня - Скъпа, тая манджа не е ли развалена?
- Яж, не се страхувай. Утре е почивен ден!
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ние правим с*кс само когато имаш нужда от пари?!
- Е, не ти ли е достатъчно често?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинските мъже носят широки панталони, за да скриват мислите си...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори