×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • МФ емитира 150 милиона евро нов дълг
  • Официално: Вдигат бюджетните заплати с 5%
  • Турция готви енергийно споразумение с „Шеврон“ и разширява сондажите в Черно море
  • Президентът напуска „Дондуков“ 2 в 16 часа
  • 96 ракети за минути: Русия стяга масиран удар с „Искандер“ около Украйна
  • Жилищата поскъпнаха с до 30 на сто за година
  • Циклонът „Хари“ разсипа Сардиния, Сицилия и Калабрия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще глобят ли стопанина на плажа в Равда заради багера върху пясъка?


Ще глобят ли стопанина на плажа в Равда заради багера върху пясъка?
Багерът е разкопал пясъчните диги в близост до водата. Павел Маринов е в Равда, за да измери GPS координатите на нарушението
06 Март 2023, Понеделник, 09:06 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Санкцията ще е в зависимост от степента на нарушението и дали има такова, каза шефът на РИОСВ- Бургас Павел Маринов

Тази сутрин с колегата Станислав Георгиев от РИОСВ-Бургас ще заснемем GPS координатите (б.а. на разкопаването) в Равда, за да установим дали с багера е нарушената бреговата ивица, или е в местообитанието, което е картирано на този плаж и след това ще предприемем необходимите действия, ако се налага това, каза пред бТВ Павел Маринов.

Глобите ще са в зависимост от степента на нарушението и дали има такова, уточни директорът на РИОСВ-Бургас.

Той застана пред камерата, коментира сигнала за багер на плажната ивица. Машината е разкопала пясъчните диги в близост до водата.

РИОСВ и МВР спряха багер, който разкопава ивицата на плаж Аурелия в Равда

На място е извършена проверка от служителите на полицията в Несебър и РИОСВ-Бургас.

„В събота беше установена дейността на багер. Тя е нерегламентирана и беше незабавно спряна“, заяви Маринов.  

„Министерството на туризма също има компетенции, то ще бъде уведомено за резултатите. Благодарение на активността на хората, за минути разбираме, че се извършват нарушения“, добави той.

„Регламент има, но трябва да се спазва. Призовавам всички, които искат да правят подобни неща да ги съобразяват с нормативната уредба и с действащите служби“, каза още Павел Маринов. 


В категории: Несебър


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пребиха водещ журналист пред дома му Пребиха водещ журналист пред дома му 23/01/2026, Петък 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Габриела Петрова защити Ивет Лалова Габриела Петрова защити Ивет Лалова 23/01/2026, Петък 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Почина велик музикант Почина велик музикант 23/01/2026, Петък 20:21 0
14
Коментара по темата
14.
Кварталния
06.03.2023 22:20:28
0
0
Павелчо, това да не са ти горски, че да им намираш нарушения и да ги глобяваш ?
13.
О...йе
06.03.2023 17:25:59
0
0
Морето от крадци
тук няма брегове.
Морето от крадци -
безбрежно е море.
В морето от крадци,
бай Ганьо цървулан,
да удари келепир,
е първи капитан!
12.
Дипломиран милиционер
06.03.2023 12:35:24
0
8
от Магнаурската школа, трудоустроен по "пътя на Копринката" чрез фиктивен "конкурс" (единствен кандидат) на шефско място НЕ може и никога не е можел да работи с GPS. Ченгеджийския рашистки антураж не само че не разбира нищо от екология и опазване на околната среда, а нарочно е курдисан там с цел - да вреди и да работи в полза на олигарсите!
11.
До "До 7"
06.03.2023 12:02:58
1
2
Здрасти, ти от концесионерчетата ли си или от слугите им , дето ходят с чантичките на кръста ?Я ми кажи от построените кейове и диги на този плаж, кои са направени от концесионери, че нещо не се сещам ?
И как концесионерите увеличават количеството на плажовете ? Носят пясък от кариерата ли ?
10.
До 7
06.03.2023 11:47:21
1
3
Абе, селски, аз съм бил на този плаж още когато там бяха пионерските лагери.Колкото до кораба сигурно изобщо не знаеш историята на този кораб !
Кой те знае от кое несебърско село от планината си ?Впрочем, моят коментар с какво по-точно те обиди , та скачаш като овчар с ругатните напред ?
9.
До 6
06.03.2023 11:36:04
3
3
Питайте след месец какво е станало и какво е предприето.Сигурно нищо.Много шум и се разчита че хората забравят Затуй мън мън, да отбие номера.
8.
До 7
06.03.2023 11:04:04
6
2
Посерко не ми говори за този плаж и кораба, и колко пясък е имало там, капиш
7.
До "Да"
06.03.2023 10:49:42
3
9
какво точно правят концесионерите , казваш, та да задържат пясъка ?
Строят буни -диги в морето, строят защитни съоръжения или какво ?
За твое сведения там преди години имаше много пясък най-вече защото потъналият кораб "Аурелия" (затова плажа се нарича така) задържаше пясъка и играеще ролята на дига !
Сега останките му почти ги няма и пясъка почва да изчезва !
Ако концесионерите искат да задържат пясъка , трябва да строят диги , стени и буни , а не да копаят , което е най-евтино !
6.
Фльогман
06.03.2023 10:49:03
4
5
Важнуту и чи напрайхми рекламлар на CAT
5.
Колко тъп
06.03.2023 10:41:58
5
9
трябва да е един концесионер все още да не е разбрал, че тежка строителна техника може да се изкарва по плажа само и единствено със съответното разрешение и то след като е поискал писмено, аргументирано такова !??
Ако не е разбрал, означава , че е отчайващо тъп, или пък е крайно нагъл ...
И в двата случая концесията трябва да бъде прекратена, защото в края на краищата това е държавна собственост, т.е. на всички и има опасност 'наглият кретен" да я повреди или унищожи !
Глобата е "хава-газа" работа, той ще я плати и още първият месец ще си я избие от наемите и таксите !
Те за толкова акъла им стига, че и артисва !
4.
Мън ...мън ...мън
06.03.2023 10:32:21
6
10
В почти прав текст си е казал, че НЯМА да открият нарушение !
Никой не казва , какво по-точно е искал да направи багера ? Защото наскоро един концесионер-борец се беше изцепил, че така спасявал плажната ивица през зимата !
Иначе лошото море му я вземало и не можел да си избие паричките !
3.
Да
06.03.2023 10:29:36
8
9
Преди години там нямаше пясък, така че тея пъпеши от РИОСВ, какво ще мерят, ако не е това което правят концесионерите съвсем няма да има място и за една хавлия, а тези хотели отдавна да са в морето, обаче глупаците аплодират простотията
2.
Зак
06.03.2023 09:49:18
8
11
Еми то точно от гешев зависи плажа го държът мутрите на бойко в съда всичко отпада затова не им пука ще я копаят 10 пъти ивицата ...
1.
Габи
06.03.2023 09:22:50
8
11
И да го глобят, той ще обжалва и съда както винаги последните години ще застане на страната на виновния. Крайно време е да се обърне внимание и да се протестира против нереалните съдебни решения, а не да се вторачват в Гешев.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Прави се ново мнозинство и Бойко Борисов, заедно със своя партньор Делян Пеевски могат да отидат в опозиция, коментира пък проф. Светослав Малинов Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Опозицията е против ратификацията преди решение на Конституционния съд за това дали Желязков е имал право да подпише документа за присъединяване към новото ООН на Тръмп Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Кои предприятия ще стъпят в зоната на Индустриалния и логистичен парк край "Меден рудник" и какво прави местният парламент, за да вдигне качеството на живота тук Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България След като Конституционният съд прие оставката му, възрастна дама каза, че иска да го види като министър-председател, за да въведе ред, а той отговори с „обещавам“ Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Цветът на актива край морето разглежда Музея на сглобката и разговаря с народните представители, правейки първи стъпки в парламентаризма ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. Застрахователят е солиден и стабилен. Регулаторът е пристрастен, ако не по-лошо, смятат от дружеството Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Цяла Европа и светът ще видят през идните 5 години на какво сме способни тук, за да изпреварим всички претенденти за титлата Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Разгневен премиерът критикува президента на САЩ за твърдението, че британската армия „са останали далеч от фронтовата линия“ Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) След като приключи изявлението си, Радев отиде при хората и поговори с тях, хората го прегръщаха и поздравяваха Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Костадин Костадинов го е назначил за свой парламентарен съветник по външна политика
Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Херцогът на Съсекс разказва за страданията си от медиите и защо предприе съдебни действия срещу Associated Newspapers Кристиано Роналдо спира с футбола? Кристиано Роналдо спира с футбола? През този сезон 40-годишният футболист е отбелязал 16 гола и е дал една асистенция в 16 мача от саудитската лига Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Поскъпването е заради нова въглеродна компонента в тарифата Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? „Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока", смята американският президент Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Вицепрезидентът на САЩ заяви, че страната ще осигурява защита на Гренландия и ще споделя нейните ресурси поради стратегическото й значение Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Международната агенция за контрол обяви, че е открито забранено вещество Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Подписът на премиера в оставка Росен Желязков под хартата на Съвета за мир на американския президент предизвика конституционен спор и въпроси за финансовите ни ангажименти
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори