×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лавина от оставки и уволнения в Украйна


Лавина от оставки и уволнения в Украйна
Кирило Тимошенко, който подаде оставка като зам.-шеф на администрацията на Володимир Зеленски, бе сред официалните украински представители, които участваха в преговорите с Русия миналата година
25 Януари 2023, Сряда, 11:18 ч.
Автор: Флагман.бг

Имената на повечето отстранени са замесени в корупция

Над десет висши украински чиновници бяха уволнени или подадоха оставки вчера, което анализатори определиха като най-големия трус в ръководството на страната от началото на войната, предаде Ройтерс.

Уволнени бяха петима областни управители - на Киевска, Днепропетровска, Запорожка, Херсонска и Сумска област, съответно Олексий Кулеба, Валентин Резниченко, Олександър Старух, Ярослав Янушевич и Дмитро Живицки.

От постовете им бяха отстранени и четирима заместник-министри - Вячеслав Шаповалов (на отбраната), Иван Лукеря (на териториалното развитие и общините), Вячеслав Негода (също на териториалното развитие и общините) и Виталий Музиченко (на социалната политика), се посочва в изявление на правителството в Киев.

Уволненият Арестович говори за предстоящото "поражение на ВСУ и изчезването на Украйна"

С поста си се прости и заместник главният прокурор на Украйна Олекси Симоменко, както и зам.-началникът на президентската администрация Кирило Тимошенко.

Причини за уволненията или оставките не бяха оповестени. Но те се случват, след като президентът Володимир Зеленски обяви война на корупцията в страната, а междувременно медии уличиха някои от отстранените именно в корупция.

Например бившият вече заместник-министър на отбраната Вячеслав Шаповалов отговаряше за логистичната подкрепа на армията, а военното ведомство в Киев беше обвинявано в подписване на договори за доставка на храни на завишени цени, някои дори двойно. Макар да нарече обвиненията “неоснователни и безпочвени”, министерството заяви, че напускането на Шаповалов “ще запази доверието на обществото и международните партньори”.

Заместник-ръководителят на президентската канцелария Кирило Тимошенко обяви в социалните мрежи, че е подал писмо за напускане, като благодари на президента за “доверието и възможността да върши добри дела всеки ден и всяка минута”. Той не посочи причини за решението, което беше потвърдено с президентски указ. Тимошенко беше замесен в няколко скандала по време на мандата си, включително през октомври миналата година, когато беше обвинен, че е използвал автомобил, дарен на Украйна за хуманитарни цели.

Заместник-главният прокурор Алексей Симоненко пък неотдавна беше обвинен, че е прекарал 10-дневна ваканция в Марбея, Испания, при която, според съобщения, е използвал автомобил, принадлежащ на украински бизнесмен.

През уикенда пък беше уволнен украинският заместник-министър на развитието на общините, териториите и инфраструктурата, след като беше арестуван по подозрение в присвояване на 400 000 евро.

Източник: Труд


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години 02/08/2026, Неделя 18:54 3
6
Коментара по темата
6.
DB7
25.01.2023 15:48:56
4
4
А в Русия никога..Даже НАГРАЖДАВА КРАДЦИ
5.
ДАН КОЛОВ
25.01.2023 15:08:32
5
3
До коментар 1...Я СЕ ШИБ@Й ВЕ НЕЩАСТИНЕ.
4.
A може пък
25.01.2023 14:44:16
2
9
тези, които са подгонени да не са точно които крадат, а да е тъкмо обратното !!
В много подходящо време ги отстраниха -тъкмо преди поредния многомилиарден транш!
3.
Открихме
25.01.2023 14:40:41
3
12
топлата вода !
Отдавна е известно , че Украйна е най-корумпираната държава в Европа !
Май на тези, които дават милиардите помощи и следят движението им, вече им писна ?!
2.
Рубладжия
25.01.2023 14:00:05
1
8
Затова не искаме да сме като Украина. Стане човек президент или премиер, легне да спи до чекмеджето, а в него няма нито пачки, нито кюлчета. Това е просто кошмар.
1.
Така се прави!
25.01.2023 11:21:26
15
13
Вън всички точещи украинският народ по време на война! Как не ви е срам, изроди! Вън всички руски петоколонници! Вън и на бесилото на майданите! Още ''живи факли'' трябват!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона "Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона По информация на Флагман.бг общински председател на ПБ в Бургас ще стане човек, който не е народен представител в момента, но бил „силно отдаден на каузата“ Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова В храм Св. Неделя се чуха викове Тук не е Москва, а АБВ представи различна версия Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Дует Ритон, трио Дежа Вю, цирк Балкански и ансамбъл Българи допълват двудневната програма за Успение Богородично Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Учудващо за мнозина, вчера се събраха над 300 социалисти от региона, които посетиха събора Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) Колата е излязла от прав участък, резултатите от кръвната проба още не са известни  Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ В 03:48 часа Иван Демерджиев го посъветва да бъде по-внимателен, защото действията му може да имат сериозни правни последици Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Нас, социалистите, изключително много ни притеснява промяната в механизма за определяне на минималната работна заплата. Той трябва първо да бъде възстановен и да гарантира справедливи правила за работниците, каза Зарков Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Бомбата дойде от един от най-големите, популярни и безспорно утвърдени информационни портали за новини около песенния конкурс в Европа
В този град дилърът наема по-бързо от работодателя В този град дилърът наема по-бързо от работодателя Деца растат сред ножове, наркотици и затворени младежки клубове в английския район с най-слаби перспективи за социален успех Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Мъжът е задържан по обвинения за непредумишлено убийство и грабеж Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“. Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Супите започват от 1,90 евро, чадърът струва 2,50 евро, а час с водно колело достига 20 евро Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори