Драмата в Монтерей парк завърши с 10 трупа и самоубийство
72-годишният Хуу Цан Тран се е прострелял, след като откри огън по хора в бална зала
Заподозреният за убийството на десет души в Калифорния се е самоубил. Полицията е идентифицирала мъжа - той е 72-годишният Хуу Цан Тран.
Все още не е ясен мотива за стрелбата, която той откри по време на тържество за Лунната нова година в събота вечер в Монтерей парк. Градът с население 60 хиляди души се намира на около 16 км източно от центъра на Лос Анджелис. Повечето от жителите му са от азиатски произход.
В събота там започна двудневен фестивал, който е една от най-големите прояви по случай Лунната нова година в Южна Калифорния. Нападателят е открил огън по хора в бална зала и се опитал да атакува второ празненство, но опитът му бил осуетен.
Мъж с автомат почерни Китайската нова година, 9 убити
Президентът Джо Байдън разпореди знамената на обществените сгради да бъдат свалени наполовина и обеща пълна федерална подкрепа за разследването на случая.
Проблеми за Килиан Мбапе
26/04/2026, Неделя 18:20
0
Ивайло Мирчев: Искаме общ политически субект с ПП
Ердоган с реакция след драмата с Тръмп
Бърза рецепта за палачинки с прясно мляко
Внимавайте какво ядете! Откриха тонове мляко с манипулиран срок на годност в мандра
От Рейгън до днес: Историята на атаките около хотел „Хилтън“
Как да върнем блясъка на мивката с оцет и сода
Главният прокурор на САЩ: Стрелецът от Вашингтон e искал да се прицели в президента
Насар с пламенни думи на българска земя
Мъж загина на място, пометен от автомобил
Бащата на Макс Верстапен с тежка катастрофа
