×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

16 г. от най-гнусното убийство за наследство, бургаски екип на Хорейшио си остава ненадминат


16 г. от най-гнусното убийство за наследство, бургаски екип на Хорейшио си остава ненадминат
Случаят с Исмал Христем (вляво) и зет му Николай е от сюжетите, за които българските криминалисти често се сещат, когато трябва да разплетат тежко престъпление
Тема в развитие
виж още
скрий
21 Януари 2023, Събота, 21:45 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Алчен баща поръчал убийството на сина си, а зет му заровил трупа в гората, вижте как ги заловиха

16 години от емблематичното убийство в поморийското село Дъбник, при което баща поръча сина си, а зет му зарови трупа в гората, заради голямо наследство от Германия. Механизмът на разплитането на престъплението още се помни и служи за пример не само сред криминалистите в Бургаско. Тези дни отново папката бе отворена, за да се преподава на новите кадри в ОД на МВР в Бургас - как се води професионално разследване с много хъс да се стигне до края. 

Ето какъв сценарий са изпълнили зет и тъст, за да лишат законен наследник от пари и имоти в Германия, както и колко усилия са хвърлени за разкриването им:

Алчният баща – тогава 62-годишен Исмаил Мустафа Христем от с. Дъбник е главният мозък в сюжета. Поръчва 33-годишния си син Сюлейман Христем, защото не могли да се разберат как да разделят богатството, което получили от тяхна роднина – леля, която дълги години живеела в Германия и натрупала солидни пачки. Завещавала ги на цялата фамилия, но имането се превърнало в повод за безкрайни скандали. Зетят – тогава 29-годишният Николай Христов също имал своята роля в пъкления план.

Така през далечната 2007 година, на 21.01,  33- годишният син Сюлейман изчезва безследно. Образувано е досъдебно производство за отвличане. Доказателствата са твърде малко, за да има задържани с постоянна мярка.

Заподозреният за тежкото престъпление Николай вече е напуснал страната и работи в Норвегия, но с оперативна комбинация криминалистите успяват да го върнат в България. Трябва им обаче още нещо, за да разрешат случая - тялото на жертвата. Единствено търпението и находчивостта на полицаите им помага да стигнат до извършителите.

За да върнат Христов от Норвегия, ченгетата пускат слух, че полицията вече има информация къде е тялото на Сюлейман и въпрос на време е да го открие. Комбинацията сработва - уплашеният Николай се връща от чужбина и отива на мястото с намерението да изрови останките, да ги залее с киселина и да прикрие окончателно следите си. Той дори не подозирал, че е следен. Именно така е спипан - докато копае в гората.

На 04.09.2011 година, в гориста местност, разположена на около 7 км. североизточно от с. Сини рид, общ. Руен в посока с. Булаир, обл. Варна, полицаите откриват трупа на мъж в напреднал стадий на разложение. Задържани са Николай Христов и Исмаил Христем.

На 05.09.2011 г. извършената аутопсия на трупа, показва по безспорен начин, че принадлежи на изчезналия през 2007 година Сюлейман Христем.

На разпитите арестуваният Николай Христов разкрива, че убийството на Сюлейман е поръчано от собствения му баща Исмаил, тъй като двамата често се карали за парите, които лелята изпращала от Германия. Бащата категорично отрича да е замесен в убийството на сина си. Дори твърди, че накарал Николай само да го сплаши и искал да бъде подложен на детектор на лъжата. 

Преди да бъде убит, Сюлейман бил подмамен от зет си в гората, където уж щели да търсят заровено имане. Когато изкопал голяма дупка в търсене на съкровището, Сюлейман бил ударен от Николай с метална тръба по главата, хвърлен в дупката и затиснат с камъни.

Директният извършител на убийството в крайна сметка се съгласява на съкратено производство и излежава 8-годишна присъда. Излиза от затвора през 2018 г. след условно предсрочно освобождаване.

 




Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арест и изземване на наркотици в Бургас Арест и изземване на наркотици в Бургас 13/01/2026, Вторник 08:21 0
Тервел ИЛИЕВ Внезапно почина адвокат Михаил Бояджиев Внезапно почина адвокат Михаил Бояджиев 13/01/2026, Вторник 07:17 0
13
Коментара по темата
13.
Така ли ?
22.01.2023 13:14:20
0
16
Само 8 години за убийство ли ве леееек ? Ама казвайте ги тия работи по- рано
12.
*********
22.01.2023 10:34:54
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
Бургас
22.01.2023 09:01:38
2
32
Няма такава държава няма такива закони няма такъв съд!! /
10.
Русофил
22.01.2023 04:48:48
9
30
Само Путин ще им оправи присъдите. Дори и Херо Мустафа на сбогуване даде интервю по този повод в знак на възмущение от никакви наказания.
9.
Ех
22.01.2023 04:16:00
4
36
Боргашкия Хорейшо възпят от флагманския Мазнейшо. Тежки дитирамби.
8.
България
22.01.2023 00:18:07
6
47
Прокуратура е пълен провал най долните утрепки
7.
полицай .
21.01.2023 23:25:42
2
37
Те тези професионалисти креминалисти отдавна са извъ н системата Ине случайно днес няма приемственост защото веднаж проявили се като професионалисти преминават на друга чиновническа канцеласка дей ност Ина терен няма професионалисти .Така е кариерното развитие в МВР .
6.
Бургаски
21.01.2023 22:54:16
6
29
Бахти рязаните боклуци
5.
Дъбник
21.01.2023 22:46:59
1
64
А защо са на свобода тези изроди? Каква е тази система "условно предсрочно освобождаване "? Моите поздравления за полицаите дето ги разкриха. Но така е в нашата държава убиваш и след две години си вънка
4.
Някой
21.01.2023 22:42:31
1
21
"......Сюлейман бил ударен от Николай с метална тръба по главата, хвърлен в дупката и затиснат с камъни.

Директният извършител на убийството Исмаил в крайна сметка се съгласява на съкратено производство и излежава 8-годишна присъда. Излиза от затвора през 2018 г. след условно предсрочно освобождаване....."

Коментар съдържащ този цитат беше изтрит!
Няма нито едно недоказуемо твърдение касаещо конкретни личности!
3.
до 2
21.01.2023 22:25:35
3
60
същата работа с Рагевски и оня Деан Готвача дето сготви Бахлова. Той 4 години ли колко му дадоха. Начи и през далечната 2007 година съдиите са били толкова прости
2.
Оруел
21.01.2023 22:19:33
0
90
Поръчителство и убийство с цел имотна облага и 8 год затвор. В щатите дето все се сравняваме с тях щеше да е до живот.
1.
*********
21.01.2023 22:15:24
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Изкуственият интелект преценява кредитоспособността ни – какво трябва да знаем? Изкуственият интелект преценява кредитоспособността ни – какво трябва да знаем? Как технологиите на изкуствения интелект променят традиционния процес на оценка на кредитоспособността България отбелязва 163 години от рождението на безпощадния критик на обществените пороци - Алеко Константинов България отбелязва 163 години от рождението на безпощадния критик на обществените пороци - Алеко Константинов Паметта на Щастливеца ще бъде почетена пред паметника му на булевард „Витоша“ в София Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Първоначалната идея е лимитирана серия тениски с ликовете на средновековните ни владетели, но инициативата му прераства в невиждана досега родолюбива лична кауза Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Бургазлийката търси мъж на една от най-големите скандалджийки в къщата на „Големия брат“ Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Хонорарите на изпълнителите, свързани с лейбъла „Пайнер“ са повишени с между 20 и 40 % Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Видео в социалните мрежи предизвика бурни реакции сред потребителите 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ Проучване показва, че основните политически сили са в жестока конкуренция, а две партии водят ожесточена борба за трето място Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Среща на местни власти и виетнамския посланик открива нови възможности за привличане на квалифицирана работна ръка и чуждестранни инвестиции Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни В новото Ф-студио говорим за проблемите на здравеопазването и търсим причините за недоволството на местното населени от всичко Как новите промени  в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Как новите промени в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Съгласно промените, продажбата на стари жилища остава освободена от ДДС,
Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Щатите обвиняват Министерството на вътрешната сигурност в нарушения на Първата поправка и прекомерна употреба на сила при имиграционни акции   „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото Разговор за картината, историята, бъдещето и ясновидството, Доналд Тръмп и моментите, в които тя се повтаря  Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Синът на шаха оглави протестите, но няма да се върне в Иран: Реза Пехлеви и битката за власт Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“ Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Сигналът е подаден от съседи, а разследването включва няколко версии, включително и принуда от бившия ѝ съпруг За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите Руската православна църква въведе нова практика  за ежегодни молитви за вразумяване на жените, решили да прекъснат бременността Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Искам да сключа сделка по лесния начин, но ако не стане, ще го направим по трудния, допълни той.
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - По какво си приличат индианците и жените?
- Почнат ли много да се гримират, голям лов ще падне.
Виц на деня Виц на деня - Господине, това "Обичам те" не беше за вас!
- Късно е вече, жена ми те търси... за всеки случай напусни града...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е егоист? Това е човек, който мисли повече за себе си, вместо за мен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори