Родители се жалват от токсична миризма в айтоско училище
Директорката: Нямаме оплаквания от децата, няма нищо страшно
Родители на деца, обучаващи се в най-голямото айтоско средно училище „Христо Ботев“, сигнализираха за неприятна миризма в класните стаи. Тя се появила в първия учебен ден след празниците. Проблемът продължава и в момента, твърдят те. „Всяка сутрин водя детето си на училище. Още на 3-ти януари ми направи впечатление, че навсякъде в помещенията мирише на нещо токсично, подобно на нафта. Миризмата бе достатъчно силна и ми дойде в повече дори за малкото време, в което бях в сградата, а какво остава за децата, които прекарват половин ден там“, възкликна майката на един от възпитаниците на школото.
Първоначално всички помислили, че има авария в котелното помещение. После се разбрало, че миризмата идва от препарат, с който са били обработвани паркетите във всички стаи. Третирането на подовите настилки станало по време на коледната ваканция. „Странно е, че училището е решило да използва кратката ваканция за такъв ремонт, който е редно да се извършва през лятото, за да има достатъчно време за проветряване и разсейване на миризмите.
Дори дрехите на сина ми са се напоили с тези токсични изпарения, когато се връща вечер от занятия“, каза майката. Тя и останалите родители твърдят, че училището не е било проветрявано достатъчно, за да се разсее натрапчивата миризма. В събота и неделя, когато гимназията не работи, прозорците също са били плътно затворени.
Директорката на СУ „Христо Ботев“ Пенка Кирязова призна, че действително са обработвани подовите покрития, като е използван паркетин. „Беше почистен паркетът. Периодът на коледната ваканция действително бе прекалено малък. Затова на 3 януари се усещаше лека миризма на паркетин. Но ние проветряваме редовно и към края на седмицата вече нямаше проблем. Разговаряла съм с медицинското лице на училището. При нас няма постъпили оплаквания от децата“, каза г-жа Кирязова.
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан

P.S. Засичам за колко време ще ми бъде изтрит поста. Начало 11:16ч
Да си почисти паркета вкъщи през уикенда.
Многократно алармирах за това учителите, но всички ме гледаха странно, едва ли не, че си фантазирам.
Какво се случва с дете, което има белодробни проблеми, не искам и да знам, но както се казва рибата почва да мирише от главата.....