Само във Флагман.бг! Вижте украинката от Свети Влас, която скочи за Кръста
Най-възрастният, който скочи в морето бе 63-годишният Диян Денев и участва в битката за трети път
Осемнайсетгодишният Дейвид Огледалов ще се радва на здраве и късмет през годината след като извади кръста от морето в Свети Влас. Той е спортист и за пети път участва в традиционното спасяване на християнския символ, но го вади за втори път на Богоявление от морето.
Най-впечатляващото от Южното Черноморие днес обаче е участието и на една истинска християнка - здрава, добре сложена и храбра. Сред смелчаците се открояваше 32-годишната украинка Настя Сивак. Тя е в България само от няколко месеца, но вече изучава нашите традиции и обичаи. Разбрала, че да скочиш за дървения кръст в студените води означава преди всичко здраве и благословение, тя решила да се пробва редом с мъжете. Разказва още, че нищо специално не е правила по подготовката за скока.
Младият мъж целуна разпятието, вдигна го гордо над главата си и каза, че си пожелава преди всичко здраве, сили и успехи. Победителят е от курортния град.
Заради топлото море близо петнайсет смелчаци се хвърлиха да спасяват реликвата.
Богоявленският водосвет бе извършен от отец Димитър пред събралата се публика на централния плаж в Свети Влас. Ритуалът се проведе пред десетки местни жители, руснаци и украинци. Свещеникът поръси за здраве всички участници и присъстващите.
Кметът на Свети Влас Иван Николов, който наблюдава ритуала, пожела на всички именници здраве и благоденствие, честити на присъстващите празника Богоявление. Той даде парична награда на победителя и на всички участвали в спасяването на християнския символ.
Поверието гласи, че който извади кръста от водата, ще бъде здрав и щастлив през цялата година.
Най-възрастният, който скочи в морето бе 63-годишният Диян Денев и участва в битката за трети път.
При скачането на мъжете във водата температурата на въздуха бе около 16 градуса, а на водата около 10 градуса. На мястото имаше спасителни лодки.
Килър, маскиран като немощен старец, разстреля бос на кавказката мафия в Израел
Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция
МЗ категорично: Болниците нямат право да искат кръводарители като условие за лечение
Тежък челен сблъсък между два тира затвори пътя Русе - София край Луковит
Стана ясна причината за смъртта на Доли Партън: Кънтри легендата е водила кратка битка с рак
Първи случай на западнонилска треска у нас за сезона
Песков потвърди тайната визита на шефа на ЦРУ в Москва, говорили ли са и за България?
Над 2000 студенти ще учат с държавно финансиране срещу минимум 5 години работа
Търсят футболисти в Бургас за филма за Стоичков, кастингът е на стадион Лазур
Депутатите се сдърпаха за Боташ, Лукойл и взривовете в ЕМКО
19-годишен е намушкан с нож след разправия с гайдар във Варна
Вълк всява страх в Монтанско: Кучета и кози изчезват едно след друго

https://youtu.be/JfhIAONGZFM
Ето ви една истинска жена,съпруга,морален стожер на семейството,рускиня:
https://youtu.be/JfhIAONGZFM
Открито заявява в присъствието на мъжа си,че ще го отправи на война за онези "обещани", но не изплатени на никого 4 милиона рубли,за да си купи кола. Естествено журналистката припомня случая от тези дни при който руски войник се обеси оставяйки предсмъртно писмо,обяснявайки че кадировци ги изнасилвали и им обирали парите!
https://youtu.be/JfhIAONGZFM
Но какво против да има,да изнасилват мъжа и,след като го изпраща на смърт за неизплатени на никого пари,та дори и да и ги изплатят!
Украинката ми хареса. Млада и добре сложена. Нека скача жената, какво ви пречи.