Тракийският университет ще отвори филиал в Царево през 2023 година
Тракийският университет ще отвори врати в Царево догодина. Бъдещо звено на учебното заведение ще предлага обучение на студенти по няколко направления, като акцент ще бъдат хуманната и ветеринарна медицина, обясни кметът Георги Лапчев, цитиран от БНР Бургас.
Филиалът ще се помещава в сградата на Българо-германския център. Тя е нова и има нужда само от малко освежаване, поясни градоначалникът. Той е присъствал на Академичен и на Ректорски съвети преди дни, където идеята е била обсъдена.
Бъдещето на Българо-германския център в Царево? Бежански център или университет
"Много сериозно сме се насочили към специалността медицина, по-скоро към медицински сестри и парамедици. Най-вероятно ще има ветеринарна медицина, IT, ще има обучение чрез Катедрата по рибарско и аквакултури, много искам да има се обучават тук морски биолози. Тя да се занимава с проблемите на Черно море, чистотата му, ще има екологична специалност. Убеден съм, че ще има и следдипломни квалификации,обучение в други иновативни посоки."
Георги Лапчев има амбицията общината да развие стипендиантска програма:
"За да може завършващите училището в Царево, да ползват специална стъпка, през която да се образоват в университета. Те ще имат ангажимент след това да работят известно време на територията на Общината, като по този начин ще подсилим своя капацитет."
Идеята трябва да бъде окончателно одобрена от Общинския съвет.
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас

то не беше рибна борса,
то не беше спортна зала,
то не беше болница!!!
Сега и университет преди изборите и в крайна сметка нищо освен обещания и не завършени проекти!Не си лош човек,ама стана истински политик с неизпълнени обещания и предизборни такива! До като има
Такива лицемери и нагли помири около тебе ти,ще страдаш! Бъдете здрави господ бави,но!
В Граматиково няма ли да има???
А и е гербаджия... дялан камък... :-)
-----
Медик завършил в Царево... Пази боже да не ми се падат такива доФтори!