Мозер: Сакскобургготски прекъсна промените до голяма степен
Обеща невъзможни неща, а много хора му повярваха, казва бившата зам.-председателка на парламента
Винаги ме е безпокоял политическият егоизъм и пренебрегването на общата кауза в България. Това заяви пред БНР Анастасия Мозер, която е бивш лидер на БЗНС, депутат в три парламента и заместник-председател на 40-то Народно събрание.
„Много хора посветиха живота си за каузата на демокрацията. Радвам се, че съм работила с такива, които имаха принципи. Това трябва да бъде отправна точка за българските политици. Но понятието „почтеност“ беше опорочено. Сега е по-доходно да правиш компромиси, които не са разумни“.
Няма причина България да бъде на опашката в Европейския съюз, убедена е тя.
„Страната ни не е бедна, ако използва ресурсите си целесъобразно. Така беше в началото, но хората забравиха общите цели. Те станаха егоистични и започнаха да работят само за себе си“.
Симеон Сакскобургготски прекъсна до голяма степен промените и обеща невъзможни неща, обясни Мозер.
„Много хора му повярваха. Виждам, че в нашето политическо пространство все още се шири егоизмът. Днешната ситуация в България и нежеланието на партиите да работят заедно е много лошо. Солидарността е една от важните ценности на ЕС, но аз не я виждам в България“.
Политическата класа загуби своята тежест, смята тя.
България би била в много лошо положение без своята евроатлантическа ориентация, заяви още Анастасия Мозер.
„Опитите да се върне назад колелото на историята не бива да се оправдават“.
Поредицата от избори у нас е вредна, каза тя.
„България няма средства за това. Политическата класа трябва да разбере грешките си и да си даде сметка колко е труден този исторически момент. Политиците трябва да си подадат ръка в името на България. Това ще ни спаси от по-сериозни грешки“.
Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи
Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна
В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран
Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати
Извънредно! Млада бургазлийка не можа да вземе завоя, обърна колата на кръговото за „Меден рудник“
Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС
Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години
ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“
Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението
