×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Путин одобри евакуацията на окупирания Херсон


05 Ноември 2022, Събота, 15:33 ч.
Автор: Флагман

Руският държавен глава заяви, че хората, живеещи в опасните райони, трябва да напуснат, тъй като "цивилното население не трябва да страда"

Руският президент Владимир Путин публично одобри евакуацията на цивилни граждани от окупирания от Русия украински град Херсон, предаде Би Би Си. Силите на Киев непрекъснато напредват към стратегическото пристанище в южната част на страната.

Руският държавен глава заяви, че хората, живеещи в опасните райони, трябва да напуснат, тъй като "цивилното население не трябва да страда". Съобщава се, че най-малко 70 000 души вече са преместени от Херсон - единствения голям град, който Москва завоюва след нахлуването на войските ѝ в Украйна през февруари.

Цивилното население, изложено на риск от обстрел и нападения, трябва да бъде "изведено", заяви Путин по време на празника за Деня на единството на Червения площад в Москва вчера. Киев обвини Кремъл в насилствено депортиране на украински цивилни граждани - което се счита за военно престъпление, въпреки че Москва отрича това.

Интензивните ракетни и безпилотни удари на Русия по гражданската инфраструктура в цяла Украйна причиниха много жертви и тежки щети и принудиха Киев да налага режим на тока. Служителят на Кремъл в Херсонска област Кирил Стремусов, заяви пред руски медии, че Москва "вероятно" ще изтегли войските си от района.

Херсон беше превзет скоро след като Русия нападна съседката си на 24 февруари, но напоследък украинските сили постоянно си възвръщат територии в покрайнините на града. В средата на миналия месец цивилното население за първи път беше призовано да напусне Херсон, тъй като руската армия превключи града в отбранителен режим.

По-късно военни командири заявиха, че са приключили операцията по евакуация на жителите на града преди очакваните сражения в него.


В категории: Войната в Украйна


6
Коментара
9 души загинаха в храм
9 души загинаха в храм 01/11/2025, Събота 16:47 0
6
Коментара по темата
6.
До Ицака
05.11.2022 23:42:26
0
3
Ицо, ще трябва да ми напомниш пич, дотогава ще те забравя.
5.
Допълнение от Ицо
05.11.2022 20:25:12
4
1
Казвам се Христо / Ицо, и ще видите че съм прав.
После ще ми викате Ицо Експерта
4.
!!!!
05.11.2022 20:23:21
5
1
Помнете ми думите до февруари Зеленски ще клекне и ще подпише споразумение и ще остави анексираните територии.
Съвсем скоро САЩ ще спре финансирането към Украйна, защото само наливат пари и оръжия в пробита кофа....
3.
Артьом Херсонский
05.11.2022 13:47:40
1
10
Благодаря ваше височество, за разрешението. Почвам да събирам багажа веднага.
2.
Кумчо Вълчо
05.11.2022 13:18:03
2
10
Те хората видяха и си заминаха, повечето към западна Украйна. Той нашият велик, многоходов лидер, сега щял да одобрява. Е отдъхнаха си хората, само това чакаха - неговото разрешение да си ходят, че и загрижен за здравето им.
1.
Ах, какъв хуманитар!
05.11.2022 13:12:00
2
12
А когато сепаратистите складираха оръжия и артилерия пряко до детски градини и училища, защо не бяха уведемони жителите на Донецк и на Луганск?

Защо унищожават цивилни сгради и инфраструктура, под претекст че ''вероятно'' са използвани от военни части, а проверяват дали е така чак след това.

Като искаш цивилните да не бъдат наранявани, преглътни гордоста си и прибери войниците си обратно по домовете им.

Пуснете Украйна да си ходи, и ги оставете сами да разрешат вътрешните си проблеми, повечето които са създадени изкуствено от вас!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София: Баща на три деца уби жена си Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София: Баща на три деца уби жена си Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Днес се отдава особена почит към паметта на отишлите си от този свят Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори