Кметът на Бургас: Дълбока почит към всички радетели за развитието на българската просвета и култура
Познавам много, много съвременни будители, работят тихо, предават знания, учат на любов към изкуството, написа Димитър Николов
Кметът на Бургас Димитър Николов отправи поздрав по повод 1 ноември - Деня на народните будители. Ето какво написа градоначалникът в своя Фейсбук профил:
"Днес прочетох интервю с един голям приятел на Бургас- доц. Георги Бърдаров /ВИЖ ТУК/, който казва, че за него, съвременните будители са тези, които работят с младите хора. С бъдещето на страната ни и на света.
Познавам много, много съвременни будители. Рядко изразяват мнение в социалните мрежи. Работят тихо, предават знания, учат на любов към изкуството, към природата, преподават и наука, но и ценности, и стоят далеч от прожекторите. Засяват зрънцата в сърцата на другите, не парадират с това, защото не живеят с чувството за героизъм и мисия, а на увереност, че това е смисълът на човешкото съществуване.
Ако всеки от нас е будител дори за един човек, ако му е предал вяра, знание и е просветил живота му в труден момент, значи е изпълнил дълга си.
Честит празник, съвременни будители!
Дълбока почит към всички радетели за развитието на българската просвета и култура. Към всички онези, които последваха примера на Паисий Хилендарски, Софроний Врачански, Петър Берон...
Към всички даскали, духовници, съвременни учители, учени, творци, читалищни и библиотечни деятели, към вас- хората на изкуството.
Честит Ден на народните будители!"
На Йордановден в Бургас 15 градуса, а ето как да се включите в ритуала по спасяването на Светия кръст
19-годишен бургазлия сгафи пред закона
Тридневна почивка в Българи се превърнала в кошмар за британски турист
34-годишен българин "счупи глупомера" зад волана
Гърция тръгва на „лов за съкровище“ под морето
Как изглеждаше дезинформацията през 2025 г.
Числото 30 слага символичен край: Телец, Лъв, Скорпион и Козирог влизат преобразени в 2026
Таксиджии сигнализират за потенциална "бомба" с евроцентовете - какво ги тревожи
Световно признание за Карлос Насар: В топа заедно с Мбапе и Алкарас
Зловеща катастрофа край Велико Търново
Труп на млада жена открит на злокобно място в София
Днес почитаме светица, която раздаде богатството си на бедните
